kiegészítő súlyzós edzés, gyúrás, protein, szerek, módszerek

1-25 (25 hozzászólás)

Elküldve: 2014.10.10. 13:16 kanpulyka 

  • kanpulyka avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 6
Témaindító hozzászólás:

Érdekel valakit a téma? Kell-e, lehet-e, érdemes-e? Lelassít, elmerevít? Hány sorozat, hány ismétlés, milyen gyakorlatok? Csak lábra? Érdemes-e speciális gyakorlatokkal próbálkozni? Túledzhetem-e magam? Szedjek valamit? Mit szedjek? Nagy súllyal keveset, kis súllyal sokat, kis súllyal keveset? Heti hányszor? Csak télen?

Beszéljük meg!

Elküldve: 2016.02.03. 12:15 freeride69x 

  • freeride69x avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 140

@drummerdevil: Új év új fejezet: 1:heti 2X Tabata(avagy High Intensity Intervall Training) 2: heti 2-3X súlyzós edzés 3: heti 3X 30-45 perc futás 4: alacsony glikémiás indexű ételek fogyasztása kizárólag, fehérjedús ételek előnyben

Eddig eredmény: -6 kg ,de erőben,izomban pozitív növekedés.

A HIIT edzések(saját testsúlyos gyakorlatok előnyben) kifejezetten ajánlott pl: a kerékpárosok számára oly fontos törzs,hát,has ill karizom megerősítésére amellett,hogy az intervall edzések miatt a tüdőkapacitás,tejsav küszöb kitolható.Én előnyben részesítem a Tabatát saját testsúlyos gyakorlatokkal,vagy a súlyzós edzést vegyítem HIIT sorozatokkal.Ez nyilván mindenkinek egyén függő,nekem eddig bejött. A legjobban minden akkor fejti ki a hatását ha komplex és átfogó életmód(étrend) váltás mellett zajlik,akkor garantált az eredmény!

Elküldve: 2014.11.03. 22:40 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201

@johnny336: Azzal egyetértek,h ha már csinálja az ember, még ha csak hobbi szinten is, akkor a tudatosság nagyon fontos.Kell h legyen célod, és terved az eléréséhez,Persze,h kinek mi a cél az megint más.van akinek a Mr. olimpia és van akinek csak az h jól nézzen ki a strandon.Én nem olvastam Arnie könyveket.Úgy gondolom,h azok az edzési elvek ma már nem feltétlenül állnák meg a helyüket.Persze nagy általánosságra vonatkoztatva, voltak akkor is jó gondolatok, és igazságok, de azokat meg te is ismered könyv nélkül is.Én sem veszem komolyan a gyúrást, hiszen az adottságaim, és lehetőségeim, megakadályoznak abban,h olyan szinten komolyan vehessem,mint egy versenyző.Meg a bringa nekem sokkal fontosabb. Itt egy cikk a "szuperlassú" vagy más néven High Intensity Training-ről.Ezzel csak az a baj,h nem javasolja a kerdiózást, az izomtömeg növelés miatt, és ez bringa mellett igen nehéz lenne kivitelezni :D

http://shop.builder.hu/a-h-i-t-high-intensity-training-a305

Gentile:ne hidd h pl egy országúti printer, vagy éppen egy pályakerékpáros, nem erősít felsőtestre :)

Elküldve: 2014.11.03. 16:43 gentile 

  • gentile avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 14

@kanpulyka: hali, én úgy vagyok ezzel a gyúrás dologgal, hogy nyáron általában lefogyok 10-15 kg-ot, mert csak kerékpározok. A téli hónapokban lerakom a bringát és elkezdek gyúrni, mint állat, vissza is hízok rendesen. Tavasszal a bringán úgy nézek ki, mint egy kötözött sonka, vagy a tom&yerry-ben a bulldog. Ez már évek óta így megy. Szerintem, ha valaki komolyan veszi a bringázást, akkor csak lábra gyúrjon, főleg combra, ahogy a pályakerékpárosok is teszik.

Elküldve: 2014.11.03. 14:33 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@drummerdevil: nem veszem túl komolyan ezt az edzésdolgot, de úgy vagyok vele, ha csinálom, akkor a hobbiszint is valami tudatosság alapján működjön - olvastam Arnold-könyvet: miként érdemes összerakni az edzéstervet, milyen technikák vannak, és ez alapján sikerült egy elég jó tervet összerakni magamnak.

