Kross Hexagon X széria megéri?

Linkelt termék: Kross Hexagon X6
1-14 (14 válasz)

Elküldve: 2015.05.27. 15:53 -Dave- 

  • -Dave- avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 4
Témaindító kérdés:

Tiszteletem!

A közeljövőben tervezem új MTB-om beszerzését, melyben szeretnék tanácsot kérni. A tavalyi év folyamán kezdtem ismét rendszeresen bringázni, vegyesen aszfalton (főleg míg kiérek) és földúton (föld és kavics). A terep nem annyira extrém, ám néhány hupli azért előfordul. Néhány hét leforgása alatt nyilvánvalóvá vált, hogy jelenlegi MTB-om (megvan már 20 éves, itt képeket is találtok róla: https://drive.google.com/folderview?id=0B3nhVgJxJZQiYzZNODNSUW1MSjQ&usp=sharing) már nem igazán méretes. Próbáltam egy magasabb nyeregcsővel orvosolni a helyzetet, ám még így se volt az igazi. Ezért elhatároztam, hogy inkább egy újat veszek. Már tavaly is nézelődtem, és akkoriban a Cube Aim 26 -os MTB tűnt jó választásnak. Most, hogy megint itt a bicikliszezon, megint átgondoltam a dolgot és utánanéztem más bringáknak is, így akadtam a Kross Hexagon X szériára. Kezdetben úgy volt, hogy a 2013 -as X6 -ot veszem, persze mire odaértem volna, hogy megvegyem már nem volt kapható. Így megnéztem az idei szériát, melyben az előző évihez képest történt némi módosítás, főleg a biciklik számát (2014 -ben X1-10 -ig, most X1-6 -ig), illetve az árakat (és ezáltal gondolom a minőséget is) illetően. Nos biciklik terén egyelőre csak kezdő tudással rendelkezem, így azon apró különbségek a modellek közt, hogy egyiken például SR Suntour XR172 (X4) a másikon SR Suntour XCC (X5) a hajtómű még nemigen mond sokat. Ez is lenne a fő ok amiért a ti segítségeteket kérem. Ahogy nézegettem a modelleket (főleg X2 Disc, X3, X4, X5 és X6) próbáltam összehasonlítani őket, hogy mi is az a szempont amitől például az X4 majd 30k Ft -al olcsóbb mint az X6, ám a nyilvánvaló dolgokat leszámítva (mint, hogy mondjuk a villa jobb az X6 -on) nem sok minderre jutottam. A kérdésem így az lenne, hogy szerintetek melyik érné meg a leginkább (X2 Disc, X3, X4, X5 és X6), hisz hacsak a mostani bringámhoz hasonlítom őket (a gumija már nulla, szerintem egyesek a váltót is rég lecserélték volna, a fékekről nem is beszélve, ám ezen szempontokból nekem nincs baja vele) gyakorlatilag mindegyik fényévekkel jobb, ám mégse szeretném ha például 20-30e -el többet költve egy gyakorlatilag alig jobb bringát kapnák. (Még kiegészítésképp ha szükséges: 180cm magas és 70kg vagyok)

Elküldve: 2015.05.28. 16:31 -Dave- 

  • -Dave- avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 4

@drummerdevil: Köszönöm a biztatást, magam is úgy látom, hogy nemigen fogok csalódni a márkában, főleg, hogy a mostani bringám és az olcsóbb Hexagonok közt is ég és föld a külömbség (persze csak így távlatból szemlélve).

Elküldve: 2015.05.28. 16:03 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201

Talán elsőre ijesztő lehet,h ennyit kérnek egy ilyen bringáért, de ahogyan Ardó Tamás is írta, 100e alatt nem kapsz normális biciklit, ha újat veszel.A Kross amúgy nagyon jó kis bringákat csinál, érdemes megvenni.Amire neked kell,ott nem nagyon lőhetsz mellé.Sőt egy év alatt a mostanában népszerű Enduro-Freeride kategóriában is maradandót alkottak.Mindezt egy év alatt.Ez azért valamit sejtet a cégről ;).Szóval bátran vedd meg.Az a kis különbség pedig nem is olyan nagy,ha megnézed h esetleg mit kapsz érte.gondolok itt a váltás,hajtás, villa, fékek minőségére:) Nem mellesleg barátnőm is egy Krosst hajt, és teljesen meg van vele elégedve!!Mi több én is szoktam edzőbringának használni az övét (annak ellenére h női), és én is csak jókat tudok róla mondani :).

