Lopott bringák, és történeteik

1-17 (17 hozzászólás)

Elküldve: 2013.05.27. 12:13 attila227 

  • attila227 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 19
Témaindító hozzászólás:

A történet következő:jómódú 40-es éveiben járó barátom bringáit lopták el,vett egy mtb-t(200e) ,majd egy országútit(500e),két hét múlva a sufniból ellopták.Normális kertesházas környezet,megbízható szomszédok,10 éve amióta itt lakunk nem volt semmilyen ilyesfajta esemény,ő sem tapasztalta hogy időnként valaki benézegetne a sufnijába,nem villogott a bringákkal,az országútijával egyszer ment..Arra lennék kiváncsi hogy honnan kaphatták a tippet,mi lehet ezután a lopott bringák sorsa.Van e valakinek olyan története amikor a bringák sok évvel később megkerültek,vagy használtan vett bringáról kiderült hogy az lopott.A történet minősítésével kérlek ne foglalkozzatok,azt mindenki vonja le magában.

Elküldve: 2013.05.28. 14:07 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201

Itt az egyik kedvenc videóm, arról,h vajon mit is érdemel a biciklitolvaj :P http://www.youtube.com/watch?v=ohfIVACVuIg

nem hinném h ezek után volt még mersze más bringájára nézni, nah persze a notórius tolvajnál ezt sosem tudni,mint ahogyan azoknál sem,akiknek büdös a rendes kétkezi v. bármilyen munka, és a segély mellé kiegészítésnek bizony nem jön rosszul a máséért kapott pénz.Itt jegyezném meg,h nem csak azoknak járna ki a videóban látható bánásmód, akik nagy értékű brinyókat lopnak,hanem mindenkinek, aki a máséra emeli a kezét,legyen szó bármiről!!!!!!!

Elküldve: 2013.05.28. 07:12 outlaw512 

  • outlaw512 avatar
  • sima XC-s
  • Hajdúböszörmény Bike Team csapat
  • Hajdúböszörmény Bike Team csapat
  • hozzászólások: 66

@ikarus266: A gravirozásra már én is gondoltam....

Elküldve: 2013.05.27. 22:23 ikarus266 

  • ikarus266 avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 192

Szomszédokra tippelnék, vagy a közelgő ballagás előtti portyázókra. Egy projekten belül megismertem egy kerékpártolvajokat üldöző szervezet vezetőjét, s vele értekeztem a témáról sokat. Az ő tapasztalatai közül megosztanék itt az esettel kapcsolatban néhányat: Sajnos ahogyan a bringázás egyre népszerűsödik, úgy nő a lopások száma is. Egyre több olyan tolvaj van, akik megrendelésre dolgoznak, valaki megrendel egy orrgazdától pl. egy kerékszettet, vagy vázat, még talán azt is elmondja, hol található, az orrgazda pedig a megfelelő emberekkel végrehajtatja az akciót. Ez ellen sajnos szinte semmit nem is lehet tenni. A tolvajok másik nagy csoportja pedig a megélhetési bűnöző, de ezeken belül is van a "tökmindegymit, csak kapjon érte valamit kategória" - ők a legkönnyebben elvihető bringákat pécézik ki maguknak, nyílt, nyilvános tárolókból, egyszerűen feltörhető helyekről, esetenként ők is figyelik az áldozatokat. A megélhetésin belüli másik kategória a pitiáner tolvaj, aki szintén a könnyű prédákra hajt, de egy bizonyos szint alá nem megy. Többnyire alkatrészekért vadászik kerékpárokra, majd eladja őket, a váz kivételével. A vázakat általában összevágják, s kukába dobják/méh telepre viszik... eltüntetik. Ilyenekkel az egyik legnagyobb hazai aukciós oldalon lehet a leggyakrabban találkozni. Itt megoldás lehet az alkatrészek egyedi jelölése, gravírozása...stb.

Elküldve: 2013.05.27. 22:19 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@Rober-to: az elrejtett dolog csak azonosításkor jók, de ahhoz meg kell találni a rendőröknek a csapatot. Nekem is van rejtett jelzés a bicón, pedig lakáson kívül 5 méternél távolabb nem megyek tőle.

Elküldve: 2013.05.27. 19:40 attila227 

  • attila227 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 19

@outlaw512: Ha a neten vásárolgatsz alkatrészeket,és így rakod össze a bringát, a boltot mint tippadót kizáhatod.Vagy felirat nélküli vázú, de jól megépített bringát kell használni...veszel egy szuper bringát és rögtön azzal kezded hogy átfested.

Elküldve: 2013.05.27. 19:30 attila227 

  • attila227 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 19

@Rober-to: Én is a szomszédokat jelöltem meg elsőnek.A bolt a második,a csak úgy benéző bűnöző a harmadik.

Elküldve: 2013.05.27. 17:42 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@ArtWolf: Jól beszélsz! :)

Elküldve: 2013.05.27. 17:40 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

A múlt héten gondolkoztam kerékpár rendszámon. Már korábban is volt szó a Testbike-on ilyenről, ha jól emlékszem.

