Leader One fixiről mi a véleményetek?

1-20 (20 hozzászólás)

Elküldve: 2016.03.08. 10:22 hunspike 

  • hunspike avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 14
Témaindító hozzászólás:

Valaki birtokol esetleg egy ilyen paripat, es tudna velemenyt mondani rola? A neten effektive semmit nem lehet rola talalni. Hasznaltan felajanlottak nekem 40 ezerert, de orokhajtos bringam meg sose volt.

Elküldve: 2016.03.16. 06:37 g3rg3j 

  • g3rg3j avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 4

@hunspike: Helló! Én egy ideje tervezem a bringám fixi/ss átalakítását. A linken elérhető egy kis segítség az áttételszámolgatáshoz, amivel eddig kalkulálgattam: http://nagysandor.eu/bicajos/surplace/index.html

Elküldve: 2016.03.13. 14:43 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1009

@hunspike: vszeg egy helyben tekergetni tényleg nehéznek érződik, bár őszintén megmondva nem érzem át amit mondasz/írsz, mert természetes reflexszé vált már a trakcstandelés.

Próbáld meg a súlypontodat áthelyezni. Ugyanez vonatkozik a skidre is. Ne ülve próbáld (eleinte legalábbis, bár később is elég térdgyilkos tud lenni úgy, ha kicsit elrontod), hanem kiállva a nyeregből, kicsit előre dőlve. Csak vigyázz, nehogy katapultáljon :D

Amúgy nem nehéz dolgok ezek, csak rá kell érezni.

Amúgy ha hátra nehéz tekerni, akkor előre is annak kellene lennie, amit a túl feszes lánc okozhat. Ja, igen, fixhajtásnál kardinális dolog az optimális láncfeszesség, érdemes figyelni rá, szarul tud esni, mikor leugrik a lánc fékezés közben, vagy valami bukkanón, aztán beblokkolja a hátsó kereket, meg darál, amit ér... De egy kis odafigyeléssel ez megelőzhető.

Ja, meg ha már itt tartunk, ha rászoksz a skidre, a kontraanyát néha ellenőrizd/ellenőriztesd. Ha van fék, meg tudsz állni ha lelazult is, csak szarul esik, mikor beleállsz a skidbe, megtorpan, majd hirtelen megindul a hátsó kerék, mert leforgott a fogaskerék.

Elküldve: 2016.03.13. 11:37 Estván 

  • Estván avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 119

@hunspike: A hajtómű fogai számát elosztod a hátsó lánckerék fogainak számával, ez ad egy hozzávetőleges áttételi arányt (a pálya sportban inkább méterben számolnak, mégpedig az egy hajtómű körülfordulással a kerékpár által megtett távolság megadásával). A kisebb számok a rövidebb ("könnyebb") áttételt, a nagyobbak a hosszabbat ("nehezebbet") jelentik. Ebből következik az, hogy hosszabb áttételnél nagyobb erő kell a megindításhoz. De ezeket az ember általában már tudni szokta, mielőtt fixire ül. :)

Valószínűleg könnyebb, ha kiállva kezdesz gyakorolni, akkor nem elsősorban a lábak izmaival, hanem testsúllyal korrigálod a pozíciót.

Milyen pedált használsz?

Elküldve: 2016.03.13. 10:55 hunspike 

  • hunspike avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 14

@Estván: Az áttétel méretéhez sajna nem értek, de rakok fel több fotót a profilomba pár nap múlva, hátha az segít.

Az egyensúlyozás még oké, de én azt látom fixis videókban, hogy amikor állnak, akkor minimálisan előre-hátra mozgatják a hajtókart, én meg egyszerűen nem tudom hátramozdítani a lábammal. Talán még nem próbálgattam eleget, nincs hozzászokva eléggé a lábam a fixizéshez.

