KTM Chicago, KTM Life One , KTM Life Track - melyik lenne ideális?

1-30 (30 válasz)

Elküldve: 2013.07.27. 21:35 Szabi46 

  • Szabi46 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 3
Témaindító kérdés:

Sziasztok! Elhatároztam, hogy kerékpározásba fogok. Egész életemben voltak noname MTB-jaim, jelenleg is van egy Active(Future in Sport) összteleszkópos MTB-m, de mintha kicsi lenne a váz mérete(persze semmi jelölés nincs rajta), de nem szeretek vele menni, túl közel van a térdem és a kormány. Úgy 15-20km lenne a távolság amire kellene (2 település közé, néha egy kis földes út vagy murva). Mindenképp KTM jöhet számításba ez a fanatizmusom miatt van (motorkerékpár), viszont csak használt jöhet szóba ~70.000HUF körül. Ezért úgy néztem, hogy a Chicago és a Life One/Track jöhet számításba, mert használtan ezek mozognak ilyen ár körül. Mondjuk nem mentem egyikkel sem, és a váz méretet sem tudom melyikkel járnék jobban, mert 182cm magas vagyok (~80kg), és a legtöbb Chicago az 48-as, a Life-ok pedig 51cm-esek. Milyen Vázméret lenne jó nekem ? köszi előre is: Szabi46

Elküldve: 2014.05.14. 18:44 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Eszterke13: http://bolha.testbike.hu/hirdetes.php?clid=185374

Szerintem ez sokkal jobb vétel.

Elküldve: 2014.05.05. 12:52 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Eszterke13: ne vegyél Cleát. Nekem Kellysem van. Szeretem, elfogult is vagyok, de ennyi pénzt nem adnék Altus-felszereltségû bicajért.

Elküldve: 2014.05.05. 12:25 Eszterke13 

  • Eszterke13 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 9

@perelli: Hát nem ér véget a Clea 50 történet. Megrendeltem egy cégtől, de sajnos nem gyártják le a Clea 50-eket. Rendes a cég, mert ugyanezért az árért felajánlották a clea 60-at, vagy 8 ezerért többért 113-ért a Clea 70-et. Ma kell döntenem....

Elküldve: 2014.04.12. 19:19 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Eszterke13: még ez sem a legjobb vétel, de ennyit megér, jobbat most nem szúrtam ki.

http://ebike.hu/termekek/kerekpar/cross/noi/100263_scott-11-sportster-30-solution-noi-cross-kerekpar/

Ha nem tudsz várni sokat, én inkább hozzátennék, és egy ilyen már kiszolgálna (lehet sok is), azt a pár tízezret meg tuti úgyis ráköltöd (nem tudom, elég női-e a váz). Hiába 2011-es ez, a Cleádon sem 2014-es fejlesztésű cuccok vannak. pl. a hátsó váltó M360, az 2009-es Acera. A Gamma kb. ugyanaz a bringa 2011-es Alivio váltóval, csak átstrukturálták a neveket, butítottak rajta, és a gyenge forint miatt még drágább is - lett. Ha szín a lényeg, akkor nem erőlködöm. Ezt akarod megvenni, tegyed, de akkor nem tudok segíteni.

És akkor ott vannak még a használtak is, de aki nem ért kicsit se hozzá, az rizikós eléggé.

Itt lenne még ez, de ez meg nagy:

http://ebike.hu/termekek/kerekpar/cross/noi/104616_kellys-13-tina-noi-cross-kerekpar/

Authorokra is van 21 % kedvezmény most, ha kitöltesz egy tesztet. Jó fej boltosok ők is. De én tényleg nem vennék 30 %-nál kisebb akcióban bicajt. Nem érnek annyit.

Elküldve: 2014.04.12. 15:07 Eszterke13 

  • Eszterke13 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 9

@perelli: Köszi a linket! Lehet, hogy ésszerűbbnek tűnne év végén biciklit venni, de most már miután kipróbáltam ezeket, nem bírok várni fél évet. Már most szeretném használni:) Ez nagyon tetszik ennyi pénzért. Amennyire én össze tudom hasonlítani, ez a Clea 50 "tavalyi modelljének" fele meg, nem? És még a színe is matt, ami nekem nagyon tetszik. Állítható a teleszkóp is stb..Szerintem kezdésnek ez is megfelel, aztán majd nem 5-10 évig használom, hanem én is majd mindig jobbat, újabb fejlesztést akarok majd. Ebből a boltból van kiszállítás is? Köszi

Elküldve: 2014.04.12. 11:03 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Eszterke13:

http://tuttibringa.hu/akcios-kerekparok/cross/kelly-s-gamma-dark-mango-2013-detail

Kapásból ez épp egy fokkal jobbnak tűnik és olcsóbb, de én nem vennék ilyen felszereltségű bringákat. Ha sok évre tervezel, érdemes jobbat, kivárni a nagyobb akciókat. Ezek épp nyilván kifutnak szezonkezdetkor, szóval nem egyszerű. De a női vázas bringákat, utolsó darabokat szezon végén dobálják az ember után.

