Kürti Gábor: Biciklisávot a Nagykörútra - M1 interjú

1-23 (23 hozzászólás)

Elküldve: 2013.09.05. 19:49 tahepa 

  • tahepa avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 1
Témaindító hozzászólás:

http://www.youtube.com/watch?v=rV8rXILuyrs

Nem semmi hogy milyen hangot üt meg ez a magát riporternek képzelő senki. Kürti úrnak egy hatalmas lájk , hogy nem vágta képen ezt a patkányt !

Elküldve: 2013.09.10. 15:48 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

Egy ökör, egyértelmű.

Amúgy vidékiként itt bringázva nagyon feltűnő, mennyire elterjedt a pirosozás. De erre jó válasz volt, hogy be kell állni 50-re autóval, és megnézni, hányan előzik meg... A morál nem járműfüggő. A legszebb, hogy kb. 900 parkolóhely van összesen a körúton. A sok díszburkolat és szökőkút helyett csinálnának mondjuk 4 db 250-es mélygarázst, parkolóházat, a kérdés meg is lenne oldva. Akár PPP-ben is, uniós támogatással. Ott simán megtérülne.

Elküldve: 2013.09.10. 15:37 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201

Azt mondja, h "megyek két és fél tonna szín vassal"!! Mostanában nem szoktak vasból autót csinálni, és ha ennek a fatökűnek két és fél tonnás az autója, akkor minimum tankkal v. Hummer-rel jár!!!!Meg,h ott csak két döccenés lesz?? Hát bameg tudtommal 50 a megengedett sebesség a városban, és azért a körúton ritkán hasítanak 60-nal a bringások, h csak úgy bevágjanak elé!! Szégyen ahogyan a sajtóetikát félredobva, nyíltan támadólag, és uszítóan lép fel ez a buzi!!!!De mint tudjuk, a média hatalom,mert befolyásolja a gondolkodásunkat.vajon így verik le a bringásokon a kikövetelt bringaútba fektetett pénzt??

Elküldve: 2013.09.10. 11:33 halasiz 

  • halasiz avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Tekergők csapat
  • Tekergők csapat
  • hozzászólások: 20

@johnny336: Vezetek autót, akkor vigyázok a sok szerencsétlen bringásra és gyalogosra. Hajtok bringát akkkor vigyázok magamra. Szoktam még gyalogosan is közlekedni, na az jó, mert akkor csak zebránál kell figyelni a kis zöld emberkére!

Elküldve: 2013.09.10. 11:16 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

@tibi092: Nem megyünk át a piroson. Pont. Se futár, se kocabicajos, se Vuelta győztes, senki! Tudod mit! Rá fogok szólni mindenbicajosra, aki elhúz mellettem a pirosnál. Csakazértis. Vállalom a konfliktust.

Elküldve: 2013.09.09. 22:41 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@tibi092: ha én rallyversenyző vagyok, akkor mehetek 140-nel a városban, piroson keresztül, tökön-babon át? Nem.

A futár se menjen át a piroson. Mert ott valaki jön keresztben zöldre, és a bizalmi elv alapján nem fogja megnézni, hogy megkapta-e az elsőbbséget. Aztán lehet menni ajvékolni, meg fehér biciklit kirakni...

Valóban fingom sincs, hogy a futár miért megy át a piroson. A futárnak sincsen fingja, én miért 90-nel megyek az 50-es táblánál, és miért nem adom meg neki az elsőbbséget a mackósajtnál.

Elküldve: 2013.09.09. 19:21 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@tibi092: Nagyjából negyven éve kerékpározok. Régen, ahogy Rajkin mondaná, más volt. Akkor is szabálytalankodtak, a nézeteltéréseket azonban elintézték rövid úton, helyben: Anyád! stb. A sajtó legfeljebb akkor tárgyalta az esetet, ha valaki, többnyire a kerékpáros, súlyosan megsérült vagy jobblétre szenderült.

