Kompatibilis a B+ Country V2 Disc agy a Rock Shox Tora XC SL-el?

Linkelt termék: Rock Shox Tora XC SL
1-16 (16 válasz)

Elküldve: 2011.04.26. 14:52 Bandesz 

  • Bandesz avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 26
Témaindító kérdés:

Sziasztok!

Én ezt a teleszkópot venném majd meg. A kérdésem a következő: Ez a teleszkóp passzól e a Bikepositiv Country V2 Disc agyhoz. És hogy milyen összefüggés van az agy mérete és a teleszkóp között. Szerettem volna a bringámra egy olyan első agyat amiben a tengely 10mm vastag, ezt a vastaságot ajánlották XC-re. Viszont azt mondták hogy az ilyen nem fér bele a teleszkópomba ami jelenleg egy RST GILA. Ezek szerint előszőr akkor a telszekópot kellene megvennem?

Köszönet! Üdv! Black!

Elküldve: 2011.05.30. 10:43 Bandesz 

  • Bandesz avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 26

@Krupcheck: Köszönöm szépen a segítséged:)

Elküldve: 2011.05.30. 10:31 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@Blackheart: Ha hátul, bal oldalt a láncvilla és a támvilla találkozásánál van kettő darab, tengellyel párhuzamos, (ritkábban arra merőleges) furat, akkor lehet tárcsaféket szerelni a vázra. Természetesen nem összekeverendő a mindkét oldalon megtalálható sárvédő/csomagtartó/stb rögzítőkkel. A tárcsafékszemek csak bal oldalon vannak, és nagyobb furatok.

http://www.testbike.hu/velemeny/mtb/wheeler-09-pro

Komplett bringaként itt is fennvan, de mivel régi, be kell a szűrésnél kattintani hogy 2008 előtti (:

Elküldve: 2011.05.30. 08:01 Bandesz 

  • Bandesz avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 26

Sziasztok!

Tudom nem ide tartozik, de sajnos a termék fórumon csak 2 fajta wheeler vázat találtam, és a pro 09 nincs sajnos köztük. Gondolom azért mert nem egy mai darab. A kérdésem pedig ezzel a vázzal kapcsolatos lenne. Fogad e tárcsa féket a váz, illetve hogyan meglehet állapítani ránézésre egy vázról az ilyet, vagy meg lehet e egyáltalán? Keresgéltem a neten a választ de nem igazán találtam leírást a vázról. Bár lehet én vagyok a béna.

Köszönöm ha segítetek! Üdv! Black!

Elküldve: 2011.04.28. 20:42 Bandesz 

  • Bandesz avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 26

@Don Pepe: Köszi szépen:)

Elküldve: 2011.04.28. 16:43 Don Pepe 

  • Don Pepe avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 29

Akkor beszéljen a gyakorlati észrevétel:203as tektro aquilat birja, az azert a bb5nél picit dúrvább. 185ös bb7 meg elég neki, az már jo hidros középszint kb.

Elküldve: 2011.04.28. 09:19 Bandesz 

  • Bandesz avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 26

@HomoHominiLupusEst: Akkor az AVID BB5 sem fog neki gondot okozni:)

Elküldve: 2011.04.28. 09:01 HomoHominiLupusEst 

  • HomoHominiLupusEst avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 37

@Blackheart: inkább fékfüggő, mert lehet hogy jobban igénybe veszi egy 4dugós StrokerAce 160mm-rel, mint egy MX4 203mm-rel:) De ahogy az elöttem írók is írták, ez egy túlépített XC teló, erősebb igénybevételekhez, szóval valszeg nem para:) (Nekem a sz@r rst launch is bírta a 203as 2dugós magura julie-t, bár a julie nem egy izmos cucc:)

Elküldve: 2011.04.28. 08:51 Bandesz 

  • Bandesz avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 26

Annyit szeretnék még kérdezni, hogy van esély rá hogy ez a teleszkóp elbírja a 185-ös tárcsát?

Elküldve: 2011.04.27. 22:42 Don Pepe 

  • Don Pepe avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 29

Pedig hétvégén leteszteltem a 4 éves Torám , olajcsere utan alom modon mozog, közepes keménységü dh t komolyabb pályan, simán vette, 20-35 közötti tempoval, 1 méteres kis ugratokat is. En inkább az xc, és a trail közötti átmenetre használnám a torát, simán birja.

Elküldve: 2011.04.27. 22:10 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@Blackheart: nagyobb testtömeg alá oké. Ez esetben megértem, nem egy könnyű teló, de pont erre való. Csak a grammániás lelkemnek fáj, hogy egy 2kilós telót adnak drágapénzért XC teleszkóp néven, és csak azért mert RockShox kajálja a nép. De ha egy túlépített XC teló kell akkor oké.

Viszont akkor egyszerűsítve a válaszokat: igen, passzolni fog a Country Disc a Torába, mint ahogy az összes többi mtb/outi agy is.

Elküldve: 2011.04.27. 21:13 Bandesz 

  • Bandesz avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 26

@Krupcheck: Én azért gondoltam erre a Torára mert itt azt olvastam hogy, Nagyobb tömegű egyéneknek xc-re ajánlják. Elöször dj3-at akartam, de szerintem az nem birná el a sulyom. A B+ agyat nem venni akarom hanem ez van a bicómon jelenleg a GILA teleszkóppal.

Elküldve: 2011.04.27. 20:15 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Szia!

Mint írták, a villasaru táv ugyanakkora, 100 mm a gyorszáras/csavaros agyaknál. A tengely viszont nem egészen 10mm, az első 9 körül van (vagy pont annyi nem mértem). A bmx stb agyak 10mm-esek, de a 9-es papucsba az is bemegy többnyire.

Szóval a jelenlegi Gilád és a Tora papucs szempontjából ugyanaz. A B+ agy meg ugyanakkora tengellyel rendelkezik, mint akármelyik másik átlagos mtb vagy országúti agy, nem számítva persze a 15 és 20mm-es átütős agyakat, de az egyértelmű hogy ide nem jó.

(más téma: teleszkópból nem Troá vennék, ezen már sokszor nyáladztam hogy nem értem miért vesz azt mindenki, viszont agyból abból semmiképp nem ajánlom a B+ Country Discet, hamár veszel, vegyél valami normálisat)

Elküldve: 2011.04.27. 20:09 wins1 

  • wins1 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 20

átütős torát még nem láttam:D amúgy az összes nem átütős telónak ugyanakkora a villasarú távolsága.

Elküldve: 2011.04.27. 20:06 Bandesz 

  • Bandesz avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 26

@HomoHominiLupusEst: Köszönöm sokat segitetél.Akkor a teleszkópot kell elöbb megvennem, ha jól sejtem:)

Elküldve: 2011.04.27. 19:09 HomoHominiLupusEst 

  • HomoHominiLupusEst avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 37

Nem értem a kérdést.... A villasaru táv csak 100mm lehet.... Az agy gyorszáras, és ha jól tudom a tora se átütös (teleszkópokat nem naon vágom:), szóval elméletileg és gyakorlatilag nincs akadálya..... Akár országúti agyat is betehetsz, mivel annak is 100mm a villasarú távolsága:) Csak a rögzítést kell megnézni, a márka/tipus nem számít... hagyományos papucsos villához gyorszár vagy 10es tengely, átütöshöz csak átütős agy passzol (ott viszont sokféle megoldás létezik, úgyhogy odafigyelést ígényel:)....asszem ennyi... remélem segíthettem:)

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!