Elküldve: 2014.04.11. 23:49 Zero-X 

  • Zero-X avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 181

Elküldve: 2014.04.11. 23:45 Zero-X 

  • Zero-X avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 181

Elküldve: 2014.04.11. 23:05 Eszterke13 

  • Eszterke13 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 9

@perelli: Tekernem még nem kell sajnos:( A kiszemelt bicikli olyan népszerű, hogy nincs készleten, tehát elvileg csak 2 hét múlva jönne meg...Van valami más esetleg?

Elküldve: 2014.04.05. 19:59 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Eszterke13: jó tekerést. Kicsit türelmetlen voltál.

Elküldve: 2014.04.05. 19:16 Eszterke13 

  • Eszterke13 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 9

@perelli: Szia! Nem találtam a neten jobb árat...Ma tudtam visszamenni a biciklis boltokba. Mindkét kiszemelt biciklit csütörtökön eladták:( Így megrendeltem a Kellysből a clea 50-et, ami kb jövő héten meg is jön. Remélem jó választás lesz. Köszönöm midnenkinek a jótanácsokat, véleményeket.

Elküldve: 2014.03.30. 20:55 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Eszterke13: Kaposvárott is. Sok helyen elviszi a futár is.

Elküldve: 2014.03.30. 13:31 Eszterke13 

  • Eszterke13 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 9

@perelli: nem ragaszkodom ehhez a bolthoz, de Nagykanizsa és Zalaegerszeg az ország egyik vége. Gondolom csak Pesten jutok sokkal olcsóbban ilyen biciklihez....

Elküldve: 2014.03.30. 12:24 milanos 

  • milanos avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 104

@Eszterke13: Szia!Ha gondolod szivesen megpróbálhatod az enyémet:)!

Elküldve: 2014.03.30. 12:13 horika 

  • horika avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 256

@Eszterke13: neked szántam,bocs :)

http://bolthely.hu/kerekparoutlet/lista/4fca5fe2b2x7x_Noi

Elküldve: 2014.03.30. 12:13 horika 

  • horika avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 256

@Szabi46:

Ezt is érdemes átnyálazni:

http://bolthely.hu/kerekparoutlet/lista/4fca5fe2b2x7x_Noi

Elküldve: 2014.03.30. 12:03 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Eszterke13: nem tudok tovább érvelni. ;) A 12 nem 30.

Elküldve: 2014.03.30. 10:45 Eszterke13 

  • Eszterke13 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 9

@perelli: Igen, tudom, mert odaadta a katalógust, abban 127900,-Ft és ebből jön a 12 %-ék, így lenne 112552 Ft. Viszont azt mondta, hogy a clea 20 sem rossz és az már 89000 Ft lenne csak. Nem akarom elkapkodni, de túl sokat sem szeretnék várni, mert itt a jóidő és nagyon csábító, hogy már ezekkel a szuper bicókkal is mehetnék...:)A térdem műtve volt és nagyon jó lenne, ha már nem a nehézkes MTB terhelné...

Elküldve: 2014.03.30. 10:32 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

Scott Sporter Ladyket és Focus Lagoonokat is szokták olcsón adni. Nem kell kapkodni.

Elküldve: 2014.03.30. 10:23 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Eszterke13: mondani sok mindent lehet. :) Kellyseket újként is kapsz 30 %-os akcióban. De a Clea 50-nek 128 a listaára. Nem kell mindent elhinni.

Elküldve: 2014.03.30. 10:21 Eszterke13 

  • Eszterke13 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 9

@perelli: Hú, nem is gondoltam, hogy ilyen gyorsan kapok válaszokat! Ahol a kellys.t árulják, ott azt mondták, hogy volt KTM is náluk, de nem volt túl gördülékeny a szállítás és a grancia és eztért nem forgalmazzák már, illetve hogy jó 10%.al drágább mint a Kellys. A Kellysre azt mondta, hogy amerikai, de szlovákiában rakják össze, szerinte egy alap db pl: clea 20-is jobb felszereltségű, mint egy alap KTM, pl a Life One. Én sajnos ehhez nem értek, csak próbálom kiszűrni a sok információból, hogy mi a marketing és mi az igazi jó vélemény. Mivel legalább 5 évre tervezem ezt a biciklit, ezért nekem az a lényeg, hogy strabíró legyen és ne kelljen pár hónap múlva ezt azt cserélgetni rajta. A Kellyst a bolt a listaárhoz képest 12 %-al olcsóbban adja, mert egyenesen a gyártótól és nagy mennyiségben rendelik.

