Kis forgalmú útszakaszok Budapest környékén?

1-6 (6 hozzászólás)

Elküldve: 2014.03.14. 10:35 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683
Témaindító hozzászólás:

Mivel minden percet-órát meg kell becsülnöm, amit a biciklizésre tudok fordítani, és pénzügyileg sem a legjobb ha 100 kilométert kell autóznom a biciklimmel a csomagtartóban, hogy tekerhessek 50 kilométert, ezért a lakóhelyemhez legközelebb eső elhagyatottba országutakat keresném. Elsősorban a pesti oldal érdekelne. Ott is inkább a Gödöllő és Vecsés közrefogta régió. Persze szívesen veszek (esetleg más fórumtárs) egyéb helyeket is. Enyhe földutak még számításba jöhetnek. Bő tíz kilométer alatt kiérek Pécelre és onnan tudok tovább biciklizni Isaszeg felé, de az az út viszonylag keskeny és forgalmas. Elvagyok vele, de néha belegondolok, hogy nem vagyok egy kicsit felelőtlen? Igaz eddig csak egyszer ütöttek el autóval, akkor is talpra estem, csak a biciklit kellett állítgatni. Ráadásul az még az előző biciklimmel történt. Viszont cserbenhagyásos eset volt. A pali lefékezett majd látva, hogy semmi bajom, gázt adott. Szóval, valamilyen tapasztalat?

Elküldve: 2016.03.10. 21:56 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

Egyébként ha a Google térképet nézem, akkor egy csomó dülőutat jelez Pécel környékén. A legtöbb környező település elerhető rajtuk. Érdemes lenne feltérképezni az álapotukat, bár nincs kétségem, hogy a többség vacak, hatalmas nyomvájukkal amit traktorok vájtak. Ergó, közlekedni rajtuk lassú és kínszenvedés.

Elküldve: 2016.03.10. 21:40 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@xtl: Szia! Pécelnél csak a dombra szoktam felmenni. Van ott egy tó, de most nem jut eszembe a neve. Ha száraz az idő akkor állítólag el lehet jutni Nagytarcsára földutakon. Mostanában nem jártam arra felé mert két másik irányra álltam rá. Az egyik a váci a másik Soroksár-Csepel EuroVelo 6. Illetve Szentendre is előfordul. Vác felé eleg jó lenne, csak az M0 északi hídja után nemsokkal vagy a 2-es uton teker az ember Dunakeszi elejéig vagy a híd után átvág egy ipari vrészen a Decathlon felé, ahol az út egy picit jobb, de eleg komoly dugók tudnak kialakulni, ahol az autósok a fű széléig lehúzodnak, ami elég vacak tud lenni. Még így is biztonságosabb, mint Pécel és Isaszeg között a keskeny és kanyargós főúton, ahol az autósok inkább rádhúzzák a kormányt, ha hirtelen feltűnik egy szembejövö. Ennek ellenére sok outist szoktam látni arra menni. Én csak egyszer mentem.

Elküldve: 2016.03.10. 20:27 xtl 

  • xtl avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 3

@OKdoki: Szia! Eltelt két év, sikerült esetleg feltérképezned a környéket? Engem is érdekelnének a járhatóbb földutak, kisebb forgalmú országutak, szintén Pécel környékéről kiindulva. Köszi.

Elküldve: 2014.03.14. 12:15 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@XCode: Kösz! Ez is fontos információ. Hát igen, az utolsó mondatban van valami. :-)

Elküldve: 2014.03.14. 11:50 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@OKdoki: Jól ismerem a Pest környéki mellékutakat. Munkaszüneti napokon olykor csendesek, munkanapokon azonban mindegyiken nagy a forgalom. Minél közelebb van Pesthez egy útszakasz, illetve minél népesebb településeket vagy fontosabb főutakat köt össze, annál inkább forgalmas.

Huszonöt-harminc kilométeren túl már valamivel jobb a helyzet, de ott sem mindig rózsás. No és közben - ha el akarsz jutni eme nyugalmasabb vidékekre - át kell haladod a forgalmasabb szakaszokon. Egy szó, mint száz: nem tudok üdvözítő megoldást.

Enyhe földutakról sem igen tudok beszámolni. A dombvidék löszös talajai vizesen kenődnek-ragadnak, szárazon porolnak, az alföldi homokon pedig keskeny köpenyekkel elsüllyedsz. Ezen kívül e helyt is gondot jelent a megfelelő hely elérése.

Ami a felelőtlenséget illeti: nem tudom eldönteni, milyen módon jobb fűbe harapni.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!