Külföldi kerékpárszerelői álláshoz szükséges végzettség?

1-16 (16 hozzászólás)

Elküldve: 2013.12.24. 11:51 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy közületek valaki dolgozott-e már külföldön (Németországba szeretnék menni) kerékpárszerelőként? Ha igen, vagy esetleg tud erről valami információt annak nagyon örülnék ha megosztaná :)

Azt tudom, hogy Német o.-ban 18 év alatt nem kaphatsz rendes fizetést (csak egy bizonyos jelképes összeget, ami max:300Euró). Viszont én már betöltöttem a 18-at és a nyáron 1-2 hónapra szeretnék kimenni a kint élő bátyámhoz németbe és ott ha van rá lehetőség egy kerékpárboltban elhelyezkedni. A alap szakmai tudásom megvan, nem ezzel lenne a gond, hanem hogy ott mindenhol kérnek-e ilyen irányú végzettségről szóló papírt? (azt tudom, hogy itthon ez nem feltétel :) )

Elküldve: 2017.08.16. 13:00 Gabicaa 

  • Gabicaa avatar
  • hozzászólások: 1

Elküldve: 2013.12.28. 00:57 GM_Flash 

  • GM_Flash avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 20

@veszigeri: a Hervis és a hasonló nagy cégek a leglegálisabb kategóriába tartoznak, a bejelentés körül lehetnek érdekességek. Trükként még tudnék egy olyat javasolni, ha bátyádnak van kinn a nevén ingatlan, akkor ha oda bejelentkezel, egyszerűbb a dolgod (a magyar lakcímedet ugyanúgy megtarthatod). De az is célravezető lehet, ha a 30 kerékpárboltot végigjárva megkérdezed őket, hogy kell-e segítség, plusz beadsz egy-egy önéletrajzot hozzájuk. Az ilyesmit szokták értékelni még.

Elküldve: 2013.12.27. 22:28 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

@ralliart: Igen, erre én is gondoltam, hogy nem kéne az utolsó pillanatig várni vele, így január közepe felé amikor már beindul az élet a nagy leltárazások után a boltokban is, akkor szép sorban írogatom az e-mail-eket, mert kb: van 35 bringabolt a városban, amiből kb 30-ban szerelnek is, így elég hosszú a lista :) Az 1-2 hónappal meg nem tudok mit kezdeni iskola mellett. Ha így nem vesznek fel sehova németbe, akkor maradok itthon, és dolgozok itt, max. nem bringaszervízbe... :)

Elküldve: 2013.12.27. 18:02 ralliart 

  • ralliart avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 4

Szerintem papiron nem mulik, tenyleg ugyis csak a tudas szamit..:D De gondolj bele a masik fel helyzetebe is... nemhiszem hogy a munkaltato bajlodni fog a papirmunkaval 1-2honap miatt, es abban se vagyok biztos hogy nemetorszagban feketen fog dolgoztatni 1-2honapig, es megkockaztatja a tobb ezer ejros buntetest hogy legyen occso dolgozoja, hiszen itt abszurdisztanban is mar eleg para a helyzet, itt is 2havonta megjelennek a navosok es tarsaik, nemhogy meg egy jogallamban... masreszt ha ember kell akkor az egesz szezonba kell, vagyis marciustol egeszen a trekkingszezon vagyis oktober vegeig...szoval ha jelzed hogy csak 1-2honapot tudnal melozni, valszeg nemfognak ketkezzel kapkodni utanad...ez azt is jelenti hogy mar februartol probald meg az allaskeresest, ne varj vele az uccso pillanatig, hiszen ha mar duborog a bringaszezon minden normalis hely mar teljes letszammal uzemel...:D Nem akartam letorni a lelkesedesed de minden eremnek 2oldala van..:D De sok sikert kivanok, remelem megtalalod a szamitasod..:D

Elküldve: 2013.12.27. 17:22 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

@GM_Flash: Köszi szépen! Ez az ismeretséges dolog nem tudom, mennyire fog működni, mert bátyám jó ha 2 bringaboltban volt már a városban, pedig van vagy 30 :) Én szerelem mindíg a bringáját ha kimegyek hozzá :) A nyelvtudással nincs gond (erről szerencsére papírom is van), és a szakmai tapasztalat is szerintem nagyjából megvan.

Igen, erről én is hallottam, hogy Németországban amilyen sokan bringáznak, olyan sokan nem értenek hozzá :) Ott egy defektért, vagy valami apró pici teljesen primitív dologért is egyből a szerelőhöz rohannak :)

Nemrég mondták, hogy érdemes lenne megkérdezni ilyen Hervis szerű nagy sportáruházak kerékpáros részlegén, ahol ugye szerelnek is meg részben eladónak is kell lenni, mert azt mondták, hogy ott nagyobb a valószínűsége, hogy a nyári "nagyüzemben" amikor nagy a forgalom felvegyenek "kisegítőket" alkalmi munkára.

Elküldve: 2013.12.27. 09:17 GM_Flash 

  • GM_Flash avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 20

Érdekes fába vágtad a fejszédet Németországgal, de van megoldás.

