Kezdő kerékpárosként megfelelő nekem pl. a Btwin Big Rockrider 5.3

Linkelt termék: Btwin Big Rockrider 5.3
1-4 (4 válasz)

Elküldve: 2013.09.17. 23:51 Flavio 

  • Flavio avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 2
Témaindító kérdés:

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy jópár év hobbi kerékpározás után, most már a kislányommal elég sokat (heti kb.200 km.-t bringázunk, és szeretnék hozzá egy normális kerékpárt. Sokat megyünk erdőbe, köves úton, és azért városban is. Először még az is tisztázni kéne, hogy mtb-re vagy trekking kerékpárra van e szükségem. 125kg vagyok és 195cm, a méreteim miatt mindenképp egy nagy bringát szeretnék 28 vagy 29-es kerékkel. A fent említett decatlonos bringa nagyon tetszik illetve ha trekking akkor a Mongoose Crossway 350 ami nagyon tetszik. De hát nem minden a kinézet. Köszi a segítségeteket.

Elküldve: 2013.09.18. 00:32 ikarus266 

  • ikarus266 avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 192

@Flavio: Azért az a gumi betonon igencsak meg tud fogni, mert elég puha gumikeverékből készült, és a mintázata sem épp az aszfaltos haladást segíti elő.

Elküldve: 2013.09.18. 00:20 Flavio 

  • Flavio avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 2

@ikarus266: Szerintem engem nem zavarna (mint ahogy most se zavar az "előredölős" pozíció a "Tesco-s bringámon) viszont valahogy masszívabbnak gondolom a mbt-t. Meg talán a ballonosabb gumikat jobban ki tudom használni erdőbe, illetve rossz úton, de azért gondolom betonon se olyan szörnyű.

Elküldve: 2013.09.18. 00:07 ikarus266 

  • ikarus266 avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 192

Általános/hobby tekeréshez mindenképpen jó választás, azonban az üléspozíció túrázáshoz nem éppen a legkényelmesebb. Persze át lehet alakítani. Az általad említett felhasználáshoz inkább trekking gépet javasolnék. A bicajról néhány szót: 130 kg-ig terhelhető, teljesen alap cuccok vannak rajta. A vázméretezése kicsit fura, a kialakítása végett. Optikailag még az XL méretű is relatív kicsinek tűnik (legalábbis nekem), azonban a felsőcsőhossz már megfelel a nagy vázmérethez. Ami még a bringa mellett szól az a vázra és a stucnira/kormányra élettartam garancia jár, bár eddig ilyesmi hibával nem találkoztam. 193 cm magasságomhoz az XL vázméret nem volt rossz, így neked is megfelelő lehet. Azonban azt kell eldöntened, hogy túra "egyeneshátas" pozícióban, vagy montis "előredőlős" pozícióban.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!