Környezetkímélő (vagy szennyező) kerékpározás (kerékpáros)?

1-18 (18 hozzászólás)

Elküldve: 2011.02.17. 19:58 petiboy_24 

  • petiboy_24 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 109
Témaindító hozzászólás:

Ide környezetszennyezéssel és környezetkíméléssel kapcsolatos dolgokat írhatunk, megvitathatjuk ezt az igen kényes témát, remélem lesznek hozzászólások.

Elküldve: 2011.12.11. 01:17 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

Ez már csak a felfogáson múlik hogy az illető(K),mit hagynak maguk után,főleg neveltetés kérdése-művelődés-műveltség!

Elküldve: 2011.08.09. 10:53 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Rober-to: A fenyők, elsősorban a luc és a jegenyefenyő pusztulását – amennyire ma tudjuk – az éghajlat változása, a felmelegedés, illetve az ember környezetátalakító tevékenysége gyorsította fel. Az említett tűlevelűek a hűvös, nedves éghajlatot, a háborítatlan környezetet, a tiszta levegőt kedvelik. A jegenyefenyő kevésbé bírja a fagyot, és érzékenyebb a füstgázokra is. Minden élőlény, így a fák is, bizonyos mértékben egyensúlyban van környezetével. Ha megváltoznak a körülmények, egészsége, versenyképessége romlik, könnyebben áldozatul esik a betegségeknek, kártevőknek, élőhelyéről kiszorítják az új körülmények között versenyképesebb fajok, esetünkben a lombos fák. A luc és a jegenyefenyő az elmúlt 3000 év alatt Európában folyamatosan teret vesztett, és az utóbbi időben ez a folyamat felgyorsult. Horvátországban az elmúlt néhány száraz évben sok állomány ment tönkre: részben kiszáradt, illetve a legyengült fákat a szú pusztította. Az erdei és a feketefenyő jobban bírja, de hát ezek a legigénytelenebb fák közé tartoznak. Nem véletlenül élnek a legrosszabb termőhelyeken, sovány homokon, sziklás meredélyeken stb.

Elküldve: 2011.06.27. 14:03 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

Az MTB Piknik után ezt írták a rendezők (a facebbok lapukon):

"Köszönet a kulturált erdőhasználatért! Mindösszesen 4db szemetet (3 gél és 1 müzli tasak) kellett összeszedni a pályabontáskor a pálya nyomvonalán!"

Voltam más jellegű sportrendezvényen (rally) erdőben, ahol zsák számra szedték a szemetet verseny után.

Elküldve: 2011.04.03. 18:46 petiboy_24 

  • petiboy_24 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 109

@Rober-to:

Állítólag nagyon sok oka lehet, egy szakértőnek kellene ezt felmérnie személyesen és mindenféleképp szemügyre véve. A fenyők nagyon kényes növények. Sok tényező befolyásolhatja a pusztulásukat: milyen a talaj (savanyú vagy meszes, nem került-e bele valami szennyező anyag), a tápanyag-utánpótlás is döntő lehet, milyen gyakran esik és kb. mekkora vízadagokkal, gyökerük nem sérülhetett-e meg, milyen fekvésű / kitettségű a terület. És akkor itt még nem beszéltünk gombákról és tetvekről, férgekről, amik meg kívülről- belülről elkezdhetik a pusztítását a fáknak. A mai "környezetszennyező" világunkban még az eső sem olyan tiszta, mint ahogy mi elképzeljük, a talaj szennyezettsége ennek következtében eléggé előfordulhat akár ott is- sajnos. Valóban lehetne permetezni sokszor a gyógyításukra, de hogy erre szánnak-e pénzt, időt, energiát...? Hatalmas területekről van szó, és sokszor a permet ilyen nagy mennyiségben a környezetre bizony nagyon káros is lehet...

Elküldve: 2011.04.03. 18:14 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

Részben ide tartozik, ugyanis itt tekerünk.

