Kiszúrt külső is cserélendő?

1-19 (19 hozzászólás)

Elküldve: 2022.04.21. 09:13 buch7 

  • buch7 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 80
Témaindító hozzászólás:

Kiszúrt jól látható lyukkal rendelkező külsőbe szabad új belsőt tenni vagy cserés a külső is?

Egy bazi nagy szög kiszúrta a gumit. De nem ám tűhegyni lyukat csinált, hanme jól látható több mm-es lyukat a külsőbe. A belsőt nem foltozom, új belső. Na de a külső is csereérett vagy mehet tovább így egy több mm-es lyukkal?

mert egy új külső 1 hónapos.

Elküldve: 2023.02.26. 21:23 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

Mindig tanulok valamit...

Elküldve: 2023.02.26. 20:47 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

Az csak tubelesshez jó. Belsőgumival felejtős. Mivel gyakorlatilag beletuszkolsz a külsőbe erővel egy darab bőrszerű madzagdarabot ami aztán beledagad a lyukba, ugyanúgy puklit, valamint a belsőd mielőbbi kilyukadását eredményezve.

Elküldve: 2023.02.26. 20:28 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@bl4ckv0id: Sosem használtam ilyesmit. Utána fogok nézni. Mindig tanulok valamit.

Elküldve: 2023.02.26. 17:28 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 247

@XCode: Vagy venni kell ilyen tubeless rendszerhez való gumijavító kukacot. Az tartósan képes javítani a külsőt.

Elküldve: 2023.02.24. 18:59 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

Utólag jutott eszembe a figyelmeztetés és a hozzá tartozó magyarázat, mely nélkül hozzászólásaink csokra nem lenne teljes. Történik ugyanis, hogy bármily gondosan és szakszerűen foltozunk, a patkolás, a léket eltakaró betét kifelé nyomja, kissé megemeli a köpeny felszínét. A foltozásnál nagyobb terhelésnek lesz kitéve az anyag, s gyorsabban kopván, eléggé hamar elvékonyodik. Ne érjen senkit váratlanul, ha a kezdetben 3–5 milliméteres lék fél év múltán kétszeresére nő széleinek kopása okán. S ha a kerékpáros nem avatkozik be, nem cserél köpenyt időben, utánozhatja Zorán barátunkat. Faggathatja Teremtőnket, egy lovat mért nem ád. (Ha valaki nem ismerné: „Nyomom a gázt”.)

Elküldve: 2022.07.17. 18:44 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Zoltán-san: Magam is a takarékosság bajnoka vagyok. Amíg lehet, próbálom menteni alkatrészeimet.

Hiába minden ügyeskedés. Hamarosan cserélnem kell a köpenyeket. Több mint 20000 kilométert futottak. Nemsokára kilátszik a szövetváz. A télnek már nem vágok neki ilyen gumikkal.

Elküldve: 2022.07.17. 07:37 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 130

@XCode: Én a hátsó felni cseréjénél voltam úgy hogy már a tavalyi év végén látszódtak hajszál repedések a küllőfuratoknál, ehhez képest csak idén július elején kellett lecserélni, igaz ekkorra már egy küllő ki akart szakadni a felniből és pont ezen kellett volna húzni ahhoz hogy a 2,5 mm-re hízott nyolcast ki lehessen venni belőle.

Elküldve: 2022.04.23. 12:49 Csakisahegy 

  • Csakisahegy avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat
  • hozzászólások: 39

@buch7: foltot kell a külsőbe rakni, és mehet. TIP-TOP márkát használj, az a legjobb. Nekem is volt ilyen.

Elküldve: 2022.04.23. 08:46 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 130

@buch7: Én is egy erős, de nem túl vastag foltot ragasztanék a külsőre belülről és utána rendszeresen ellenőrizném, ha nem bírja úgyis láthatóan dudorodni fog. A leírt sérülés alapján nem tartom valószínűnek a hirtelen durrdefektet, főleg ha rendszeresen ellenőrzöd.

Elküldve: 2022.04.22. 21:25 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 247

@bl4ckv0id: levegős akart lenni, ez a telefonos billentyűzet átka.

Elküldve: 2022.04.22. 21:24 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 247

@rcs2003: Jó valahol igaz, de ez még egy alap, olajpatronos csillapítású teló. Szerintem 30-35 ezer lenne a reális ára nagyon maximum. Így is adott a boltos kedvezményt, amúgy 45ezres lett volna. Használtan persze kijött volna egy lebegős RockShox vagy Manitou, de nem sokat láttam ami bejött volna (Jófogáson, aprókon).

Elküldve: 2022.04.22. 20:26 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

Bocs hogy beleszólok de 43 ezer egy teleszkópért 10 évvel ezelőtt sem volt sok. :)

Elküldve: 2022.04.22. 19:00 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 247

@XCode: Igen, sajnos nem olcsók most az alakatrészek a hiány miatt (aktuális volt nekem, kellett vennem pár új dolgot a bicikli átépítés miatt, a teleszkóp 42ezer Ft volt), de ha menet közben szakad le a külső és emiatt lesz defekt az sokkal bosszantóbb. Főleg ha nincs a közelben bolt, ahol van külső. Inkább vennék olcsó valamit ideiglenesen, minthogy előforduljon velem és tolni kelljen a bringát.

Elküldve: 2022.04.22. 18:29 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@bl4ckv0id: Bizonyos tekintetben igazad van. A biztonság szerintem is fontos. Ezért is ajánlottam barátunknak a gumi gyakori szemléjét.

Ám vannak más megfontolandó szempontok is. Egyrészt nem mindegyikünknek van otthon saját pénzjegynyomdája. Másrészt a takarékosság akkor sem elhanyagolható szempont, ha tarsolyodban csörögnek az aranyak. Több jut más javakra, ha megfontoltan selejtezed eszközeidet. Így aztán – belátása, képessége lehetőségei szerint – kinek-kinek magának kell eldöntenie, mit tart elfogadható megoldásnak.

Elküldve: 2022.04.22. 17:56 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 247

@XCode: Ha nagy a lyuk én cserélném. Vagy használd addig, ameddig még biztonságosan lehet menni vele. Persze ahogy írták előttem foltozd meg.

Elküldve: 2022.04.21. 18:23 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@buch7: A fiúk elmondták a lényeget.

Ragassz a köpeny belső oldalára egy lyukat befedő nagyobb foltot. Jelentősebb kerékpárboltokban van (jó pénzért) köpenyfoltozó készlet is. Ha nincs más lehetőséged, jó lehet valami erősebb gumidarab stb. is. Lényeg, hogy erős legyen, de ne túl vastag. Patkolás után gyakorta ellenőrizd a gumidat. Hosszabb utakat, ha lehet, már ne vállalj foltozott köpennyel. Ha a lék tágul, kidudorodik stb., akkor eljött a búcsú ideje.

Elküldve: 2022.04.21. 14:29 sipi88 

  • sipi88 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 352

Én egy vágást tűzőgéppel kapcsoztam össze. Értelemszerűen a belső oldala felől lőttem át a kapcsot, és a kilógó részt lehajlítottam.

Elküldve: 2022.04.21. 12:00 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

Hali. Foltozzd meg a külsőt belülről úgy mintha egy belsőn csinálnád, egy nagyobb, erősebb folttal. Ha tágul a lyuk a használat során vagy tovább szakad, akkor lehet kukázni a külsőt.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!