Lehet-e gond hogy nem ment fel teljesen a hajtókar a monoblokkra ?

Linkelt termék: Shimano Alivio
1-5 (5 válasz)

Elküldve: 2013.08.18. 16:35 norbb27 

  • norbb27 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 16
Témaindító kérdés:

Komplet hajtást cseréltem Merida crossway bringamon , alivio fcm- 431 váltotta le a gyári tourney hajtókart, de ajánlót Bb-un 26 123mm monoblokot nem tudtam szerezni. Igy 122,5 mm gyári monoblokra került a hajtás amit nem ment fel teljesen Ball oldali kar. Ez maradhat így ?

http://kepfeltoltes.hu/view/130818/WP_20130818_008_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ez az Új felszereltsége a 2013 Merida crossway 20 Md bringámnak. Avid fr-fékkarok, cn-hg53 deore lánc, váltó kar alivio slm430 , fogaskoszorú cs-hg 30 9s, hajtókar alivio fc-m 431 48-36-26 , hátsó váltó deore rd-m531. Ami még csere Lesz az első váltó ill tektro novela fékek, csak azt nem tudom Avid bb7 vagy vmi hídrás féket vegyek?!

http://kepfeltoltes.hu/view/130818/WP_20130818_006_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Elküldve: 2013.09.05. 22:22 SCrappyX 

  • SCrappyX avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 23

@norbb27: Hali gyors kérdés vasárlás előtt ki számoltad a lánc vonal és úgy kaptad 123mm?

Elküldve: 2013.08.23. 11:00 norbb27 

  • norbb27 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 16

Igen új a hajtás, szerelő tette fel azt mondta ennél jobban nem ment fel a hajtókar, de nem lesz belőle gond... Úgy döntöttem magam fogom szerelnie a bringát, ma veszek is egy könyvet képben legyek es az ajánlót monoblokot én magam fogom be építeni. Köszi a válaszokat

Elküldve: 2013.08.22. 21:51 tiberius 

  • tiberius avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 80

@norbb27: Új a hajtás amúgy?Nem lehet,hogy szét van nyomódva a négyszög benne és azért nem megy fel?

Elküldve: 2013.08.22. 21:48 tiberius 

  • tiberius avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 80

Szerintem az,hogy mekkora a monoblokk tengelyhossza az nem befolyásolja,hogy felmegy-e a helyére a hajtókar.Ha a mono négyszög kompatibilis a hajtás négyszögével akkor annak jónak kéne lennie.Jól meghúztad?Kompatibilitási gondok campa-shimano rendszereknél szoktak lenni és ott probléma is,hogy nem fekszenek fel a négyszögek de itt elvileg ez nem lehet gond.Tényleg elég furán kiáll.Ha elkezded hajtani úgyis lelazul ha nincs eléggé meghúzva azt meg érzed rögtön. Fékügyben szerintem hidrós féket válassz.Shimano megbízható fékeket csinál, tektróval már voltak tömítési gondjaim.bb7 rettenet drága nekem nem vált be.Bowdenes olcsóbb fékeknél a Hayes mx4 ahol már értékelhető fékhatást tapasztaltam.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!