Láncterelő probléma!

1-14 (14 hozzászólás)

Elküldve: 2014.08.09. 12:46 scott93 

  • scott93 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 59
Témaindító hozzászólás:

Az a probléma, hogy a láncterelőm nem enged csak nyolcból négy sebességet. Gepida karaton vázam van Truvativ Howitzer XR középrészem, Holzfeller hajtókarokkal,és egy ilyen terelőm: http://bolha.testbike.hu/clpics/tn_185429_1.jpg Mivel nincs a vázon felfogatás, ezért egy iscg adapterrel oldottam meg a terelő felrakását. Az alsó négy sebességen tudok váltogatni. A terelőn kifele bőven van hely, olyan mintha tulságolsan kint lenne. A felső fekete részt meg le kellett szednem, mert bele ért a lánc. Mi lehet szerintetek a probléma? Milyen terelőt kéne szerezni ami jobban enged váltani? A láncvonal elvileg jó. Megkérdeztem szervizben és azt mondták a karaton vázhoz 51es láncvonalú XR kell. Lemértem, az stimmel. Előre is köszönöm a segítséget!

Elküldve: 2014.08.23. 22:49 passatb2 

  • passatb2 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Jhon Hill Gang csapat
  • Jhon Hill Gang csapat
  • hozzászólások: 3

@wiktor21: Köszi megtaláltam mi a gondom monoblockot kell cserélnem mert túlságosan kint van és ezért nincs egy vonalban a lánctányér és a terelő.

Elküldve: 2014.08.23. 19:41 wiktor21 

  • wiktor21 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Budapesti DH és Freeriderek csapat
  • Budapesti DH és Freeriderek csapat
  • hozzászólások: 28

@passatb2: Szia, nem tudom lehet e külön hézagosót venni?mert ezeket a középcsapágyhoz adják gyárilag. Ha lentebb olvasol,ott van,hogy a sorrend csapágyház,hézagoló,terelő,hajtás

Elküldve: 2014.08.23. 18:28 passatb2 

  • passatb2 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Jhon Hill Gang csapat
  • Jhon Hill Gang csapat
  • hozzászólások: 3

Tudtok légyszíves segíteni mert nem igazán működik . Truvativ Howitzer XR középrész és Truvatin Boxige monoblock alá szerelhető láncterelő meg Truvatin hajtókarok és a lánc tányér mégis messze van a terelőtől. Légyszi sürgős lenne.

Elküldve: 2014.08.23. 16:54 passatb2 

  • passatb2 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Jhon Hill Gang csapat
  • Jhon Hill Gang csapat
  • hozzászólások: 3

Sziasztok Lehet hogy nem ide tartozik de monoblock alá szerelhető láncterelőhöz hol tudok hézagolót venni?

Elküldve: 2014.08.23. 10:58 wiktor21 

  • wiktor21 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Budapesti DH és Freeriderek csapat
  • Budapesti DH és Freeriderek csapat
  • hozzászólások: 28

@scott93: Igen tudom használni, csak nem szoktam :D

Elküldve: 2014.08.22. 23:27 scott93 

  • scott93 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 59

@wiktor21: "a sorrend, csapágyház,hézagoló,terelő,hajtókar belülről kifele" Ha adapteres megoldás van akkor a hézagoló helyén van az adapter és utána egy hézagoló, így a terelő abban a síkban lesz mint az alátevősök szerintem. Így elég jól működik. Egyébként nekem is egy tányér van elöl, és alul görgő, felül a terelő belül és felül fogja a láncot, kívül a rockring tartja. Te egyébként mind a kilenc sebességet tudod használni?

Elküldve: 2014.08.22. 21:24 wiktor21 

  • wiktor21 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Budapesti DH és Freeriderek csapat
  • Budapesti DH és Freeriderek csapat
  • hozzászólások: 28

@scott93: Nekem elöl 1 tányér van, hátul pedig 9 sebesség, truvative boxguide terelővel,ami csapágyház alá szerelhető (felül terelő, alul görgő) Truvativ Ruktion hajtókar, xr vagy team monoblokkal, most nem tudom, de 68milis a csapágyházam. A mono ugye 68/73-as vázba jó, gyárilag 3 db hézagolót kapsz hozzá, 2 a hajtás felőli oldalon, 1 a másikon. Ha mind a 3 bent van, akkor 68asba tudod rakni, ha az egyedülit leveszed meg a másik oldalon a 2ből 1et, akkor jó 73-asba! Azért van a hajtás oldalon 2, hogy mono alá szerelhető terelőt tudj feltenni! Nem én szereltem be, hanem szerviz, mert nem volt szerszámom, de szerintem a sorrend, csapágyház,hézagoló,terelő,hajtókar belülről kifele :)

Elküldve: 2014.08.20. 21:00 scott93 

  • scott93 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 59

@wiktor21: Meg cseréltem az adaptert a hézagolóval, szóval most a váz mellett van az adapter utána egy hézagoló. Jobb lett fel tudtam tenni a felső részét a terelőnek. Hátul a nyolcból, hat sebességet tudok egészségesen használni. A két nagy fogaskeréken már nagyon keresztben áll a lánc és súrolja a terelőt, ha nem lenne terelő, meg rögtön leesne elöl. Azt nem tudom, hogyan lehetne megoldani, hogy minden sebességet tudjak használni? Lehet ahhoz kéne még egy sebesség elöl :/

Elküldve: 2014.08.18. 17:31 scott93 

  • scott93 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 59

Ok. Éppen úton van a szerszám a középrészhez. Ha megérkezik , megírom mi lett az eredmény.

Elküldve: 2014.08.17. 13:35 wiktor21 

  • wiktor21 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Budapesti DH és Freeriderek csapat
  • Budapesti DH és Freeriderek csapat
  • hozzászólások: 28

@scott93: Majd írd már le, hogy sikerült e és hogyan :D Mert én is tervezek adaptert vásárolni, nincs a vázamon ISCG felfogatás és másik terelőt vennék, érdekelne, hogy beválik e az adapteres megoldás :D

Köszi

Elküldve: 2014.08.15. 18:48 scott93 

  • scott93 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 59

Ok. Akkor a két hézagolót próbálom rakosgatni. Ha nem sikerül akkor szerzek egy mono alá szerelhető terelőt. Köszönöm a segítséget.

Elküldve: 2014.08.12. 17:16 KBalazs 

  • KBalazs avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 170

Valóban, addig próbáld rendezgetni a monoblokk hézagológyűrűit míg jó nem lesz, vagy érdemes elgondolkozni egy nem iscg felfogatású terelőn. Mert lehet hogy az adapter miatt van annyira kint.

Elküldve: 2014.08.12. 16:46 wiktor21 

  • wiktor21 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Budapesti DH és Freeriderek csapat
  • Budapesti DH és Freeriderek csapat
  • hozzászólások: 28

Lehet ki kell szedni a hézagoló gyűrűt a középrészből, gondolom 68/73as monod van,abban van 3 hézagoló,pont azért,hogy terelőt lehessen alá tenni!

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!