Legnano Lavaredo vélemények?

1-10 (10 hozzászólás)

Elküldve: 2021.06.03. 18:02 Gautama 

  • Gautama avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 5
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok!Most állok új kerékpár vásárlás előtt és egy Legnano Lavaredo MTB kerékpárt néztem ki..Van már valakinek illetve megéri beruházni rá?

Elküldve: 2021.06.08. 16:11 Gautama 

  • Gautama avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 5

@rcs2003: Igen sajna nem egyszerű.. Az árak is eléggé elszalltak.. De bízom benne hogy sikerül pár napon belül találni egy ár-érték aranyban megfelelőt!

Elküldve: 2021.06.08. 16:08 Gautama 

  • Gautama avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 5

@Krupcheck: Köszönöm a segítséget!Nem néztem, próbáltam még egy Decathlonos bringát sem de lehet akkor a napokban benezek..Nekem eddig csak 26-os bicajom volt de pár hete próbáltam ki egy ismerősöm 27,5 - ét és lehet nem volt nagy különbség de érezhetően jobb volt felulni rá menni vele egy kört.. Ezért lettem lelkes így keresni.. Még egyszer köszi jó hogy itt vagytok!

Elküldve: 2021.06.08. 15:04 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

oops I did it again - avagy ismét eltekertem a formázást, nem lett felsorolás amit annak szántam, de remélem azért olvasható maradt

Elküldve: 2021.06.08. 15:02 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@Gautama: A decathlon az az áruház, ahol mernék bringát venni. Nem bármelyiket, nyilván átnézve mi van rajta, de szerintem elég korrekt cuccokat szoktak összepakolni.

Szóval ha Rockriderben találsz olyat, ami megfelel az igényeidnek, vedd meg.

A kerékméretről (szigorúan szubjektíven):

  • a "mindenki alá 29-est" témát én sem érzem át, egy bizonyos vázméret alatt egyszerűen debilül néz ki, meg extrém rövid a fejcső, emiatt a csatlakozó csőmetszet is, szóval ott már merevségről, nem kell sokat beszélni, meg egy becsőrözött ugrást se szívesen élnék át vele.
  • lejtőzésre, stb én egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy jobb a 29-es, de normál mtb használatra magamnak is megvenném, ott lehet előnye
  • a 26 vs 27,5" - nekem van mindkettő, előbbi mondjuk össztelós, utóbbi meg full merev, más jellegűek a gumik is. De több 26-os, meg egy rakat vékonygumis 622-es után azért azt mondom, hogy valamennyi különbség van, talán tényleg haladósabb, meg könnyebben átgördül dolgokon egy 27,5-ös.

DE, ha találsz használtan egy jó 26-ost - márpedig van temérdek, és az áruk is nyomott, mert most épp nem divat -, akkor szerintem megveheted nyugodtan azt is. Én is a 27,5-re lőnék ha új bringát keresnék, de csak emiatt kár lenne bármit is elvetni, annyival azért nem tud többet, mint a 26-os (sőt, nyilván van amiben meg rosszabb, pl. kerék tömege, szükségszerűen a váz merevsége a hosszabb villák és a rövidebb fejcső miatt).

Elküldve: 2021.06.08. 14:47 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

Cseppet jobb a felszereltségük a Dekás bicajoknak. Sajnos új bringák közül nem nagyon lehet válogatni, befagyott az egész piac a beszállítások akadozása miatt. Idáig nem nagyon hittem el, de tényleg nem lehet semmit kapni, akárhova megy az ember. :)

Elküldve: 2021.06.08. 13:03 Gautama 

  • Gautama avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 5

@rcs2003: Igen folyamatosan bujom az itteni kínálatot illetve jofogas stb.. Eddig még ami jobb lett volna az mind a 200-as kategória.. Egyébként 173 cm vagyok.. A 29-es kerekmeret nekem nagy legalábbis kipróbáltam olyan mintha egy buszra ültem volna föl.. Ezért gondolkodom 27,5 - ben.. Persze mindenre Is használnám!Gondolom a Decathlonos Rockiderek sem jobbak.. Azokról legalább van infó vannak bemutató videók terepen stb..

Elküldve: 2021.06.08. 12:19 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

Amennyibe ez kerül, annyiért sokkal jobbakat találhatsz használtan... viszont tény hogy tudni kell felmérni is nehogy zsákbamacska legyen. Nem lesz ám különbség attól hogy 27.5 a kereke, legalábbis érezni nem fogsz semmit. Ha már nagyobb kerék kell, akkor válassz inkább 29-est. Persze ez meg részben attól függ milyen magas vagy. Attól is függ milyen felhasználásra szetenél mtb-t. Sokan pl. csak azért vesznek mert jól hangzik az a szó hogy monti és aztán csak boltba, fagyizni, erdőt kerülni meg aszfaltos túrákra járnak vele. :)

Elküldve: 2021.06.08. 11:16 Gautama 

  • Gautama avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 5

@hefi: Rendben köszönöm!Igen folyamatosan nézegetek bár amik tetszettek majd mind 2-300 körül vannak.. Sok a 26-os sajna ritka a 27,5 - os.. De nem adom föl!

Elküldve: 2021.06.08. 08:56 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

@Gautama: ez egy elég belépő szintű kerékpár. Érdemes használtan venni a Bolhapiacon, mert sokkal jobb, könnyebb cangát kapsz ennyiért

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!