Kross level R3 váz mire elég?

Linkelt termék: Kross Level R3
1-5 (5 válasz)

Elküldve: 2017.03.20. 15:20 Bakó Attila 

  • Bakó Attila avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 15
Témaindító kérdés:

Üdv, Adott egy 2016os kross level r3 kerékpár amit szeretnék fejleszteni. Remélem nem kérdezek nagy butaságot de ez a váz alkalmas ilyesfajta tuningra? Jelenleg a gyári felszereltséget nyúzom, nem túl kemény terepen. Idén már jó lenne néhány Bükki túrára is elmenni, ami miatt lenne a fejlesztés. A kérdésem tehát a váz alkalmassága és amennyiben igen milyen irányba kellene elindulni?

Elküldve: 2017.03.21. 08:06 Bakó Attila 

  • Bakó Attila avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 15

@OKdoki: Köszi neked is a választ. Pontosan így értettem a kérdést. hefi avatarján lévő terephez hasonló utakon is közlekedek(kivéve a köveket), de itt már nem érzem olyan jól magam a bringán. A tanácsodból kiindulva nekem még bőven elég lesz 1-2 szinttel jobb alkatrészekre lecserélni a jelenlegieket. A váz alkalmas lesz rá ezek szerint.

Elküldve: 2017.03.20. 21:23 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

Ha jól értem, az a kérdés érdemes-e fejleszteni, illetve megéri-e? A Kross ért a vázakhoz, volt elég idő ezt felmérni. Igaz, ez még inkább egy belépő szint, hobbi sportolóknak. De ha nem tévedek, Te pont ilyen vagy. A váz teherbírásával és minőségével aligha lesz gond. Kicsit nehezebb, mint egy komolyabb, sportolásra tervezett típusa, de talán ez sem fog mellbe ütni, ráadásul a fejlesztéssel akár 2 de még 3 kilót is nyerhetsz. Viszont az már annyiba kerül, hogy tényleg nem éri meg a vázat is megtartani. De szerintem ez csak akkor lenne opció, ha mostantól kezdve, heti rendszerességgel (legalább a hétvégén 3-3 órát) kimész az erdei utakra sportolni. Ott hamar emlékezetnek látnád az időt a tovább lépésre. Ez a váz teljesen jó lesz egy komolyabb villához. A baja, hogy nem trappered (ha jól látom) és így egyre kevesebb jobb montis villa lesz hozzá. A többi alkatrésznél simán elszállhat a képzeleted. Igazság szerint, ha jó számodra a geometria, akkor a váz képességeinek a határait megérezni, elég sok tapasztalatot, illetve sok összehasonlító ismeretet követel. A villa, a hajtás és a kerék sokkal érezhetőbb előnyöket fog kínálni a következő (nem is feltétlenül csúcs) szinteken. Gondolkodhatsz a tubeless rendszeren, stb.

Elküldve: 2017.03.20. 16:13 Bakó Attila 

  • Bakó Attila avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 15

@hefi: ennek örülök. nem a sebesség volt itt a lényeg, hanem amit erdöben rázosabb útvonalakon tapasztaltam, mégpedig azt, hogy olyan érzésem van mintha nem nagyon élvezné a bicaj annyira mint én. Viszont, ha nem lesz vele gond nyugodt szivvel nekivágok majd. A vázzal kapcsolatban inkább az érdekelne érdemes e költeni az alkatrészek cseréjére. Vagyis, ha komolyabb cuccokkal szeretném felszerelni a váz alkalmas lesz e komolyabb dolgokra vagy inkább ne is költsek rá hanem majd ha ott tartok kompletten kerékpárt cseréljem. (szeretem ezt a vázat szivesen tartanám meg és épitenék rá)

Elküldve: 2017.03.20. 15:51 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

@Bakó Attila: bőven kibír egy bükki túrát ez a bringa gyári vázzal! Azt javaslom, hogy ha gyorsabban szeretnél menni, akkor inkább eddzél többet :)

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!