KONA Stab hátsó átütőtengely visszarakás, de hogyan?

Linkelt termék: Kona Stab
1-8 (8 válasz)

Elküldve: 2013.05.30. 16:07 YELLOW 

  • YELLOW avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 19
Témaindító kérdés:

Sziasztok!

Nagy gondban vagyok. Karbantartás miatt megbontottam a fent említett vázat, ami egy Kona Stab Deluxe 2008-as. Amikor kivettem a hátsó kereket, akkor a hátsó átütőtengely menetén volt egy "rugós menet", legalábbis ennek gondolom. A vázban lévő menet, egyébként nagyobb, mint a tengely alapmenete. Kérdeztem szervizest, azt mondja, hogy lehet ilyen önzáró téma lenne. Nos a gond összerakásnál jött. Ugyanis ha a tengely menetén hagyom a rugót, akkor nem tudom a tengelyt full betekerni, és ráadásul ezt a rugós menetet felnyomja teljesen, kiugrasztva a menetből. A vázban lévő menet előtt (kerékagy felé eső rész) van egy üres menettelen rész, amibe amúgy külön elfér ez a rugós menet. Ha így próbálom összerakni, akkor jobb a helyzet, de egy majd 5mm szintén kimarad, és meg is szorul a tengely, a rugó ugyanúgy a végére. Olyan mintha nem akarna a vázban lévő menetbe belekapni, ez a rugós vacak. A fő kérdés, hogy ki szerelt már ilyet? Mi ennek a módja? Mit csinálok rosszul? Nagyon kéne a HELP! Köszi!

Elküldve: 2013.05.31. 09:57 YELLOW 

  • YELLOW avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 19

@YELLOW: jah a tiéd már más... mármint a 2009-es

Elküldve: 2013.05.31. 09:56 YELLOW 

  • YELLOW avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 19

@Molylepke: hát biztos, hogy a része. ez sosem volt szétszedve, ez gyári összerakás. a tengelyen és a "vázban" is épek a menetek. szerintem a 2009-esé ilyennek kéne lennie, sok különbség nincs asszem. hát ezért nem viszem szervízbe, inkább csináltatok a vázba váltófüles új megoldást a tengely menetével azonos menettel, vagy két végén anyás tengelyt. a közelben nincs szervíz, ahol értetnének ehhez.

Elküldve: 2013.05.31. 09:15 Molylepke 

  • Molylepke avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 29

@YELLOW: Tyűha.. nekem is Kona Stab deluxom van.. bár 2009-es. Nem tudom mi ez a rugós dolog. Szerintem vidd el szervízhez, hogy rakják össze.. nem éri meg az idegeskedést. Egyébként tuti az a tengely része az a rugós valami? Még sosem láttam.. Nekem csak egy hézagoló van hátul+tengely más nem.

Elküldve: 2013.05.31. 08:07 YELLOW 

  • YELLOW avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 19

menetjavítónak hívják, de ez full gyári, ez a bringa sosem volt szétszedve

ilyen van benne az a rugós valami

nincs a végén olyan behajtott fül

Elküldve: 2013.05.30. 20:50 YELLOW 

  • YELLOW avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 19

már az egész netet átnéztem, de semmi értelmeset nem találok :( képen a jobb oldalon van a menetes mizéria ebből a nézetből, pedig felül

Elküldve: 2013.05.30. 18:42 YELLOW 

  • YELLOW avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 19

Nem. De annak nem lenne értelme. Ez nem volt rögzítve úgy. Elgondolásom szerint ez a rugós menet a vázban lévő menet és a tengelyen lévő menet között van, amikor normálisan össze van rakva. Csak nekem úgy nem akar össze menni. Ha rögzíteném, nem lenne normális tartása a tengelynek. Miért nem tudtak telóhoz hasonló rögzítési módot kitalálni, azaz mindkét oldalra 2 kis csavaros tengelyrögzítést.

Elküldve: 2013.05.30. 17:45 A noxos 

  • A noxos avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 66

probaltad mar h menetrogzitovel a vazba rogzited a kulon eso menetet??

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!