Közös Szerelések/ Házi barkács

1-12 (12 hozzászólás)

Elküldve: 2012.12.06. 21:38 tenkjuh 

  • tenkjuh avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 33
Témaindító hozzászólás:

Üdv Mindenkinek !

Ugyan nem közös tekerésre de közös szerelésre is lehetne összehozni csapatokat :D ! pl én tök analfabéta vagyok szerelésben de szeretnék megtanulni . Jelenlegi bringám egy csepel xyzy :D Budapest

Na ki mit szól ?!

Elküldve: 2013.02.01. 08:46 tenkjuh 

  • tenkjuh avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 33

@ kovacstibor79 :

Úgy tudom (nem biztos hogy jól) metróra 20" ig lehet felszállni ha ki van véve az első kerék .

Elküldve: 2013.01.31. 23:39 kovacstibor79 

  • kovacstibor79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 62

@tenkjuh: egyébként én sem értettem a srácot a videóban, mert ha jól vettem ki akkor egy helyi buszra szállt fel, de ha már bringával van akkor miért nem tekeri...

csak kíváncsiságból kérdem, metróra miért nem vihetnéd fel?

Elküldve: 2013.01.31. 22:43 tenkjuh 

  • tenkjuh avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 33

@ Pakesz75 ez nagy beszólás , jót mosolyOgtam rajta nem hallotam mégXD ! És jobban átgondolva valóban fölösleges mert pl metrora ha jol sejtem összezárt állapotban sem vihetném, buszra meg soxor jomagam sem férek fel :-) ! Na meg ahogy a mondas tartja ha már megvettem tekerjem !!

Elküldve: 2013.01.31. 20:33 pakesz75 

  • pakesz75 avatar
  • sima XC-s
  • Nagyonodamondók társasága csapat
  • Nagyonodamondók társasága csapat
  • hozzászólások: 120

@tenkjuh: felesleges, mint kígyónak a lábszárvédő...

Elküldve: 2013.01.31. 20:32 pakesz75 

  • pakesz75 avatar
  • sima XC-s
  • Nagyonodamondók társasága csapat
  • Nagyonodamondók társasága csapat
  • hozzászólások: 120

Elküldve: 2013.01.31. 18:41 tenkjuh 

  • tenkjuh avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 33

http://www.tisztajovo.hu/oko-drive/2012/02/03/osszecsukhato-bicikli-akar-hazilag

Jó pofa , kérdés mennyibe kerülne itthon egy ilyen átalakítás ?

Elküldve: 2013.01.17. 20:22 tenkjuh 

  • tenkjuh avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 33

@Kenny: köszi , időközben kapott egy konuszos fixi agyat hátra és egy mtb hajtóművet középre :-).

Most elértem az elejéhez :-) ! A Olyan perverz ötletem támadt hogy bele tudnék e rakni egy egyenes trekking villát, és ha igen akkor adodik a további kérdés hogy v fék mehetne e fel ?! Orszaguti kerék van elöl. Szerintetek milyen lehetőségek adottak ?! Vagy felejtsem el ?

Elküldve: 2012.12.11. 16:37 Kenny 

  • Kenny avatar
  • triálos fenegyerek
  • hozzászólások: 79

@tenkjuh: Átmenetileg megoldható ez a téma amit leírtál. Váltóval megnézed melyik az a fokozat amilyet szeretnél és megjegyzed, hogy a sorban az melyik fogaskerék/racsni (nem tudom milyen szakszavakkal dobálóznak az oútisok). Leszeded a váltókat és a láncot szétbontod és akkorára összerakod, hogy jó legyen.

A legegyszerűbb egy hátsóagy csere, rengeteget találhatsz webshopokban, vagy akár a helyi boltban is kaphatsz egysebis/SS hátsóagyat.

Ezen felül léteznek átalakító kitek,mint pl ez: http://ebike.hu/termekek/kerek/agy-alkatresz/single-speed-adapter/13676+a2z+adone+speed/

De nem mozgok ilyen körökben, esetleg a montisok/SS-esek többet tudnának mondani ebben a témában.

Elküldve: 2012.12.10. 18:12 tenkjuh 

  • tenkjuh avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 33

Segítséget/ útbaigazítást kérnék mint teljesen tudatlan . Szeretném a bicajomat egysebességesé tenni . Ha valaki megtenné hogy néhány mondatban összefoglalja a lépéseket / kb költségekkel .Szeretném low budgetből kihozni . A bicaj egy Csepel Apolló . Ahogy olvasgattam a témában nem annyiból áll hogy leveszem a hátsó váltót , láncot rövidebbre veszem vagy teszek fel egy bmx egysebességes láncot . Szóval elfogadnék pár hasznos tanácsot vagy linket .

ÜDv

Elküldve: 2012.12.06. 21:46 tenkjuh 

  • tenkjuh avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 33

Na örülök hogy tetszik ! Én most próbálok beilleszkedni a kerékpáros illemtanba és kultúrába . Tudom hogy létezik tanfolyam is pl küllőkéznél :D ott adott a műhely szerszámok stb...

Elküldve: 2012.12.06. 21:42 Kenny 

  • Kenny avatar
  • triálos fenegyerek
  • hozzászólások: 79

@tenkjuh: Ötletnek nem rossz. Szakmai tanácsokat, tapasztalatokat megosztani egymással, megnézni mások megoldásait egy-egy problémára, stb stb... Simsonos találkozón ez bevált szokás, mindenki tanul és jól érzi magát. Én benne lennék egy ilyenbe!

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!