Look stopli szerelése

1-4 (4 hozzászólás)

Elküldve: 2012.03.04. 15:16 irka 

  • irka avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 2
Témaindító hozzászólás:

Üdv! Kérek segítséget: Sosem szereltem még stoplit bicajos cipőre. Adott egy Carnac országúti cipő az elvileg hozzávaló look delta stoplival(Külön vásároltam) Nem tudom betekerni a rögzítő csavart a cipő talpán levő menetes furatba , illetve kis fordulat után megáll, megszorul a csavar(még messze nem rögzít). Eddigi szerelési tapasztalatom alapján általában a csavarokra viszonylag könnyedén rá lehet tekerni az anyákat, hacsak nem un, önzáró, műanyag betétes az anya. Itt nem látok ilyesmit, ezért kérdeném, hogy természetes állapota ez a szorulás a cuccnak, (és így rögzül fixre) vagy létezik, hogy nem kompatibilisek a csavarok, a cipő furatai és a stoplihoz adott csavarok nem egy méret. Mindenesetre addig nem merem meghúzni őket hátha elnyírom a menetet. Köszi a sürgős segítséget! Hali

Elküldve: 2012.03.05. 13:43 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 796

@irka: Esetleg vidd be a boltba ahol vetted a stoplit, hogy nézzék meg. Illetve ott biztos van még pár csavar, amivel lehet próbálkozni. A cipőben lévő menetet nem tudom, hogy lehet-e cserélni. Én az országúti cipőmet még sose szedtem szét, hogy ezt megnézzem, de MTB cipőkben lehet. Ott néha a stoplihoz adják alapból az ellendarabot is. Egyébként ha jó minden, akkor kézzel simán betekerhetőnek kell lennie a csavarnak.

Elküldve: 2012.03.05. 13:30 irka 

  • irka avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 2

@Makky: A stopli vadi új, boltból(Look delta)A cipő ugyan lomis, de láthatóan használatlan Carcnac Eos modell. Sztem nem volt lábon. Lehet esetleg a cipőben levő lemez helyett másikat venni valahol? Hali

Elküldve: 2012.03.05. 10:48 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 796

Annak könnyen betekerhetőnek kéne lennie. Két dolog lehet: Vagy tényleg nem kompatibilis a csavar és a cipőben lévő ellendarab menetemelkedése, vagy esetlet el van koszolódva a menet, ha eddig stopli nélkül szabadon használtad.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!