A pihenés ugyanolyan fontos, mint az edzésmunka. Ahogy a bemelegítés, illetve edzésvégi nyújtás. Ha valamelyik hibádzik, akkor az edzésmunka valamilyen szinten kárbavész.

Nem tudom mi az a szuperlassú edzés. Időhiányban szenvedek, ilyen luxusdolgokkal nem bohóckodom :DDD

Elküldve: 2014.11.03. 12:04 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201

@johnny336: teljesen igazad van a tricepszről, csak már annyira benne voltunk ebben a bicepsz témában,h önkéntelenül is azt írtam.Tényleg a TRIcepsz adja meg a kar igazi nagyságát.Az pedig törvényszerű,h az elején ugrásszerű a fejlődés,hiszen az addig nem használt izmok kapnak egy addig sosem érzett terhelést,ami erősen stimulálja őket.Amint ehhez hozzászoknak jön a stagnálás.és itt lépnek képbe az általad írott dolgok.Mondjuk az sem rossz módszer ha x hetente változtatsz az addigi edzéseden.Más gyakorlatok v. más izomcsoportokat párosítasz, más napokra teszed ezen izmok megdolgozását.A legfontosabb viszont szerintem az elegendő pihenés, és regenerálódás. A szuperlassú edzésről hallottál már? Én kipróbáltam, de irgalmatlan nagy kitartást igényel!SOKKAL többet mint egy hagyományos súlyzós edzés.

Vándor: szerintem a sprintelést, és a kocsitolást,mint afféle ( a sprint konkrétan az) aerob edzést,nincs értelme összehasonlítani a súlyzós edzésekkel.A kocsitolás viszont tényleg gyilkos :D még akkor is ha egy papírjaguárt (trabant) tologat az ember :D

Elküldve: 2014.11.03. 11:49 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@drummerdevil: én úgy tudtam, hogy a bicepsz puszta "látványelem", és a kar vastagságot a tricepsz adja meg. Lehet szép csúcsos bicepszed, de a karod attól még 35 marad, ha tricepszet elhanyagolod.

Igazából minden genetika. Meg eleve rengeteg dolog összefügg. Hobbiszinten látványos eredményt elérni nehéz. Először megugrasz, aztán jön a plateau. Ott kell okos edzésprogram, étkezés, pihenés, nyújtás, kardio - aztán ezek majd szépen hozzák az eredményt. A heti négynapos edzésterv önmagában elegendő ahhoz, hogy jól érezd magad, és érezd, hogy mozogtál, erősödsz, fitt vagy.

Elküldve: 2014.10.30. 20:07 Vándor. 

  • Vándor. avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 24

Aki erős lábat akar próbálja ki a sprintelést, időt és kondibérletet lehet vele spórolni, és elképesztő izmos lábakat varázsol. Jó buli még a kocsitolás! Meg guggolás, guggolás és guggolás, aki penge az nyomja egy lábon!

Elküldve: 2014.10.30. 17:08 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201

@kanpulyka: Hátra érdemes húzódzkodni minden formában (szűk, széles, állhoz, mellhez,nyakhoz, különböző fogásokkal), és az evező gyakorlatok is nagyon jók,mivel azok vastagítják a hátat illetve a széles hátizom alsó részét nagyon szépen tudják húzni :)

Johhny36: Sajnos a kar nagyon függ a genetikától is, de szerintem ezt te is tudod.ha nem is nő az izomerőre érdemes rámenni,hiszen sok mindenben a kar is rengeteget dolgozik, és ha gyenge, akkor hamarabb elfárad mint az adott izomcsoport, így azt sem tudod rendesen megdolgozni.Amúgy a karizom nagyobb részét a bicepsz teszi ki, szóval egy jól kidolgozott, és nagy bicepsz,azért tud "nagy kar" hatást kelteni ;)

Elküldve: 2014.10.30. 12:48 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@kanpulyka: nekem hátam a tinikori rengeteg evezéstől szerencsére rendesen megalapozott. Nagyon szeretek húzódzkodni. Karjaim, mint egy ötévesé. Nem nőnek, 40-et nem érem el, pedig erőnlétben fejlődök. Aztán megjön a nyár, súlyzót eldobom, és karjaim leesnek egy három éves szintjére :D

Elküldve: 2014.10.29. 20:50 kanpulyka 

  • kanpulyka avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 6

@drummerdevil: Nekem pl. a hát reménytelen. Cserébe karra elég ránézni a tükörben, attól is növöget.