Elküldve: 2016.03.13. 10:47 Estván 

  • Estván avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 119

@hunspike: Amit csinálni szeretnél, úgy hívják hogy trackstand, és igazából nem kell hozzá "tekergetni" a hajtóművet, csak állni kell egy helyben. :)

Egyébként szabadonfutós bringával is kivitelezhető. De amúgy lámpánál megállásnál fölösleges leszállni, elég egy lábat letenni.

Elküldve: 2016.03.13. 10:43 Estván 

  • Estván avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 119

@hunspike: Mekkora áttétel van rajta?

Elküldve: 2016.03.13. 09:48 hunspike 

  • hunspike avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 14

@Krupcheck: Ja, azt elfelejtettem most írni, hogy hátrafele tekerni a pedált valami marha nehéz, amikor ülök a bringán (meg akarom tanulni azt, hogy előre-hátra tekergetve ne kelljen leszállnom róla, amikor várakozok a lámpánál), ez normális? Alig akar mozdulni a hajtókar.

Elküldve: 2016.03.13. 09:46 hunspike 

  • hunspike avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 14

@Krupcheck: Köszi, akkor megnézek pár youtube-os videót, és gyakorolni fogom a skidet :)

Elküldve: 2016.03.13. 09:45 hunspike 

  • hunspike avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 14

@sandorp9: Pár kilométert mentem még csak vele, még nem teszteltem egy óránál tovább. Szinte azonnal hozzászoktam, még a megállást kell egy picit gyakorolnom, de imádnivaló a bringa (még akkor is, hogy a rászerelt lakatommal együtt dögnehéz...), nem különösen fáradok el tőle. Szerintem ma vagy holnap írok róla egy véleményt.

Elküldve: 2016.03.09. 21:31 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1009

A hátsó fék+örökhajtás nem egy nyerő kombó, nekem egy ideig kényszerből csak hátsó fékem volt, állandóan össze voltam zavarodva, hogy akkor most mi a náthást húzzak-toljak.

Szerintem vagy ss két fékkel, vagy örökhajtás+első fék (anélkül is túl lehet élni, tanúsítom, de ahhoz azért kell rutin, meg matektudás), de ez szigorúan magánvélemény, ha neked jó a hátsó fék, akkor hagyd fenn.

Skiddelni viszont jó ha tudsz, nem súlyfüggő (sőt, sztem jobban jársz, mint én a girnyóságommal), viszont nem csak azért kell, hogy ne kelljen fék, hanem azért, mert úgy tudsz igazán ura lenni a bringádnak, ha képes vagy a hátsó kereket megállítani, visszaforgatni, megemelni, arrébb dobni ha épp kell.

A távolság vs. fixhajtás szerintem nem releváns, jómagam közepes edzettséggel körbetekertem a Balatont, dombon(Alfödről nézve mondjuk hegynek)-völgyön fixivel, igazából tök jó volt, nem sírtam a szabadonfutóért, pedig azt hittem egy életre megutálom. (Mondjuk a Pest belváros-Csillebérci szabadidőközont távon viszont kicsit kezdtem pityeregni, de ott nem a vízszintes távolság volt a baj...)

De kell egy olyasfajta gondolkodás meg rutin az örökhajtóshoz, amit vagy veszi a fáradtságot az ember, és megszerez sok-sok km alatt, vagy megunja már az elején (tök normális reakció). Pl. padkán feltekerés, magasabb padka mellett(!) tekerés, kanyarodás (bár rövid hajtókarral+rendes fixi vázzal azért nem annyira para), szóval eleinte lesz pár izzasztóbb élményed, javaslom hagyj a szokottnál több biztonsági tartalékot ezek megoldására.

Aztán vagy megszereted, és sosem fogod megfordítani azt a kereket (ami szerintem amúgy is halál, lehet én vagyok feledékeny, de én a montimon is állandóan elfelejtem, hogy nem kell mindig tekerni...), vagy idegennek érzed, és sosem fogsz visszatérni hozzá. Nagy divat lett a fix egy időben, szerintem sokan hajtották olyanok is, akiknek bringára sem kellett volna ülniük, szóval egy a fő, mérd fel, hogy bejön-e vagy sem, ad-e valami pluszt, vagy csak szopás, aztán csináld ahogy jónak látod, nem leszel egyik megoldástól sem menőbb, vagy gázabb, jobb, vagy rosszabb bringás, csak boldogabb.

