Kormány szélesség magasság DH/FR-nél, mi az ideális, melyik a jó?

1-10 (10 válasz)

Elküldve: 2013.01.02. 14:08 YELLOW 

  • YELLOW avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 19
Témaindító kérdés:

Sziasztok!

Igazából a kérdésem úgy általánosságban a DH/FR kormányokkal kapcsolatban lenne. Nem értem, hogy a legtöbb "DH" típusnevet kapott kormány, szélessége kb 680 és 700 mm között van, és elég nagy emelési magassága. Ezzel szemben nagyon sok videóban épített gépeken minimális emelésű, olykor szinte egyenes 750 és 780 mm szélességű kormányok szerepelnek. Ennek a miértje érdekelne. Azt vágom, hogy erőhatás, erőkar stb. Nekem egy Kona Stab-om van, ami gyári kormánnyal van szerelve (igazából fogalmam sincs mely cég terméke vagy lehet valóban a Kona gyártaná) és 710 mm széles elég nagy emeléssel. Azon gondolkozom szélesebbre és kisebb emelésűre cserélném. De nem tudom valóban nyernék-e vele. Meg igazából furcsa, hogy hasonló kormánnyal nem is nagyon versenyeznek, ami mondjuk keskenyebb és magas emelésű, mégis DH-nak nevezik őket a gyártók. Lehet kicsit bonyolultan fogalmaztam, de hátha tud segíteni valaki.

Köszi!

Elküldve: 2014.04.12. 16:17 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

Sziasztok! Új kormányt szeretnék venni az országútimra. A Mostani egy BBB fastbar, de olyat szeretnék, amin a 90°-os előrehajlás után nem olyan hirtelen megy lefelé, tehát szépen egy síkba lehetne állítani a fékváltókar testével. Több kormányt is találtam, ami megfelel ennek a követelménynek, de mindegyik kompakt. Szóval olyat keresnék, amin jól be lehet állítani a fékváltókarokat, de nem kompakt, hanem normál ejtésű.

Elküldve: 2013.01.03. 12:27 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

Én DH-szerű kormányt használok XC-re is. Kis emelés, 670-es szélesség, minimális hátrahajlás - tökéletesen irányítható lefelé, stabil, bírja a vadulást.

Mindeki leírta: kényelem és megszokás kérdése.

Elküldve: 2013.01.03. 12:10 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Szerintem abszolut megszokás kérdése. A szélesebb kormány stabilabb irányítást ad, de ha valaki kis gyík, akkor hiába tesz fel 800-as kormányt, csak szenvedni fog. Ugyanígy egy vállasabb emberkének nyilván a keskeny nem jó.

Persze függ a szélesség a stílustól is, én is más szélességű kormányt használok városban, ahol tükrök közt kell elférni, és terepen, ahol kapaszkodni kell lefelé, meg mászni, meg ezt-azt kerülgetni (mondjuk én ott sem használok túl széleset, csak 600-asat, de gondolkodom egy 670-es kipróbálásán- nem is vagyok mondjuk túl nagy darab, de viszonylag vállas).

Az emelés meg attól függ, hogy milyen a váz mérete, szögei, teló, stb. Ha 20 mm-t aláhézagolsz a stucninak, kb. ugyanott vagy, mint egy ugyanannyit emelt kormánnyal.

Szóval értelmezésem szerint ha valamin DH-t ír, az nem azt jelenti, hogy neked az lesz a tuti DH-re. Az annyit jelent, hogy -elvileg- bírni fogja a DH-t, és nagyjából olyan méretekben van, amit jellemzően vinni szoktak az ilyesmi felhasználásra.

Nomeg vannak divathullámok, ld. teljesen lapos DH kormányok. Bizonyos feltételek mellett persze lehet, hogy pont az adja ki, de ld. fentebb hézagolás/fejcsőmagasság/telómagasság, vs. kormányemelés.

