Kopott már ez a lánctányér?

1-9 (9 hozzászólás)

Elküldve: 2020.05.22. 13:22 Pauldzs 

  • Pauldzs avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 7
Témaindító hozzászólás:

Vettem egy új láncot de a nagy lánctányéromon kattog a lánc, és nem tudom eldönteni hogy most kopott a lánctányér vagy rossz láncot vettem. Itt egy kép a lánctányér fogairól szerintetek ez kopott már? http://kepkezelo.com/images/jswiatwmcupage33ab4t.jpg

Elküldve: 2020.06.12. 06:04 Pauldzs 

  • Pauldzs avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 7

Na mostanra kiderült minden. Kicsit kopott volt a hátsó legkisebb fogaskerekem, ha hátrafelé tekertem ugrált kicsit. Elől a nagylánctányérom is kopott volt mert az új lánc néha alul beleragadt, nem vált le róla, de ami a kopogó hangot adta hogy az első váltó forgáspontjai kikoptak, lötyögött maga a váltást végző keret, és ez a keret ért bele a nagy lánctányér belső oldalán lévő váltást segítő szegecsekbe.

Elküldve: 2020.05.23. 06:31 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

Most olvasom a SRAM-nál a véleményed. Ropogó hang már inkább! Az tipikus! Nálam a kattogás más jellegű hang. Bocs. :)

Elküldve: 2020.05.23. 06:24 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

@Pauldzs: Én egy pár lánckereket elkoptattam már, de kimondottan egyik se kattogott még nekem soha. Ráadásul pont HG95-öt használok általában én is. Ettől persze még lehet. Cseréld ki, ha zavar a kattogás. :) Persze lehet, hogy az enyém is kattog, csak vannak nagyobb zajok is a bicón és így nem veszem észre, vagy immunis vagyok már rá. :)

Elküldve: 2020.05.23. 06:18 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

@Pauldzs: Sejtettem hogy ez lesz. Ezesetben korrigáld, vagy inkább töröld tapasztalat hiányában az 1 répás véleményed a Sram láncról. :)

Elküldve: 2020.05.23. 06:09 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 130

@Pauldzs: A fogak terhelt oldalán élek láthatók, amelyből látszik hogy az új lánc még nem koptatta el a fogat annyira hogy jól illeszkedjen. Egy kérdés: mennyire volt kopott a régi lánc?

Elküldve: 2020.05.22. 20:13 Pauldzs 

  • Pauldzs avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 7

@Makky: Sajnos kopott, ráraktam egy új Deore XT CN-HG95 láncot és azzal is kattog. A kattogásnak az lehet az oka, vagy legalábbis más hibát nem látok, hogy a fogak közti hézag egyes helyeken mintha annyira kimélyült volna hogy a lánc széle ráül a fogaskerék lábkör részén lévő szélesebb részre, és ez adja ki a kattogó hangot.

Elküldve: 2020.05.22. 15:54 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

@Pauldzs: Mi az hogy "kattog"? Ha úgy érted, hogy ugrik, akkor kopott. Egyébként ránézésre nekem nem tűnik túl kopottnak. Láncnál, ha a fokozatszám stimmel, akkor nagyon rossz nem lehet. Persze van amelyik hangosabb/halkabb esetleg. (Még a fokozatszám eltérés se nagy gáz amúgy elől.)

Elküldve: 2020.05.22. 13:58 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Pauldzs: Bizony, kopottnak látszik. A fogak szemmel láthatóan féloldalasak stb. De azért várjuk meg mások nyilatkozatát is. Több szem, többet lát.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!