Manapság a kerékpározás úgymond közügy lett, közüggyé tették. Ha rendetlenkedek a forgalomban, az autós és a gyalogos nem csupán a felmenőimet emlegeti, hanem összefüggésbe hozza az esetet a televízióban stb. elhangzottakkal. Nyomban talál egy közhelyet: a bringások mindent megengednek maguknak, nekik áll a világ, a rendőrség csak az autósokat abajgatja stb. A bicajos is ugyanígy gondolja: ott a járda, a kétlábúja, négykerekűje stb. meg itt kepeszt a kerékpárúton! Mindennek a gyalogos, kerékpáros, autós az oka. (A nem kívánt törlendő.)

Mi a baj? Túl nagy jelentőséget tulajdonítunk magunknak. Ebben jórészt a sajtó bűnös, mert szítja a pártoskodást, tápot ad a gyűlöletnek. Ha nem kerít feneket minden piszlicsáré ügynek, fene se figyelne oda. Elém ugrott a gyalogos? Kieresztem a gőzt (miért nem nézel szét, fatökű!), s megyek tovább. Pár perc múlva már csak arra emlékszem, hogy jobban kell vigyáznom az álmodozókra, köztük magamra.

A sajtó nem nyugszik: Miért nem épít a kormány kerékpárutat a Holdra? Miért nem épít a Hold kormányt a kerékpárútra? Igaz-e hogy a pedálozás képtelenséget okoz? Négyszázmillió forintból épült 3 méter kerékpárút Tikmanyosfalván? Mit csináljon, akinek még kutyája sincsen? És így tovább. Megvadítják a népet. Amúgy is telve vagyok keserűséggel, nyomasztanak a hétköznapok. Eddig nem tudtam, kit hibáztassak. Majd a sajtó megmondja: a szabálytalankodó kerékpárost, autóst, gyalogost, a kutyákat, a Holdat stb. A sajtómágnás közben a pénzes zacskójának pocakosodását lesi.

„Hallja kendtek! Se ide nem, se oda nem fütyöl a madárka, hanem (Jobb felől üt) nekem fütyöl, (Bal felől üt) s nekem fütyöl: Elmehetnek.”

Elküldve: 2013.09.09. 18:01 tibi092 

  • tibi092 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 1

@XCode: Teljesen egyetértek! Ettől függetlenül mind havast, mind a répagyúró riportert szájbavertem volna, mert fingjuk sincs hogy mondjuk egy futár miért megy át a piroson....márpedig nem azok a kerékpárosok okoznak balesetet akik tudnak kerékpározni, hanem a hétvégi bicajosok, akik valami okból kifojólag úgy gondolják hogy most márpedig a körúton kell mennie, a legnagyobb forgalomban, nemcsoda hogy a második lámpánál átmegy rajta a 7-es busz. Ha valaki ismeri a budapesti közlekesédt, és a riportban jól mondták fel tudja venni a forgalom ritmusát, az sem balesetet nem fog okozni, sem másokat nem fog veszélyeztetni, még ha ez kívülről nem úgy tűnik is. Sajnos akkora értékbeli eltérés van az emberek között, hogy ilyen gyűlölködésekbe torkollik.

Elküldve: 2013.09.09. 16:26 zoli6 

  • zoli6 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 32

rohadt kutya ez a riporter! schuldigung

Elküldve: 2013.09.09. 16:08 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201

restellem a pofám, de néha én is átmentem már a piroson, amikor nem volt forgalom, és nem jött autó.Persze ez még nem menti a cselekedetemet.Azt viszont én sem engedem meg magamnak amit sok bringás igen.Konkrétan,h a forgalom kellős közepén csak úgy átmegy a piroson.Volt akinek átérve gratuláltam a produkcióhoz, mire úgy nézett rám,mint egy marék takonyra.viszont soxor a gyalogosok, is igen állat módjára tudnak közlekedni, elvárva,h a bringás kerülje meg (egy akkora résen, ahol lapjára állva sem férne el egy ember), vagy ugorja át.Barátnőm egy ostoba gyalogos miatt eset egy jókorát a 7végén.A közlekedési hierarchia minden szegmensében vannak parasztok, és normálisak is.

Elküldve: 2013.09.09. 12:01 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@ArtWolf: dettó. Főleg azokat szeretem, akik elsuhannak mellettem a piros lámpán át, majd 16 méter múlva visszaelőzöm, mert annyira nem tud haladni.