Elküldve: 2013.01.03. 12:00 YELLOW 

  • YELLOW avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 19

oké olcsó húsnak híg a leve, de ha azt nézem és ezt sosem értem meg, hogy újonnan egy Stab Deluxe vagy 750ezer Ft volt, akkor miért nem raktak bele valami értelmes kormányt, ha már Marzo telóval adták, akkor egy integrált befogó minimum.... valahogy nem értem, megmagyarázni meg tudom, ezért nem vennék újonnan sosem, inkább építek egyet. nekem a DH most új dolog, sosem volt össztelós keróm. na mindegy egyenlőre hagyom a gyárit, aztán tavasszal kiderül. max veszek ha látok jóáron valami értelmesebb kormányt. én személy szerint RaceFace párti vagyok, szóval lehet Atlas lesz belőle.

Elküldve: 2013.01.03. 10:21 öcsi 

  • öcsi avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 123

Igen ezt nagyon emberre vállogatják amúgy, mert lehet hogy vki divatból veszi, de sokan tapasztalatból vesznek mindig ugyan olyat mert kényelmes és az számára a legjobb. Minden esetre érdemes kipróbálni mi a legkényelmesebb és tartósabb kormány. Nekem a Syncros FR31-es kormány jó volt míg elnem hajlott 3hónap után. Ezért választottam újra az Atlast mert számomra az a tökéletes. Szélesség, emelés, megjelenés, minőség téren a legjobb NEKEM. Az hogy másnak mi vált be, az megint más.

Pl. a gyári kormányok mint pl. a konánál azért nevezik DH/FR kormánynak mert annak a követelménynek eleget tud tenni és ennyi. Olcsó húsnak híg a leve...

Elküldve: 2013.01.03. 09:57 Princewall14 

  • Princewall14 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 128

Heló!Szerintem DH/FR-ra mindenképp sokkal jobb az alacsonyabb és szélesebb kormány.Most egy 760 széles,35ös emelésű kormányom van,ez előtt egy 680as nagyobb emelésű volt,hát eszméletlen nagy a különbség!Szóval szerintem mindenképp válts egy szélesebb és alacsonyabb kormányra.

Elküldve: 2013.01.03. 09:29 YELLOW 

  • YELLOW avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 19

hát korábban nekem is Ritchey Rizer volt 680-as kis emelésű, egy-két képemen látszik. nekem az nagyon bejött. igazából a mostani Kona kormánnyal az a bajom, hogy a hajlítás távol kezdődik, vagy inkább túl hosszú, így éppen elférek a kormányon (markolat fék váltó), már a váltó elég érdekesen áll. végülis feleslegesen nem akarok költeni, szerintem nekem bőven elég, annyira nem akarok durvulni. csak furcsáltam, hogy itt is hirdetésekben, vagy képeken, meg videókon, széles, kis emelésű, olykor szinte egyenes kormánnyal mennek. azt hittem irányíthatóságban egyszerűbb vele dolgozni. köszi a válaszokat!

Elküldve: 2013.01.02. 20:07 j.andor 

  • j.andor avatar
  • DH/Freeride arc
  • Érdi Dirt csapat
  • Érdi Dirt csapat
  • hozzászólások: 129

nekem egy 630-as kis emelésű volt amivel el voltam ugyan, de nem volt az igazi. most egy Dartmoor Swing Low van ez 750-es 50,8-as(?szerintem kisebb?) emelkedés. nem rég van meg de egy álom! nagyon kényelmes nekem pedig én sem vagyok egy kis gyerek. Szerintem 750-esnél nem kell nagyobb, tesómnak Truvativ Hussefelt DH-Risebar van 680-as de annak nagyobb az emelése és nekem az is kényelmes. nagyobb emelés -> laposabb stucni kisebb emelés -> hosszabb stucni de nem feltétlenül kell felhasználási területtől függően választani hanem, hogy melyik a kényelmesebb neked.

Elküldve: 2013.01.02. 16:54 A noxos 

  • A noxos avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 66

hát figyu egy 60 cm es szélességű vállal az embernek kényelmes a 40 es kormány?? NEM !!!!!Olyan kormányt vegyél ami kényelmes az sem jó ha túl széles az sem h keskeny..Én ha vennék tuti ansver protapert vennék az az arany középút ! Elég széles vállú gyermek vagyok 720 as kormányom van de volt 820 asom is és véleményem jelenleg az hogy egy 750 es volna a fasza :DAz emelése meg ár egyéni ízlés ...szerény véleményem itt is az arany középút tehát egy 25-50 es emelés ami belefér :D

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!