Könyök problémák

1-16 (16 hozzászólás)

Elküldve: 2013.08.24. 19:51 Bose401 

  • Bose401 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 143
Témaindító hozzászólás:

Helló mindenkinek! Lenne egy egészség ügyi problémám és ezzel kapcsolatban kérném ki a véleményeteket, hogy mit változtassak meg a kerékpáron, hogy a fájdalom megszűnjön, enyhüljön. A problémám a következő: cca. 10 km után elkezd fájni a bal könyököm. Mivel nem szoktam megállni 10km-ként ezért mire leszállok a kerékpárról,( 30-40 km) után olyan szinten fáj és zsibbad az egész bal karom, mintha egész éjjel rajta aludtam volna.( biztos mindenkinek ismerős az érzés ) A könyököm és a tenyerem is sérült még évekkel korábban, lehet ennek köze van ahhoz, hogy nem bír akkora terhelést, mint a jobb oldal. Szarv van a kormányon, hogy tudjak fogást váltani-gondoltam ez segít-de tévedtem. A markolatom tenyér alátámasztós. Kormány 690 mm széles stücni 100 mm hosszú. Remélem tud valaki segíteni. Így a kerékpározás nem élmény számomra. Előre is köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat! Hátszelet minenkinek!

Elküldve: 2013.09.05. 12:20 Bose401 

  • Bose401 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 143

@gastomi: Köszi! Mindenképpen kipróbálok egy ilyen készítményt hátha jobb lesz. :)

Elküldve: 2013.09.05. 10:27 gastomi 

  • gastomi avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Dunaújváros BC csapat
  • Dunaújváros BC csapat
  • hozzászólások: 8

Sziasztok! Lehet, hogy szimplán csak az izületed "öregedett" el, kiment a folyadék, ami folyamatos terhelés mellet érthető, normális, vagyis nem normális, de sportolóknál élhetünk ezzel a kifejezéssel. Nekem a vállaimmal voltak ilyen problémák. Egy havi izület-védő kúra, és mit sem érzek a korábbi fájdalmakból. Itt van pl. egy amit én használok:

http://shop.biotechusashop.hu/izuletjavitok/arthro_guard_gold___120_tabletta_193

De mindegyik patikában kapható 3-4 féle.

Elküldve: 2013.09.05. 08:54 Marcikutya 

  • Marcikutya avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 45

@tiberius: Ez érdekes. Én is lemértem, de nekem kb. 10cm-rel van a kormány a tengely előtt. Nemrég cseréltem a 90mm-es stucnit 110-esre és pont így lett jó.

A váz közepes méretű. Egyenes kormánnyal vettem, majd cseréltem egy széles 50mm-es emelésűre. Ekkor jöttem rá, hogy a váz rövid, szinte a hasamban tekertem a kormányt, úgy éreztem legalábbis. Erre megkapta a 110-es stucnit, az ülést hátrébb húztam és pont jó lett.

Nagyobb váznak nem lett volna értelme, mert a tengelytáv csak 1 cm-rel nagyobb, a felsőcső magassága viszont éppen a közepes vázméretnél megfelelő az érzékeny részemnél megmérve.

Amúgy itt a biciklim, még a 90-es stucnival: http://www.testbike.hu/usr.php?p=mybike&uid=57303

Kicsit utánagondoltam, ha emelek a kormányon pl. egy 50mm-es emelésű új csővel, akkor a "lenézéses" teszt azt fogja mutatni, hogy a kormány előrébb került, pedig csak függőlegesen emeltem.

(És a teszt helyes módja, hogy nem a kormánybefogó végének helyzetét nézzük össze az első tengellyel, hanem a markolatokat összekötő egyenest.)

Elküldve: 2013.08.25. 18:47 Bose401 

  • Bose401 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 143

@tiberius: Köszönöm!

