Kezdő outis felszerelés

1-14 (14 hozzászólás)

Elküldve: 2014.07.29. 22:45 hunkris 

  • hunkris avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 8
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok!

Most kezdtem el országútival tekerni. A neten sok egymássel ellentmondásos vélemény van, ami a felszerelést illeti.

Ti mit raknátok a biciklire? Például küllőprizma kötelező, de veszélyes. Csengő, lámpa is kötelező, de hogy mutat egy outin, és minek, ha úgy is közúton hajtja az ember, nappal?

Ilyenkor mit kell tenni?

Elküldve: 2014.07.30. 20:56 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Zeke: tegyük fel, nem repülővel viteti ki a bringáját a városból, hanem ne adja Isten, rátéved egy kerékpárútra, amin persze megint csak nagy ritkán sétálnak gyalogosok. Csenget mondjuk 30-40 m-rel mielőtt odaérne, netalántán még lassít is, hátha nem akarja levadászni őket, akkor a kb. 4-5-6 stb. mp alatt csak-csak történik valami pozitív változás az említett járókelők helyzetében. De pl. itt nálunk egy kerékpárút van, Orfűre. amit utálnak az outisok több okból, ennek ellenére többen használják, ki vannak tiltva az országútról. A lényeg, ott hétvégente olyan forgalom van, hogy még én is kerülgetem az embereket, nem hogy ők. Nekem jól jön a csengő, de meg lehet oldani nélküle is nyilván. Viszont összehasonlítva a nyeregtáska és annak tartalmának súlyával, esztétikájával, igazából csak obstrukció nem feltenni. És esetleg nem vágja meg az embert egy túl lelkes körzeti megbízott valamelyik faluban, aki nem tudja, milyen menő outizni.

Elküldve: 2014.07.30. 20:24 Zeke 

  • Zeke avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 113

@perelli: A csengettyű meghallása , felismerése , realizálása és lereagálása a leginkább optimistább hozzáállásom alapján is maximum mögöttem 5-10 méterrel történik meg. Ergó rég túljutok a csengőt egyáltalán felismerő egyéneket mintsem , hogy reagálhassanak rá. Viszont itt országútiról van szó , ott évente egyszer-kétszer kerülne olyan helyre ahol a csengőnek talán hasznát veszi. A nyeregtáska jelenléte nekem sem a dekorálási igényem kiteljesedése , viszont ha két város közt kapok egy defektet akkor sétáljon a tököm stopliban kilómétereket...

Elküldve: 2014.07.30. 16:27 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@johnny336: én csengetés utáni a "Helló, szia!"-ra gondoltam. :D

Elküldve: 2014.07.30. 15:30 Solfrutta 

  • Solfrutta avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 81

@hunkris: http://foto.testbike.hu/index.php?p=foto&gid=12373&id=98 Ez ugyan nem (teljesen) outi, de csengő kivételével minden volt rajta, szilikonos lámpák, első-hátsó prizmamatricák (villaszáron, támvillán, sárvédő végén), küllőprizmák. Nem gondolom azt, hogy különösképp rontaná az összképet. Mondjuk most prizmamatricát raknék a felnire is.

BTW, miért és hogyan veszélyes egy küllőprizma? :D

Elküldve: 2014.07.30. 15:15 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@perelli: feltettem csengőt, de semmi haszna. Továbbra is hatékonyabban működik az "elnézést", illetve "halálra gázollaaaaaaaaaak!!!!!!!". Utóbbit főleg szeretik :D

Elküldve: 2014.07.30. 15:05 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Zeke: ez az optimista verzió, ami leggyakrabban persze működik is. Csak épp egyszer szívja meg az ember.

Szerintem a nyeregtáska egy outin pont ugyanolyan ronda, mint a kötelező tartozékok. Ha nyugit szeretne valaki, akkor ilyen alapon azokat is feldobálhatja. Nekem nagyjából mindenem megvan, amiket felsoroltunk, igaz nem outim van. A csengő meg segíthet nappal is, főleg városban.

Elküldve: 2014.07.30. 14:33 hunkris 

  • hunkris avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 8

@Zeke: Köszi! Ez sokat segített!

Elküldve: 2014.07.30. 13:20 Zeke 

  • Zeke avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 113

Na akkor elmondom mi kell egy országútihoz... Kesztyű nem árt , sisak fontos , nyeregtáska benne pótbelső és defektjavító , gumileszedő , miniszerszám , kis pumpa ami legalább valós 4bart kinyom magából (ez alatt országúton elvérzel)

Minden más csak fölösleges extra és ha normális rendőrt fogsz ki akkor senki sem foglalkozik vele. Volt akkora balesetem ahol helyszíneltek , se prizma , se csengő , se lámpa. délután 3kor történt a baleset , tökéletes állapotúnak ítélték a bringát. Vannak dolgok amik kötelezőek (fent leírt alaptartozékok - gondold csak végig , messze mész egy országútival ahol talán senki se tud segíteni!) , de a hatósági előírás nem ezeket tartalmazza , csak olyan dolgokat amik maximum sötétedés esetén jönnek jól. Én autózok is , tényleg jobban látható egy küllőprizma meg egy jó villogó mint valami bóvli szirszar , de nappal egyik se segít semmiben.

Elküldve: 2014.07.30. 12:24 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@hunkris: legutóbb Lidlben vettem egy 36 darabos 3M-fóliás, fényvisszaverő küllőpálcát, pár napja Tescoban is láttam.

Azért jó, mert szolid, csak akkor látszik, hogy van, ha ténylegesen visszaveri a fényt, és magasabb hatásfokkal működik, mint a standard "kadmiumsárga" küllőprizma.

Elküldve: 2014.07.30. 11:48 hunkris 

  • hunkris avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 8

Köszi a válaszolat!

Igen, a prizmák alapból matricával vannak megoldva a bringámon. Ilyen küllőprizma matricát hol lehet kapni, vagy mi a neve?

Elküldve: 2014.07.30. 08:59 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@BF2 hungarolada: de helyettesíti. Jó lenne megtanulni a közlekedési szabályokat, aki forgalomba is nyomja.

Outin borzalmasan néznek ki ezek a dolgok, de ha foglalkoztat a téma, és nyugodtan akarsz tekerni, tedd fel a kötelező tartozékokat.

Első-hátsó prizmát megoldhatod matricával,a lámpákat szilikonvillogóval, fényvisszaverős outi gumiról még én sem hallottam. Első kerékre kell két db küllőprizma, ezt is matricázhatod, de egy fokkal macerásabb. És egy csengő, ennyi.

Elküldve: 2014.07.30. 08:31 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

fényvisszaverős gumi nem helyettesíti a prizmát, ha jól tudom. én csak egy blackburn kicsi villogót tettem fel, meg még hátra egy rendes cateye villogót és ha viszek táskát, akkor kirakom a fényvisszaverő mellényt rá. esetleg még én is raknék rá ilyen küllő csöveket, de többi nem lenne valami ízléses

Elküldve: 2014.07.30. 08:17 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

Személy szerint nem érdekel. Ha esélyes hogy szürkületkor érek haza akkor felrakom a szilikonvillogókat és ennyi.

Prizmát helyettesíti fényvisszaverős gumi, én még ilyet nem láttam outira. Más ami nem legális de jó eséllyel nem köt bele, az a küllőpálca. Ha csengőd nincs akkor lehet arra hivatkozni hogy van szád és az is tud csengő hangot kiadni :D

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!