Kryptonite Evolution 4 vs. Abus Bordo Granit 6500, melyik jobb?

1-6 (6 válasz)

Elküldve: 2012.07.14. 10:06 thehpepe 

  • thehpepe avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Kecskeméti bicósok csapat
  • Kecskeméti bicósok csapat
  • hozzászólások: 41
Témaindító kérdés:

Sziasztok! Szeretnék a közeljövőben egy jó zárat venni és a lehetséges jelöltek számát sikerült leszűkíteni kettőre. Az egyik a Kryptonit Evolution 4 1016 http://www.kerekpar-lakat.hu/1609/kryptonite-evolution-4-1016-biztonsagi-motor-lancos-zar.html a másik pedig az Abus Bordo Granit 6500 (azt hiszem,ezt nem kell bemutatnom) Az első felé húz a szívem valamiért,de ez kb olyan,mint a Mercit vagy BMW-t... Ha bármilyen történettel,tapasztalattal,tanáccsal tudtok nekem ebben segíteni,azt nagyon köszönöm! :)

Elküldve: 2012.07.30. 15:56 thehpepe 

  • thehpepe avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Kecskeméti bicósok csapat
  • Kecskeméti bicósok csapat
  • hozzászólások: 41

@sebgutkopf: Azt hiszem 95 centis volt a bordo. A lánc pedig 160 (link) Azért azzal már lehet gazdálkodni. Nyílván most is van záram,de ha meglenne a jobb,ezt csak kiegészítőnek használnám. Még mindig nehéz a döntés.... nézzétek meg a linket,hogy milyet néztem ki! A bordo-t meg biztos ismeritek,abból az erősebb granit változat.

Elküldve: 2012.07.26. 12:36 sebgutkopf 

  • sebgutkopf avatar
  • DH/Freeride arc
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 12

@thehpepe: Milyen hosszúségú bordo-t néztél? 2 bringát azzal se valami könnyű lelakatolni, lévén a lapok nem tudnak olyan jól illeszkedni mint egy lánc. Nekem a 90 cm hosszú volt, az 1 bringára rendben volt, de 2-re rövid. A 120-as talán jobb, de azért azzal is talán bűvészkedni kell kicsit 2 bringa esetében. A lánc hosszabb és nyilván rugalmasabban felhasználható, ha a 2 bringa a szempont.

Tehát mint lakat jobb és kényelmesebben hordozható a bordo, de ha esetleg a 2 bringa lakatolását nem tudja mindig hosszból kellőképpen megoldani, akkor csak a lánc marad.

Elküldve: 2012.07.17. 17:35 thehpepe 

  • thehpepe avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Kecskeméti bicósok csapat
  • Kecskeméti bicósok csapat
  • hozzászólások: 41

Köszönöm,mindkettőtöknek! U-lakatra azért nem csábulok,mert lesz,hogy két bringát is kell lakatolnom és még egy bicót is érdekesen tudnék vele lakatolni amilyen tárolók errefelé vannak. Hát nagy dilemma,az biztos. Ezért is kértem segítséget,hátha elmozdít egy(több) érv valamerre. A lánc előnye,hogy dupla olyan hosszú,mint a bordo és egy tizessel olcsóbb,ami azért nem mindegy amellett,hogy a 10mm-es 3szor edzett láncszemek biztos adnak olyan védelmet,mint a bordo. Viszont a másik oldalon ott a tok,amiben esztétikusan és kényelmesen szállíthatom az Abust. Nameg a súly (bár egyik sem pille,de egy jó zár ezzel jár)

Elküldve: 2012.07.17. 15:51 sebgutkopf 

  • sebgutkopf avatar
  • DH/Freeride arc
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 12

Nekem volt abus bordom. Jó volt biztonságos, a vázra csavarozható tartója miatt városban nagyon kényelmesen hordható magaddal. Egyetlen hátránya, hogy mivel lapocskák ezért nem olyan rugalmas mint egy lánc és néha véletlen megütöttem vele a vázat, amikor dőlésre jobban fordult.

A láncot mint módszert nem igazán kedvelem. Ahogy előttem szóló írta, egy lánc szerintem is baromi nehéz. Cipelni macerás, plusz a táskában csörög, meg sok helyet foglal, meg még mindig nehéz :-) A lánc egyetlen előnye, hogy hosszú és szinte bárhol lehet vele lakatolni.

Most egyébként én is Kryptonite U lakatot használok.

A bordo azért nagyon jó volt. A kettő közül én inkább azt venném, hacsak nem csábulsz egy egy U lakatra.

Elküldve: 2012.07.15. 16:13 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Hali!

Ha a láncos mellett döntesz, készülj fel a böszme nagy tömegére. Ebben a Bordo a nyerő. Használhatóságuk azonos hosszban kb. egyenlő, az erejüket pedig össze lehet hasonlítani a gyártók (kicsit eltérő, de összevethető) értékelése alapján.

Jómagam Kryptonite-tal lakatolok, igaz U lakattal, a kisebb tömeg és méret miatt, de lényeg a lényeg, még mindig ott találtam a bringámat, ahol hagytam, akkor is ha épp nagyobb értékű géppel voltam. Nem is váltanék más márkára, egyszerűen szimpatikus. Ennek ellenére amint utaltál is rá, az Abus is élmezőny, tehát tök mindegy melyiket veszed.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!