Elküldve: 2013.08.25. 18:22 tiberius 

  • tiberius avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 80

@Bose401: Nekem nagyon bevált a rövidebb kormányszár,mert természetellenes volt annyira előre és lehajolnom és automatikusan ki akartam emelni a felsőtestemet de azt csak kiegyenesített könyökkel tudtam és majd megőrültem 10-15 km után.Két éve így mentem körbe a balcsit ,idén már rövidebb stucnival és emelt kormánnyal.Ég és föld volt az élmény.Most csak a seggem ültem szét a könyököm simán bírta.A túl sportos üléshelyzet hosszú távon nem túrázásra való szerintem.Ha mai aggyal építenék vagy vennék bringát ismerve a mai igényeimet biztos,hogy nem egy montit választanék,hanem egy jó kis trekkinget.Kicsit elkalandoztam ez már nem is ide tartozik... :)

Elküldve: 2013.08.25. 06:51 Bose401 

  • Bose401 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 143

@tiberius: Köszi! Szeretem is minden alkatrészét! :D Akkor egy rövidebb stücni megoldhatja a problémám? Esetleg van olyan kormány alkatrész ami ilyen rogyasztott állapotba kényszeríti a könyököm?

Elküldve: 2013.08.25. 06:24 tiberius 

  • tiberius avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 80

@Bose401: darab* csak telóról szenvedek az ágyból:)

Elküldve: 2013.08.25. 06:22 tiberius 

  • tiberius avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 80

@Bose401: megnéztem a bringádat de annak jó nagy az emelkedése.komoly dsrsb nagyon amúgy.

Elküldve: 2013.08.25. 06:18 tiberius 

  • tiberius avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 80

@Bose401: a sima monti kormány majdnem egyenes de a mostaninak a szarvai magasabban vannak.azt hiszem azt nevezik a kormány emelkedésènek és mm-ben adják meg.a 0-ás például a tök egyenes.

Elküldve: 2013.08.24. 22:19 Bose401 

  • Bose401 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 143

@tiberius: A stücni kb nekem is ilyen lehet. A nagyobb ívűt hogy érted? A teszt megvolt a tengely a stücni mögött van, tehát rövidebb kell. Anno pedig azért vettem hosszabbat , mert a 60 mm kényelmetlen volt. Ezek szerint a 100 mm meg sok.

Elküldve: 2013.08.24. 22:06 tiberius 

  • tiberius avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 80

@Bose401: Nekem is volt hasonló problémám de nekem egyértelműen a hosszú stucni okozta.100mm-es volt és 10 fokos nem volt kényelmes megfogni a markolatot.Lecseréltem egy rövidebb nagyobb emelkedésűre és egy nagyobb ívű DH-szerű kormányra.Új dimenziókba került a bringázás mondhatom.Pedig már én is úgy voltam vele,hogy nem jelentett élvezetet a tekerés.A stucni hosszát könnyen meg lehet állapítani,hogy jó-e.Tekerés közben lenézel és a kormánynak ki kell takarnia az első tengelyt.Ha a kormányt a tengely előtt látod hosszú a stucni,ha mögötte akkor rövid.

Elküldve: 2013.08.24. 21:28 Bose401 

  • Bose401 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 143

@Gege: Erre a "roggyasztásra" már én is rájöttem. De akárhogy figyelek oda rá nem tudom úgy tartani a könyökömet. Van esetleg valami amivel ebbe az állapotba tudnám kényszeríteni a kezem? Szélesebb kormány, rövidebb vagy magasabb kormánybefogó? Köszi!

Elküldve: 2013.08.24. 21:15 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

@Bose401: Még azt nézd meg h milyen szögben áll a felkarcsontod az alkarcsontokhoz képest. Tudom elég betegül hangzik. De ha egyenes teljesen a karod, ami nem jó nagyon nagy terhelést adsz a karodnak. Az ajánlott olyan 5 fokos szög, ergo egy kicsit rogyasztania kell a karodnak. Ha ez megvan, és még is fáj a könyököd akkor az van mint amit írtál, a korábbi sérülések okozzák :S

Elküldve: 2013.08.24. 21:08 Bose401 

  • Bose401 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 143

@1: Szia! Nem hiszem, mert akkor mind a két karom fájna. Arra gondolok, hogy a bal karom a sérülések miatt kevésbé bírja a megterhelést s ezért zsibbad a könyököm és a tenyerem. Nincsen keretem rá, hogy mindent addig cserélgessek amíg jó nem lesz, ezért gondoltam, hogy itt hátha valaki más is ilyesmi problémával küzdött, de pl. egy kormányszár csere megoldotta....

Elküldve: 2013.08.24. 20:10 1 

  • 1 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 105

Nem lehet hogy túlságosan a kezeden van a súly?magasabb kormány talán tudna segiteni,esetleg valami rövidebb stucni..én ezekre tippelnék

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!