Kryptonite Evolution 4 lánc vagy Citadel Chicago lánc? Melyiket?

1-8 (8 válasz)

Elküldve: 2012.11.02. 22:59 st 

  • st avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 30
Témaindító kérdés:

Sziasztok! Szeretnék venni egy jó lakatot a biciklimre. Annyit már tudok, hogy mindenképpen láncot veszek, és minimum 120cm hosszú legyen, hogy kényelmesen lakatolhassak vele. Kettő lakat van amit kinéztem egy Krypto http://www.kerekpar-lakat.hu/1609/kryptonite-evolution-4-1016-biztonsagi-motor-lancos-zar.html és egy Citadel http://www.kerekpar-lakat.hu/1501/citadel-cchu-100-150-biztonsagi-lanc.html Igazából jobb lenne minél olcsóbbat venni, de a 20eFt még belefér, és nem itt akarok spórolni, viszont a Kryptoról találtam egy videót http://www.youtube.com/watch?v=FNB3dnZVDlk ahol szétszedte valaki, és műanyag volt a bele, így most nem tudom melyiket válasszam. Ha valaki tud bármit a zárszerkezetekről, akkor az ne habozzon, hanem írja le ide! :D

Elküldve: 2013.07.20. 21:48 st 

  • st avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 30

Már beszereztem egy "városi roncsot" meg a Citadel láncot.

Elküldve: 2013.07.04. 15:35 zsolt008 

  • zsolt008 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 7

@Krupcheck: Pontosan így van. Azt a bicajt ha rám hallgatsz, akkor nem hagyod ott sehol...

Elküldve: 2012.11.06. 19:18 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@st: 4 forgáspontos vázat otthon hagyni kell, nem lakatolni /: gondolom a cuccok sem gagyik rajta, tehát hiába 600 kiló zár, egy 5-ös imbusszal még mindig több 10ezres kár okozható.

Személyszerint azt vallom, elég egy 10ezres zár, meg egy max. 40-50 ezres második bringa. Hosszútávon olcsóbb.

Elküldve: 2012.11.03. 19:14 st 

  • st avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 30

A súlyát tudom, hogy mennyi, cipelek mostanában is láncot, csak gagyit és illene már egy normális. Az U lakattal az a baj, hogy a hátsó háromszögön belül a kereket külön nem zárhatom, mert a négy forgáspontos vázon ez a váz szétszerelésével kijátszható. A sulimban meg sajnos nincs normális lakatolási lehetőség, csak az alap elsőkereket fogó tároló(ebbe inkább nem teszem), vannak még fák(kb 15cm átmérőjűek), és van egy prés, aminek a vas talapzatához tökéletesen lehet lakatolni. Szóval a láncos megoldás marad, csak kérdés, hogy melyiket, de akkor valószínű a Citadel lesz, hacsak valaki nem mond jobbat.

Elküldve: 2012.11.03. 18:40 NyilasMisi 

  • NyilasMisi avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 19

@Krupcheck: Az a baj, hogy egyre nehezebb és drágább lakatokat veszünk, cipelünk magunkkal, de még mindig lopják a vasakat. Lassan már egy kiszuperált kempinget sem lehet otthagyni két U lakattal sehol.

Elküldve: 2012.11.03. 14:12 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

A műanyag bél nem hinném, hogy gáz, mert a zárást nemaz védi, csak megvezeti a nyelveket, ahogy nézem. Mivel hozzá nem férsz, és körbe van vasalva, tulajdonképen sehogy nem lehet úgy feszíteni, hogy az eltörjön.

De valóban célszerűbbnek tűnik egy külön lakatos motyó (Kryptonite-nak is van ilyenje).

Kicsit off, de tényleg egy bő 4 kilós lakatot akarsz magaddal cipalni mindenhová? Ugyanezt a védelmet megkapnád egy U lakattól. Akár 2 Series2-es is kijön ennyiből, nem sokkal de valamelyest gyengébb ugyan a védelme, de egyikkel lezárod a hátsó kereket+vázat, a másikkal az első kereket a vázhoz. És 2,5 kg körül megúszod. Vagy egy erősebb U lakat 15e körül, a kerékre meg egy olcsóbb 4-5 ezres is elég. Tömegben kb. ugyanott vagy, meg védelemben is.

Oké, egy 120 centis lánccal vastagabb motyóhoz is lakatolhatsz, de tapasztalatból tudom, hogy ha első-hátsó kereket akarsz zárni egy vaskosabb oszlophoz, akkor már ez a méret is necces. Nomeg a tömege. Hiba erős egy lakat, ha nehéz, és ezért esetleg otthon marad, akkor semmit nem véd.

Értem én, hogy kényelmesen használható ÉS erős lakatot akarsz, de egyrészt a cipelés nem lesz kényelmes, másrészt szerintem van lakatból az a szint, ahol már "felesleges". Ugyanis evvel is max első+hátsó kerék+váz amit védeni tudsz, minden más leszerelhető, tehát nagyon drága bringát evvel sem érdemes kinnhagyni... olcsóra meg majdnem túlzás.

Elküldve: 2012.11.03. 11:46 NyilasMisi 

  • NyilasMisi avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 19

A citadel a nyerő. Minőségi, a lánc és a lakatja és jó. A lényeg, hogy ne integrált zárasat vegyél, hanem olyat amihez külön van a lakat.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!