Elküldve: 2014.10.29. 16:14 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201

@johnny336: Értem én amit írsz, de kiállva tekerésnél érzem a hátamat, nem ülve :), mellesleg egy Merida Am 5000D vázam van, ami 15,5" , vagyis "S" méretű, és mivel egy kis törpe vagyok, nem hiszem h nagyobb vagy hosszabb felső csővel rendelkező váz kellene :).Gyanítom,h inkább a pozícióm rossz amikor kiállok a nyeregből.Ha már edzés,kinek melyik izomcsoportja problémás?Melyik fejlődik nehezen stb......Nekem pl. a bicepszem,és sajnos már a vállam is, pedig régen büszke voltam a vállaimra :)

Elküldve: 2014.10.29. 14:07 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@drummerdevil: ha érzed a hátad bringázás közben, az nem kizárólag a gyenge törzsizmok okozzák, szimplán rossz testhelyzetben ülsz. A tömeged a nyergen kell, hogy összpontosuljon, ha kormányra is jut, és karból kell támaszkodnod, akkor elmért a geo (felsőcső hossz, stucni, kormányszélesség, stb.)

Én a 100-as stucnit lecseréltem 50-re, meredekebb emeléssel, és láss csodát, semmi baja a hátamnak azóta, pedig előtte nekem is zsibbasztó fáradtság jelentkezett benne.

Elküldve: 2014.10.29. 13:24 kanpulyka 

  • kanpulyka avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 6

@johnny336: Szerintem nem kizárt, hogy akár még javítana is a helyzeten okos edzés. Persze ehhez hozzáértő edző tanácsai is jól jöhetnek: kerülendő gyakorlatok stb. Ha semmi nem segyt, jöhet a hiarulonsav-injekció. :-)

Elküldve: 2014.10.28. 15:52 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201

Én főleg karbantartás miatt edzem, mert sajnos abban a korban vagyok,h már igen könnyen elhízok.Ha nem érzed szükségét a tömegnövelésnek, de szeretnél fogyni, illetve szeretnél erősebb lenni,akkor a diéta, és a tudatosabb táplálkozás mellett (cukrokat, nullázd le, a zsír bevitelére is figyelj.Ez különösebb anyagi megterhelés nélkül is kivitelezhető), heti 2-3 edzéssel elérheted a célodat.Én akkora súlyokkal edzem,amikkel még tudom,h menni fog segítség nélkül a gyakorlat, de azért érzem h dolgozott az adott izomcsoport.Lábra mindenképpen érdemes edzeni, de figyelj arra,h a combodra a guggolás, és lábtoló mellett, a comb, és lábhajlítót se hagyd ki,Tipikusan bringás lábnak hívják az olyat ahol a 4 fejű combizom ki van gyúrva mint állat, de a hajlító már elhanyagolt.A vádlidról se feledkezz meg :).Egyenlőre szerintem elég ha alap, tömegesítő gyakorlatokat végzel (pl: karra, kétkezes emelés egyenes rúddal,mellre fekve nyomás stb....),ja és hátnál a derék környéki izmokat (pl. felhúzással) érdemes edzeni,mert nekem pl. kiállva tekerésnél a hátam szokott érződni, de nagyon.Remélem akadt pár hasznos tanács, a bő lére eresztett irományomban.Jó edzést :)

Elküldve: 2014.10.27. 16:58 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@kanpulyka: a térdem sajnos kuka, félek megerőltetni az izületet. Tekerés közben még teljesen tűrhető szögben hajlik a térdem. Guggolásnál már nem élvezném. Pedig de szeretnék szép szálkás combot meg vádlit :D

Elküldve: 2014.10.14. 21:51 Knight_ 

  • Knight_ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 220

@kanpulyka: Sajnos nem megy, mert a haverom aki készítette, nem szánja publikusnak. De nem kell bonyolult dologra gondolni: Tulajdonképpen a földön fekszel és szinte függőlegesen felfelé kell tolnod a súlyt.

Elküldve: 2014.10.10. 18:22 kanpulyka 

  • kanpulyka avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 6

@Knight_: A házi lábtolóra kíváncsi lennék. Nem tudsz felnyomni egy képet?

Elküldve: 2014.10.10. 18:13 Knight_ 

  • Knight_ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 220

Én házilag összerakott lábtolóval kínzom magam néha meg guggolni is szoktam. Tényleg jól jön mászásnál. Meg ugye mikor kiállva tekersz, akkor azért a kar is sokat számít szerintem.