Elküldve: 2015.05.28. 07:47 -Dave- 

  • -Dave- avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 4

Köszönöm doki a kimerítő választ és a cikkeket! Nos még gondolkozok egy kicsit, de akkor lehet, hogy az X6 lesz a befutó.

Még egyszer köszönöm a segítséget, és jó tekerést kívánok ;-)

Elküldve: 2015.05.27. 20:46 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

Elküldve: 2015.05.27. 20:44 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

Elküldve: 2015.05.27. 20:43 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

Elküldve: 2015.05.27. 20:40 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

Elküldve: 2015.05.27. 20:37 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

Ha jól látom, az a 27 ezer valójában csak 17 ezres kölönbség. Megéri! Simán! X6 hidraulikus lock-out. Már ez egy fontos különbség. Tárcsafék is jobb, igaz a hidrost nem könnyű a terepen javítani, de értékben egyértelműen jobb, mint az a 17 ezer.

Elküldve: 2015.05.27. 19:48 -Dave- 

  • -Dave- avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 4

Köszönöm mindkettőtök válaszát. Hát igen, ahogy nézegettem a korábbi évekbeli változatok árát, (amennyiért mások vették) ahhoz képest pár tízessel valóbban drágábbak. Köszönöm a Focus Whistler ajánlását, ám ahogy nézem nagyrészt megegyezik a hasonló árban lévő X4 -el és számomra valahogy szimpatikusabb a Kross mint a Focus. Egyébként, (igaz doki írta, hogy végül is bármelyik megfelelhetne) szerintetek például az X6 megéri azt a + 27e Ft -ot mondjuk az X4 -hez képest felszereltséget tekintve? Csak mert mint említettétek, ezek a biciklik még valóban csak egy bevezető szintet képviselnek, így nem is várhatunk csodákat, ám vajon megéri e az a plusz összeg, kategórián belül, vagy azt inkább tartogassuk az esetleges gyengeségek kiküszöbölésére? A másik, hogy a 26 és 27,5 kerékméretek közt használatban mi a legnagyobb különbség? Jómagam olyasmi olvastam, hogy a kisebb kerék inkább sportosabb használatra jó, míg a nagyobb inkább kényelmesebb, esetleg hegyi szakaszokra.

Elküldve: 2015.05.27. 18:01 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

A Whistlerből van 27-es is.

Elküldve: 2015.05.27. 17:56 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

Ha érdekel, a Focus Whistler 3.0-át megkérdezhetem, hogy a z ismerős kereskedőm, mennyiért tudná odaadni? Eredeti ára 130 000 forint. igaz, nem sokkal komolyabb, mint egy alap Hexagon. http://focuskerekparbolt.hu/index.php/focus-kerekparok/merevfaru-mtb/26-os-mtb/whistler

Elküldve: 2015.05.27. 17:52 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

Még a legolcsóbb Hexagon is megadja azt az élményt amit szerintem Te elvársz. De az Igazsághoz hozzátartozik, hogy ez csak amolyan "alap", régi vágású "mindenes" bicikli. Persze ezzel semmi baj nem lenne, csak szerintem azért még így is egy kicsit nehéz. A magasságodhoz én értelmesebb választásnak látnám a 27,5-ös kerékméretet. Viszont ha az ár a fontos, akkor nyugodtan maradhatsz a 26-osnál is. Sok komoly sportoló is erre esküszik, meg egyébként is jó volt ez a méret harminc évig mindenes biciklinek. Ellenben lehet, hogy neked egy cross (jelleg) biciklire lenne szükséged. Százezer forint alatt már találsz megfelelőt (főleg akcióban) ami befér 14 kiló alá és még enyhe terepen is megállná a helyét. Ha a márkánál maradunk, akkor az Evado sorozat, bár az is egy kicsit nehéz.

Elküldve: 2015.05.27. 16:01 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381

Üdv!

Sajna nagyon el vannak szállva az árakkal a gyártók. Ennyiért inkább használtat vennék, mert ekkora összegért már elég tisztességes használtat kapni.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!