Elküldve: 2014.03.30. 10:14 Eszterke13 

  • Eszterke13 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 9

@horika: Az eladó is azt mondta, hogy új ára 160 ezer volt, de a csaj úgy döntött 2 hónap után, hogy inkább országútit vesz magának, és ezt adja most 110.000-ért. Nekem behozza ezt a linket: http://kellys.hu/kellys-kerekparok/kellys-2014/kellys-cross-2014/kellys-clea-50-pink-accent-2014. De ha úgy próbálod, akkor kellys.hu és azon belül clea 50, akkor biztosan megtalálod.

Elküldve: 2014.03.30. 09:48 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@horika: nagyon drága.

@Eszterke13: szerencsés vagy, mert a női vázas bringákat értékelik le a legjobban. - 30 %-ot állandóan találsz, de ha nem sürgős, én egyszerűen nem vennék - 40-50 % akciónál drágábban. Simán le lehet vadászni egyet a listaárhoz képest fél ár közelében. Akkor akármelyiket veszed 100 körül, jó bringád lesz.

Nézhetek neked párat gyorsban.

Elküldve: 2014.03.30. 09:42 horika 

  • horika avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 256

@Eszterke13:

Szia! Én erre szavaznék: http://www.multi-bringa.hu/kerekpar-es-alkatreszek.html?category=cross-kerekpar&product=3551

A másik KTM-hez képest jobb a felszereltsége,az Author-ról nem beszélve.Sajnos a Kellys-ről küldött linkedre az oldal nem található felírat jött ki.

Elküldve: 2014.03.30. 09:28 Eszterke13 

  • Eszterke13 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 9

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni bicikli vásárláshoz. Életem első olyan biciklijét szeretném megvenni, ami az én méreteimnek és igényeimnek felelne meg. Eddig csak "örökölt" férfi city és montain bike biciklim volt, ami általában mindig nagy volt, mivel én egy 158 cm és 52 kg-os nő vagyok. A használat 90 %-ban utcai, városi lenne, esetleg néha földes, murvás út. Egy 3 éves, 15 kg-os kislány utazik mögöttem, így nem árt ha könnyű a bicikli.

Nincs szükségem "városi" felszerelésre (sárhányó, csomagtartó stb), ezért a cross kategóriát nézegettem, ami azért még elég sportos. Kb 100.000 ft körüli összeget gondonlék rá (plusz-minusz 10 %).

Körbejártam a helyi kerékpár boltokat és erre jutottam. Ebből kellene választanom:

Ebből van több fajta is: clea 20, clea 30, clea 50:

http://kellys.hu/kellys-kerekparok/kellys-2014/kellys-cross-2014/kellys-clea-50-pink-accent-2014- 112.000 Ft

http://www.bikeplus.hu/638-cross/11863-linea-noi-cross-kerekpar-feher-kek-author/ - 120.000 Ft

Ezt használtan ( 2 hónapos) tudnám megvenni 110.000-ért:

http://www.multi-bringa.hu/kerekpar-es-alkatreszek.html?category=cross-kerekpar&product=3551

és ez van még 111.000-ért a Hervisben:

http://www.4sport.hu/shop/KTM-Life-one-o2013.html

Illetve van még egy Merida M3000AL- 94.000-ért- erről a neten nem találtam konkrét linket.

Mindegyiket kipróbáltam, az előző biciklik után mindegyik tök jó volt, de ugye én nem vagyok házzértő.

Szívesen fogadok más típust is, bár mindenképpen szeretném kipróbálni és itt Zalaegerszegen/Nagykanizsán azért korlátozottak a lehetőségek. Előre is köszönöm a válaszokat!

Elküldve: 2013.08.06. 22:29 Szabi46 

  • Szabi46 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 3

Na voltam a minap egy kereskedésben, és a Chicagóból az 53as jó, Life One-ból pedig az 56-os jó. Vagyis ezek azok a méretek ahol az átlépési magasság még nem okoz problémát.

Elküldve: 2013.08.06. 16:10 Janner77 

  • Janner77 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 1

Szia Szabi46!

A Chicago MTB , a Life sorozat inkább cross/trekking típustól függően. Én 1 új Life Fun-t hajtok most már fél éve és remekül bevált. 180 magas vagyok és 51-es a váz. 51 vagy 54 is jó, ahogy llvgfree említette nyeregcsővel korrigálsz. Mindenképpen próbáld ki a bringát!!! Azt vedd, ami a tekerés közben a legjobb.

Üdv.

Elküldve: 2013.07.28. 12:56 Szabi46 

  • Szabi46 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 3

Tehát akkor a Chicago esetében 51-kellene, a Life-oknál meg 54cm ? csak mert nem akarom, hogy megint vegyek egy nem jó méretű kerékpárt, nem olcsó pénzért. Sajnos próbálni nem tudok, nincs a közelemben ilyen.

Elküldve: 2013.07.28. 10:00 llvgfree 

  • llvgfree avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 18

@Szabi46: Igazából mind2 vázméret jó neked szerintem, azt a 3cm-ert kipótlot a nyeregcsővel max.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!