Elküldve: 2014.10.10. 15:05 kanpulyka 

  • kanpulyka avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 6

@johnny336: Szerintem, ha elkezdenél lábazni komolyabban (mondjuk hamarosan itt a tél, miért is ne?), tavasszal lehet, kellemesen meglepődnél, mennyivel erősebben tudsz tekerni. Persze te tudod.

Elküldve: 2014.10.10. 15:03 kanpulyka 

  • kanpulyka avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 6

Én lassacskán "átfordulok": kezdek több időt tolni a bringázásba, mint a testépítésbe - persze mindkettőt szeretem. Én egy dologban láttam óriási és elsődleges hasznát a kemény lábedzéseknek. Nem meglepő módon főleg rövidebb, de nagyon kemény emelkedőkön nagyon jól feltaposom a bicót. Kistányért nem is tudom, mikor használtam utoljára.

Szerintem mindenkinek baromi hasznos lenne komoly kiegészítő lábedzés, aki nem kizárólag az Alföldön teker.

Nekem a kedvencem a "befekvős" lábtológép. Ha jó kedvem van, tolok 300-ba 4x20-at.

Elküldve: 2014.10.10. 14:24 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

A többiekről jutott eszembe: multivitamint kb. mindig tolok. Biotech multi, napi egy tabletta. Az is akkora, hogy kalapáccsal kell beütni a számba, és vasrúddal letömködni a torkomon :)

Kollégám Scitec Multipro-t tolt, az egy korrekt kis bogyópakk...per nap, természetesen.

Elküldve: 2014.10.10. 14:21 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

Nyáron csak bringázom, de akkor hajtom, mint állat, erőm-időm nem marad gyúrni. Télen szoktam csak edzeni súlyzókkal, de kizárólag felsőtestre.

Tricepsz-bicepsz szuperszettben, húzodzkodás-mell szuperszettben, evezés-váll szuperszettben.

Izomcsoportonként két különböző gyakorlatot végzek, 4x8-12 ismétléssel, kb. 50% terheléssel (vagy kevesebb). Heti három napot lövök be, a sorozatokat pihenés nélkül, váltva végzem (szuperszett). Így rendesen pörgök, és spórolok az idővel is.

Jumbo Pro-t szoktam ritkán fogyasztani, de nem rendszeresen, csak akkor ha érzem, hogy kellene tápanyag, de enni nem akarok sokat, mert nem jó a puffadtságérzet.

Nem lassít, nem merevedek le, de nem is nyomom olyan szinten, hogy ez előforduljon. Inkább a téli csökkent energiafelhasználásomat szeretném felpörgetni a nyári szintre.

Külsőre nagy változás nincsen, erőnlétben érződik a fejlődés, illetve a tömegem nem gyarapszik szezonon kívül sem, mindig tudom tartani a 80 +-2 kg-t.

Elküldve: 2014.10.10. 14:21 bazsibike 

  • bazsibike avatar
  • virsli gumis/oútis
  • mónika crew csapat
  • mónika crew csapat
  • hozzászólások: 37

@kanpulyka: biciklizés mellett edzek is és szerintem totál elfér egymás mellett a kettő. :) azóta edzek amióta abbahagytam a bmx-ezést, és én ilyen jól még nem éreztem magam :) Knight_-tal ellentétben, én edzésterv szerint edzek, heti 4-es felbontásban, étrend szerint eszek. ez mind hatalmas lökést ad! tápkiegek közül csak fehérjét iszom, illetve hamarosan vitaminra is beruházok szerintem. lényeg a lényeg, teljesen jó a kettő együtt, ez csak személyes tapasztalat, amióta edzek, ezerszer jobban érzem magamat. közérzetem, egészségem, teljesítőképességem stb. minden jobb! csak ajánlani tudom!

Elküldve: 2014.10.10. 14:13 Knight_ 

  • Knight_ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 220

Én egymás mellett csinálom a testépítést és a kerékpározást. Igaz, hogy egyiket sem veszem túl komolyan, de eddig még nem vettem észre, hogy hátráltatnák egymást. Szerintem nagyon jó a téma! Sokat lehet tanulni mások bevált módszereiből. Én például az a fajta vagyok, aki nem tervez meg előre semmit. Nem csinálok edzéstervet, nem számolgatom a beviteli mennyiségeket a táplálkozásomban és nem nézem a pulzusomat, stb. Edzek amikor jól esik. Persze nem mondom, hogy így kell. Sokszor eszembe jut azért, hogy mennyivel hatékonyabban lehetne csinálni egy kis odafigyeléssel :).

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!