Kross Trans Siberian vs BTWIN Hoprider 520 jó választás?

Linkelt termék: Kross Trans Siberian
1-9 (9 válasz)

Elküldve: 2016.06.30. 12:49 bmihalik 

  • bmihalik avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 5
Témaindító kérdés:

Sziasztok, kerékpár vásárlás előtt vagyok. Munkába járáshoz, gyerekvitelre és kisebb túrákhoz keresek biciklit, amit főleg a rákosmenti - első sorban aszfaltutas, de időnként földutas - terepen szeretnék használni. Néztem a Decathlon BTWIN Hoprider 520 típust, ami elég jónak tűnik (125eFt), de ismerősök azt mondogatják, hogy ennyi pénzért már biciklit is lehet kapni...

Nos elkezdtem nézegetni, hogy mitől bicikli a bicikli, és azt találtam, hogy a handmade gyártókat (pl. Eriksen) leszámítva mindenki ugyanazokból az alkatrészekből építkezik (a váz és néha egy-egy rész szokott saját gyártású lenni). Nos nekem a handmade drága (

Elküldve: 2016.07.01. 17:47 balmesz001 

  • balmesz001 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 139

@bmihalik: Most vettem észre, hogy én a Caprine Voyage Pro-t néztem. A Voyage 700c kicsit gyengus. Akkor inkább a GT.

Elküldve: 2016.07.01. 16:46 balmesz001 

  • balmesz001 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 139

@bmihalik: Felszereltség tekintetében a Caprine a legjobb talán, aztán a GT. De a GT szerintem kicsit más típusú bicó.

Elküldve: 2016.07.01. 16:04 bmihalik 

  • bmihalik avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 5

Az adott kategóriában ezeket találtam még: - Mali Pure (100eFt) - B'Twin Hoprider 520 (125eFt) - Kross Trans Pacific (136eFt) - Gepida Alboin 300 Pro (139eFt) - Caprine Voyage 700C (145eFt) - GT Transeo 3.0 2014 (150eFt) - Csepel Trotter 28 (158eFt) - Kellys Carter 50 (160eFt) - Neuzer Ravenna Alivio (170eFt)

Elküldve: 2016.07.01. 16:01 bmihalik 

  • bmihalik avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 5

Köszönöm a válaszokat. Nézek még más alternatívákat is - a Gepida valóban jónak tűnik.

Elküldve: 2016.06.30. 18:44 balmesz001 

  • balmesz001 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 139

@bmihalik: Szia,

Ha hobbinak szánod a bicózást, amit bármikor szívesen akarsz csinálni, akkor ennyiért használt bicót vegyél, vagy dobjál még rá. Ha csak munkába járás, néha tekerés a haverokkal de amúgy annyira nem érdekel a dolog, akkor ebben az árkategóriában kb mindegy, ki gyártotta a bringát, apró különbségek lesznek csak. Kross Trans Siberian és BTWIN Hoprider 520 közül lehet az utóbbit venném a 8-as koszorú és a 6061 alu váz miatt.

Elküldve: 2016.06.30. 18:20 Procolus 

  • Procolus avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 98

Szia . Én is most ,2016 06 06.-án vettem bringát.Nálam is szóba jött a Decathlon BTWIN Hoprider 520 típus. De csak 1-2 darab van az országban,nem mindegyik boltban kapható.én nem tudtam megnézni mert a helyi decathlonban nem volt.Én gepidát vettem.Érdemes körülnézni a gepida.hu-n hátha lesz megfelelő.

Elküldve: 2016.06.30. 12:58 bmihalik 

  • bmihalik avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 5

Kérdés folytatása:

Egy handmade bicikli legalább $3500, ez nekem drága. Kinéztem egy tömeggyártású típust a "Kross Trans Siberian"-t, azonban a Hoprider 520-hoz hasonlítva a hátsó kerékagy eltér. A Hoprider biciklit kazettás hátsó aggyal szerelik, és én gyerekkel, csomaggal együtt akár 110kg-al is terhelni fogom a járgányt, így azt gondolom, hogy a kazettás hátsó agy fontos. Jól gondolom, hogy egy tömeggyártású bicikli esetén ez fontosabb, mint a márka?

Elküldve: 2016.06.30. 12:50 bmihalik 

  • bmihalik avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 5

@bmihalik: bocsánat a rendszer levágta az üzenetemet... így nem látszik a kérdés.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!