Elküldve: 2013.09.09. 11:24 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

@johnny336: Nekem talán még ennyi atrocitásom sincs az autósokkal, pedig heti több, mint 100 km-t megyek Budapesten. Különben tényleg borzasztó, hogy hány bicajos van, aki egyszerűen leszarja a piros lámpát, alig találkozok olyannal, főleg a belvárosban, aki megáll... Volt már, h rászóltam valakire, de nem hiszem, hogy volt értelme...

Elküldve: 2013.09.09. 10:38 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@Marcikutya: ahogy a kerékpárosok az autósok 90%-át elítéli a 10% gyökér miatt, és potenciális gyilkosnak nevezik őket, meg ellenséget látnak bennük. Pedig a szerencsétlen autóvezető is minél gyorsabban szeretne eljutni a céljáig, lehetőség szerint rendkívüli esemény nélkül.

Nem szokott problémám lenni autósokkal, kb. hetente egy vagy kettő nem adja meg az elsőbbséget. Ha autóval megyek, akkor is ugyanez az arány...

Elküldve: 2013.09.09. 10:26 Marcikutya 

  • Marcikutya avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 45

El vagyok szörnyedve a riporton, amit ugyan nem láttam, de a hozzászólásokból egész jól össze lehet rakni.

DE mi váltotta ki a műsorvezető féktelen utálatát? A szabálytalan, vörösön és zebrán áthajtó, járdán a gyalogosokra, bicikliúton pedig a többi biciklisre életveszélyes biciklisek. Akik az összes biciklisnek talán 10%-át teszik ki, de ezek alapján ítélnek minket is.

Elküldve: 2013.09.06. 21:36 KennyThePro 

  • KennyThePro avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 79

@pdenes: "Normális alkatot nem láttam"..azért ezután a mondat után szívesen átgurulnék a lábán párszor...beképzelt arrogáns f*sz..

Elküldve: 2013.09.06. 21:14 pdenes 

  • pdenes avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 105

Ha szeretnétek még bicskanyitogató riportot: http://www.youtube.com/watch?v=yiTiir8Uf10&feature=share

Elküldve: 2013.09.06. 07:41 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

@tahepa: a legjobb az utolsó mondat:

  • Kükü: miért nem beszélünk a körúti kerékpársávról?
  • Gulyás: ezt majd megkérdezzük a körútiaktól!

Elküldve: 2013.09.05. 23:18 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@ArtWolf: A pénzért mindent!

Elküldve: 2013.09.05. 23:13 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@ArtWolf: Lehet. A rohamrendőrt sem csak a jó fizetés vonzza. Akad néha egy kis csetepaté...

Elküldve: 2013.09.05. 23:07 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

@XCode: A másik meg, hogy azért az M1-től többet várnék... Mert ha ugyanez a riport ugyanígy lemegy mondjuk a tevekettőn meg a retekklubbon, akkor nem lepődök meg, dehát... ááá... ezért nézek csak sportközvetítést a tévében...

Elküldve: 2013.09.05. 23:03 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

@XCode: Ez sajnos így van, de a csávón látszik, h zsigerből gyűlöli a bringásokat...

Elküldve: 2013.09.05. 22:16 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@tahepa: Minden szakmának vannak szabályai, koronként változók. A műsorigazgatók úgy hiszik, a nézőközönség nem figyel, ha emberi hangon, értelmes beszélgetés formájában tálalnak elébük valamit. Következésképpen nyílt színi élveboncolást rendeznek nekünk, embervadászatot stb. Nem baj, ha megbotránkozol, undorodsz, csak nézd, nézd, nézd. Minél szennyesebb, annál nagyobb a visszhangja. Ma még csak a lépcsőházakban beszélnek róla, holnap a TestBike fórumán, holnapután a műsort átveszi a Galaktikus Híradó. Többen látják a hirdetéseket, több zongora tartalékalkatrészt lehet eladni, növekszik a tulajdonosok bevétele. Embert (?) pedig lehet találni minden feladatra.

Elküldve: 2013.09.05. 21:50 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

Ezt a tajparasztot... Mondjuk szerintem Kürti is lehetett volna erélyesebb, de milyen felháborító már... És azt mondja magáról, h biciklizik is... Menjen már...

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!