KTM Avento plus 27be milyen jó minőségű kormányszárat lehet tenni?

1-6 (6 hozzászólás)

Elküldve: 2013.07.23. 22:19 KneeTry 

  • KneeTry avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3
Témaindító hozzászólás:

Egy KTM Avento plus 27 típusú kerékpárom van. amelyet 2012 márciusában újként vásároltam Németországban. A kerékpárt főleg sport célokra használom, a Velencei tó körül rovom a köröket. Nemrég a kormány környékéről hallottam furcsa kattogás-, nyikorgásszerű zajokat, főleg amikor az nagyobb terhelést kapott. A kormányszár állítható részének megvizsgálása után észrevettem, hogy a jobboldali állítócsavar belső felének nyolcszögletű, a kormány nyakba illeszkedő kialakítása megkopott. A kerékpárt gyárilag KTM Line Al-KT 3 (nem ahead rendszerű, átmérő 25,4 mm) típusú kormányszárral szerelték. Első megoldásként elegendő lenne-e a kormányszár jobb oldali, belső felén nyolcszögletű állítócsavar cseréje, amennyiben egyáltalán így lehetséges. Második megoldás a teljes kormányszár cseréje (KTM Line Al-KT 3). Harmadik alternatíva egyéb más, nem KTM azonban jó minőségű megoldás. Minden ötletet, javaslatot, tapasztalatot hálásan fogadok.

Elküldve: 2013.07.29. 20:31 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

Elküldve: 2013.07.29. 20:18 KneeTry 

  • KneeTry avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3

@Takács Balázs: Köszönöm Balázs, egy jól lapos zsírzással átmeneti megoldást találtam. A végső mindenféleképpen egy új alaktrész beszerzése. Kérdés, állíthatók vegyek-e, vág fizet. Tapasztalataim alapján olyan 20 fokos állandónak jól enne. Minden ötletet köszönök. KneeTry

Elküldve: 2013.07.29. 20:12 KneeTry 

  • KneeTry avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3

@tib82: Köszönöm szépen, jó alaposan bezsíroztam. Átmeneti megoldásnak jó. Kene Try

Elküldve: 2013.07.25. 09:47 tib82 

  • tib82 avatar
  • sima XC-s
  • Mecseki Hegyi Menők csapat
  • Mecseki Hegyi Menők csapat
  • hozzászólások: 37

Üdv! Nálam a zsírzás(csavarok) meg szokta oldani ezt a problémát...

Elküldve: 2013.07.25. 08:49 Takács Balázs 

  • Takács Balázs avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 345

Hello!

A belső nyolcszögletű csavar cseréje nem lesz túl egyszerű, ha valóban nyolcszögletű. Hatszögletűvel már egyszerűbb a dolog, kikapod, besétálsz a legközelebbi OBI-ba, vagy csavar boltba, és már kapsz is újat, a kérdés hogy ez megoldja e a problémát. Mindenféleképpen szedd szét teljesen a kormányszárat, és tisztítsd ki teljesen mindenhol, és keress kopásra utaló jeleket. A második megoldást nem javaslom, gyári alkatrészt nem nagyon lehet külön kapni, saját logóval, ha mégis, akkor ugyanabban az árban kaphatsz jobbat is szerintem. Harmadik opció: a legtöbb boltban kaphatsz hasonló kormányszárat, az egészen olcsótól (1000Ft) a jobb minőségű, tartósabb darabokig (9000Ft). Nézz körül a kormányszárak között, egy colos villába való, ha jól látom 25,4-es befogóhoz való darabot keress.

http://www.testbike.hu/velemeny/kormanyszar

Üdv.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!