Elküldve: 2016.03.09. 19:50 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

@hunspike: és milyen az örökhajtás?

Elküldve: 2016.03.09. 18:33 hunspike 

  • hunspike avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 14

@sandorp9: ma vettem meg a kerékpárt, van rajta mindkét fék, de skiddelni meg trükközni tuti nem fogok, 96 kiló vagyok :))))

Elküldve: 2016.03.08. 21:08 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

@hunspike: Nincs mit! A skid megy? mert ha nem, akkor első fék mindenképp legyen! Illetve nagy súlynál vigyázni kell, hogy skidnél a fogaskereket le ne taposd az agyról, mert szét mehet az agy menete... üdv!

Elküldve: 2016.03.08. 19:20 hunspike 

  • hunspike avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 14

@sandorp9: így legyen, ha csütörtökön nyélbe tudom ütni a vásárlást :) remélhetőleg az örökhajtós a fogyásomhoz is hozzá fog járulni (Szeged belvárosa + a környező kis falvak és városok a határon belül). Később megírom a véleményemet is róla. minden infót köszönök!

Elküldve: 2016.03.08. 18:31 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

@hunspike: Én itt a síkságon egyedül a szembe széllel küzdök, ha az nincs, akkor volt már 90km is, de ez inkább buli tekerés a haverokkal, sörözős/ökörködős... illetve ha olyan kedvem van, akkor edzésre is használom, olyan 40km-es kört megyek, de azt próbálom keményen taposni... persze hozzám mérten :) Az állandó tekerés nem megerőltető, illetve a trekingemet is pörgetem (szinte állandóan tekerem, nem izomból taposom), csak a kanyarokban állok le döntés közben, amit a fixivel nem lehet... Próbáld ki, nekem tetszik, de ha neked nem, akkor megfordítod a kereket és kész... :)

Elküldve: 2016.03.08. 16:25 hunspike 

  • hunspike avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 14

@sandorp9: milyen távolságokat szoktál megtenni fixivel? Érezhetően nagyobb erőfeszítés a lábaidnak az állandó tekerés miatt?

Elküldve: 2016.03.08. 12:04 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

@hunspike: a váz is hi ten acél, nem csak a villa... sokkal jobb a cromo acél, de nem annyira rossz a hi ten sem, csak nehezebb, meg... akkor inkább alu váz szerintem. A hátsó kereket 15ös villással szeded le (általában), nem egy "vaszisztdasz" Fixivel is lehet túrázni, ha megtetszik úgyis azt az oldalt fogod használni... :)

Elküldve: 2016.03.08. 11:50 hunspike 

  • hunspike avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 14

@sandorp9:

igen, erről! Láttam már régen a Hervis-ben is, de az utóbbi két évben egyáltalán nem.

A Hi-ten villa nagyon gáz? Fixiként a városban használnám, de amint megtanulom, hogyan szedjem le gyorsan a hátsó kereket (nem tudom, milyen kulcs kell hozzá sajna), akkor SS-ként pár órás bringázásokra is elvinném. Nem divatból akarom megvenni amúgy, szeretnék egy olyan városi/hétvégi bringát, amin elég minimalista és "igénytelen".

Elküldve: 2016.03.08. 10:54 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

Szia, akkor előbb próbálj ki egyet szerintem, mert a fixit vagy szeretik vagy nem (persze ha Te is fixen akarod használni...), esetleg ss ként tudod használni... Magáról a bringáról annyit találtam, hogy Hi Ten acél váz/villa (http://www.wogibtswas.at/leader-singlespeed-one-angebot-151523), erről a bringáról van szó ugye?

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!