Kivettem a kereket és most nem jó a váltó... Mi lehet a gond?

1-4 (4 hozzászólás)

Elküldve: 2015.10.07. 16:38 Bonyi 

  • Bonyi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 18
Témaindító hozzászólás:

Első havi nagytakarítás új kerónál, a hátsó kereket kivettem hogy a sort leszedjem és áttakarítsam de amikor visszaraktam az alsó állásban hagyott váltó az istenért sem akarja a kónuszra lerakni a láncot, lényegében elcsúsztak a pozíciók, most simán be tudnék váltani a küllőkhöz ha nem figyelnék. A váltószem nem valószínű hogy elhajlott, mivel nem ért hozzá a földhöz és semmi máshoz. Mi okozhatja még ezt? Nem tudom fontos-e, de 5800-as shimano 105 szett és fulcrum racing 5 lg kerékszett (elnézést a sok helyesírási hibáért, de már az ideg szétb*sz hogy csak így a semmitől elromolhat valami...)

Elküldve: 2015.10.08. 15:00 K.I. 

  • K.I. avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 34

@Keresztfate: Az attól is függ, hogy mekkora szárral, erőkarral húzod, azaz én inkább nyomni szoktam. 3/4-es, 350 mm-es hajtószárat használok a kazettaszerszámhoz. Ezt nyomom le a súlyommal, persze ésszel. Ne aggódj, ahhoz, hogy tönkretedd nagyon erősnek kell lenned. De, ha túlhúzod, akkor macerás lesz a legközelebbi levétel.

Elküldve: 2015.10.07. 23:25 Bonyi 

  • Bonyi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 18

Miben mutatkozik meg az, ha nem húztam meg eléggé a sort? Nincsen sajnos nyomatékkulcsom, annyiszor meg még nem húztam meg ilyet hogy érzésre tudjam. ( hajlamos vagyok nem eléggé meghúzni csavarokat kerón mióta egy 60 ezres nyeregcsövet roppantottam meg)

Elküldve: 2015.10.07. 17:29 K.I. 

  • K.I. avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 34

@Keresztfate: Sima, ejtőpapucsos váz? Mert akkor a kerék elvben a helyén kell, hogy legyen. Ha a váltót nem piszkáltad, akkor annak sincs oka elmászni. ha leszedted a fogaskoszorút és rendesen, megfelelő nyomatékkal (kb.40Nm) meghúztad akkor az is rendben van. A kérdés: a kereket valóban jól tetted-e vissza a vázba, vagy, hogy a kerék eddig a helyén volt-e egyáltalán? A kereket, ha állványt használsz vagy más, nem a földön behelyező módot nem tudod normálisan visszatenni a helyére. Tehát tedd be a kereket, a földön engedd az ejtőpapucsba teljesen a helyére kerülni. Nézd meg, hogy az ülőcsőnél középen van-e a kerék majd húzd rá a gyorsszárat. Ha így sem jó a váltó, akkor a váltót ehhez a helyzethez állítsd be.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!