Először is a 1-2 hónapos nyári munkát itt nehéz legálisan vállalni, eléggé precízen kezeli a rendszer a dolgot. Hogy kerékpárt szerelhessél, ahhoz legalább egy erős aktív középfokú nyelvtudással kell rendelkezned, szakmai berkekben is természetesen. Kifejezetten szakmai végzettséggel nem kell rendelkezni, inkább tapasztalattal. Németországban, ha valahol alkalmaznak, akkor teljes értékű munkaerő leszel, ami azt jelenti, hogy mindent elég profin kell vágni, vagy legalább el kell ezt hitetni a munkaadóval. Itt a szakma csúcsa a kerékpármester nevű papíros, ahová bárhol fognak alkalmazni.

Na és most jön a csel, amivel szerencséd lehet és már most elkezdhetsz készülődni. Németországban is gyakori a fű alatti alkalmazás, ha a bátyádnak megfelelő ismertsége van ilyen berkekben. Ezzel akár a nyelvtudás, és a szakmai hozzáértés esetleges hiányát is ki tudod küszöbölni. Jó hír, hogy a németek nagy általánosságban annyira értenek a kerékpár házi szereléséhez, mint a magyarok, de van pénzük, így nyáron a nagy bicikliszezonban mindenki szerelőhöz fogja hordani a biciklit. Ehhez kell a szerelő és itt jöhetsz Te a képbe.

Összefoglalva nem kell megijedni, össze jöhet a dolog, csak legyél magabiztos, őszinte és becsületes, akkor minden jól fog alakulni.

egy külhoni magyar

Elküldve: 2013.12.25. 22:02 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

Nővérem okj-t csinál egyetem mellett. Én olyan hitben voltam, hogy okj az ad egy jó szakmát, de vicc ami ott megy és még vannak rosszabb iskolák is sokkal. Minden a pénzről szól, mint az egyetemen csak ott tanítanak is. Önéletrajzot, meg valami referencia kéne aztán úgy is az lesz hogy odaültetnek és mutasd meg mit tudsz, mint a programozóknál(szerintem!).

Elküldve: 2013.12.25. 21:40 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

@ikarus266: Köszönöm a segítséget! A nyelv és a szakmai tudás önmagában már nagyjából megvan, most már csak össze kéne rakni, hogy menjen a szaknyelv is :)

Elküldve: 2013.12.25. 10:14 ikarus266 

  • ikarus266 avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 191

@veszigeri: Megfelelő létszám esetén indítanak csak tanfolyamot. Tavasszal kértem az egyik iskolától árajánlatot 2 fő részére, kedvezménnyel is több, mint 400 ezer forint lenne. Az iskola is mondta, hogy bár a képzési programjában szerepel, de konkrét szakembere nem igazán van hozzá. Ez azért felveti azt a kérdést, hogy mit is csinálnak akkor a pénzükért? Az egyik hazai gyártótól azonban beszerezhető névre szóló tanúsítvány, nem túl drágán, vagy akár ingyen. Ezt általában kereskedőknek, viszonteladóknak szokták felajánlani.

A konkrét kérdésre a válasz: a műhelyszomszédom dolgozott pár éve kint németoban kerékpárszerelőként, most reggel kérdeztem tőle: papír nem kell, viszont nyelv és technikai tudás igen. Amire figyelni kell: ne okozz sérülést a bringán, és legyél gyors. Ő ezt rendes munkában csinálta, kint kapott Fox tanúsítványt, melyet az egyik üzlet fizetett neki.

Elküldve: 2013.12.25. 09:46 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

@peterszakszon: Köszi! Ennek a végzettségnek én is utánanéztem, mert hallottam már olyanról, hogy OKJ-s kerékpárszerelői tanfolyam, de amiket találtam mind 120-150e Ft körül vannak és nagyon ritkán indul tanfolyam...

Én is ebben reménykedek, hogy alkalmi 1, max 2 hónapra nem ragaszkodnak papírhoz, ha látják, hogy a nyelvtudás megvan. Jelenleg német bringás újságokat és oldalakat olvasgatok, hogy nyárra frankón megtanuljam a szaknyelvet, mert rengeteg új szó van, amit máshol sehol nem használnak a nyelvben.

Elküldve: 2013.12.25. 08:52 horika 

  • horika avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 256

@KennyThePro: Olyan "izé" vagy.Nem nézted ki belőle? :))

Elküldve: 2013.12.25. 07:35 peterszakszon 

  • peterszakszon avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 52

Hát Németország sötét folt nekem. Angliába viszont ment ki két földim, és szerelőként kezdték, most saját műhelyük, shopjuk van. A lényeg, hogy nem volt róla papírjuk. Egyébként azt tudom, hogy már lehet kerékpárszerelői vizsgát tenni, de szerintem ez még kint sincs annyira elterjedve, hogy kötelező feltételnek szabnák meg, főleg ha alkalmi (szezon) munkára mész.

Elküldve: 2013.12.24. 23:11 KennyThePro 

  • KennyThePro avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 79

@veszigeri: Ezt fogom tenni mester.

Elküldve: 2013.12.24. 23:08 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

@KennyThePro: Nagy poén volt... Ha értelmes hozzászólásod nincs, akkor inkább maradj csöndben...

Elküldve: 2013.12.24. 22:15 KennyThePro 

  • KennyThePro avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 79

Hát..legalább egy 8 általános lehet kellene..

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!