Kb. 10 éve figyeltem fel az alpesi fenyők kiszáradására. Állítólag van valami bogár ami rágja belülről a fát (miért nem permetezik???), ugyanakkor ez nem magyarázat a gombára, ami kis virágmintázatú szürkés-kékes szarság a fa külső részén. Ez a bogár azért tud bemenni a fába mert nincs gyantája, ami azért nincs mert szárazság van. Mondjuk mi van télen hóban? Siralmas a helyzet minden esetre. Kb fele erdő ki van száradva.

Van valakinek infója, hogy mi okozza ezt?

Elküldve: 2011.02.20. 21:51 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@Keke: Én itthon minden fémet külön tárolok. Bicós alkatrészeket meg szoktam hagyni és mennek a falra dísznek.

Amúgy meg igyekszek minden konzervdobozt, spray-s dobozt és egyéb fémet megtartani, legalábbis addig, amíg a tárolásra szolgáló kuka nincs tele. Aztán tolom a MÉH-es néninek. Évi 1-2x szoktam taligázni. Kb. 600 m-re van tőlünk. Általában 2-3-4000 Ft-t kapok fuvaronként.

Elküldve: 2011.02.19. 19:47 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

@Mate94: Szerintem legjobb ha fémgyűjtő helyre beadod, vagy egy fémipari mester (lakatos, karosszériás stb.) ismerőshöz, akinél úgyis nagy mennyiségben keletkezik fémhulladék.

Elküldve: 2011.02.19. 18:38 Mate94 

  • Mate94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 13

Egyébként, a használt, megnyúlt láncokkal mit lehet kezdeni? Hova lehet "beadni" őket? :)

Elküldve: 2011.02.19. 17:53 petiboy_24 

  • petiboy_24 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 109

@Keke: egyetértek!

Elküldve: 2011.02.19. 17:52 petiboy_24 

  • petiboy_24 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 109

@Zeke: addig- addig, hogy kedvet kapok én is a környezetkímálő olajhoz! :)

Elküldve: 2011.02.18. 19:23 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

Bármi amit az ember mesterséges módon előállít: valamilyen módon környezetszennyező. Szerintem 1 millió olajos bicikli lánc és felhasznált olaj nem tesz annyi kárt, mint egy belsőégésű motorral rendelkező járműből csak 1 darab.

Elküldve: 2011.02.18. 19:16 Zeke 

  • Zeke avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 113

@petiboy_24: Igen, jogos-jogos... De 50ml-es kiszerelésben 1 éve használom , még a szezont ki fogja bírni , pedig igyekszem sűrűn és gondosan pucolni és ápolni a láncot! Környezetkímélő megoldás volt a lényeg , nem pedig a beleinvesztált pénzösszeg. A TF2 büdös is volt , több is fogyott belőle , nem is volt olcsóbb...

Elküldve: 2011.02.17. 20:23 petiboy_24 

  • petiboy_24 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 109

@Zeke: Igen, környezetkímélő, node 30.000 forint/ liter áron? Annál már ennek a pénznek a kinyomása is környezetszennyezőbb...

Elküldve: 2011.02.17. 20:15 petiboy_24 

  • petiboy_24 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 109

@hefi: ezzel egyetértek!

Viszont sokszor elszomorít a látvány bicajos időszakban, mikor az erdőt járom, hogy tele vannak szeméttől kiömlő kukákkal, eldobált szeméttel az erdők, túraútvonalak pihenőhelyei. Miért tesznek oda egyáltalán "szemétgyűjtőt", mikor oda nem is jár a kukás? Miért nem képesek eltenni a szemetet és elvinni oda, ahonnan hozták, mint pl. én és sok bicajos- túrás társam?

Elküldve: 2011.02.17. 20:12 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

szerintem az egész világ kerékpáripara gyártással, karbantartással sem szennyez annyit, mint egyetlen középméretű autógyár és autói.

Elküldve: 2011.02.17. 20:08 Zeke 

  • Zeke avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 113

speciel úgy tudom , hogy a rohloff láncolaj környezetkímélő.

Elküldve: 2011.02.17. 20:00 petiboy_24 

  • petiboy_24 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 109

Szóval egy megkezdett témát folytatnék. Egy olajos bicikli lánca mennyire szennyezhet? Ha igen, akkor miért nem váltunk át "stringbike"- ra? Vagy egy kemény DH pálya az erdőben kialakítva nem környezetet károsító?

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!