Nekem a Trekhez adtak egy "forgalmit", egy kártyát, ami alapján tudni lehet, hogy az enyém (alváz). A többi kerékpáromon össze-vissza elrejtek nyomokat.

Amúgy meg szerintem a Testbike is adott esetben jó lehet. habár Hefiéknek már írtam többször is, hogy nem kéne teljesen nyilvánossá tenni az itt közzétett képeket, írásokat. Csak az olvashassa, aki regisztrált. Akkor lenne értelme. A teszteket, stb, amiből pénz van, azt olvashassa mindenki. Sőt, akár a galériákat is nézegethessék és a beírásokat is, DE csak akkor, ha a felhasználó tulajdonos engedélyezte. Kb. mint a faszbukon.

Hefi, nem tudnátok módosítani a galériákat úgy, hogy lehessen választani, hogy csak csapattagok, csak testbike-osok, vagy akárki láthassa?

Jó lenne, ha nem jelenne meg minden dolog a keresőkben. Csak az, amit engedünk. Engem pl. zavar, hogy ha beírok valami olyat a keresőbe, tuti ott lesz az enyém is.

Ha viszont csak a Testbike-osok látnák akkor ha valakitől ellopnak valamit, akkor itt is látni lehetne. Ill. adott esetben az ember módosítja a galériabeállításokat és az elérhetővé válik a keresőben mindenki előtt.

Visszatérve a témaindító bejegyzéshez. Valószínűleg valamelyik szomszéd volt, vagy esetleg a bolt visszalopatta, leadta a drótot, esetleg követték haza...

Lakatolni kell mindent, mert sajnos sok a szemétláda az országunkban.

Elküldve: 2013.05.27. 17:37 horika 

  • horika avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 256

@attila227: Itt az oldalon Il-pitata(Attila) néven szereplő srácnak is megkerült az igen komoly Speci kerékpárja.Egy ismerőse szúrta ki a vázat amit a kretén orgazda,megrendelő tett fel hirdetésbe.Nagy mázlija volt.De tuti,hogy az övét is kifigyelték.

Elküldve: 2013.05.27. 14:49 attila227 

  • attila227 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 19

Lassan arra is figyelni kell bringázásból hazafelé,hogy nem követ-e valaki.

Elküldve: 2013.05.27. 14:40 attila227 

  • attila227 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 19

@ArtWolf: Nem is tudom hogy,mit csinálnék velük.

Elküldve: 2013.05.27. 14:39 attila227 

  • attila227 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 19

@outlaw512: Igen, a vatera tele van új "bemutató bringák"alkatrészeivel.

Elküldve: 2013.05.27. 14:37 attila227 

  • attila227 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 19

@johnny336: Hát ,igen ez is lehet,de eddig miér nem"jelentkeztek"???Ebben a sufniban tárolta a komplett fűnyírófelszerelést,slaggok,grillező,barkácsgépek stb. ez is komoly éték,ott volt évekig.Nem érezte veszélyt,most be lett riasztózva a sufni is.Szerintünk tipp volt.

Elküldve: 2013.05.27. 13:32 outlaw512 

  • outlaw512 avatar
  • sima XC-s
  • Hajdúböszörmény Bike Team csapat
  • Hajdúböszörmény Bike Team csapat
  • hozzászólások: 66

Én már hallotam olyanról hogy a kerékpárboltokban volt beépitett embere a tolvajoknak........

Elküldve: 2013.05.27. 13:21 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

Nem kaptak tippet, szimplán benéztek a sufniba, és 20.000 forintos fűnyíró helyett találtak egy karbon outit. Úgyhogy azt pakolták fel az utánfutóra. A sorsa pedig az lehet, hogy eladják kompletten aukciós oldalon, vagy szétszedik alkatrészekre, és azt kiárusítják. A vázat pedig eladják - mondjuk - Romániába, senki nem fogja ott keresni vázszám alapján sem.

Múltkor feltörték a kocsinkat. Elvitték a kb. 1000 Ft-ot érő rádiót, a pártízezres értékű gyerekülést benne hagyták. Hogy miért csinálták? Mert kurva az anyjuk.

Egyetlen esetről tudok, amikor megkerültek biciklik. Valamelyik újságíró cangáját elvitték, majd azt megtalálta fenn a vaterán. Mivel feljelentés volt a lopásról, szólt a rendőröknek, hogy hoppácska. Azok gyorsan utána mentek a vaterás usernek, majd megtaláltak egy csapatot, akik Csepel, Pesterzsébet, Soroksár környékén dolgoztak, és találtak náluk ~200 kerékpárt, valamelyik csak vázként volt, vagy csonkán, néhány lebontott alkatrésszel, valamelyik kompletten.

Elküldve: 2013.05.27. 13:10 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

Hallottam már olyat, h rendelésre lopnak el nagyobb értékű bringát... Az ilyen ellen nincs orvosság, bezárhatod a sufniba, ott lezárhatod a legdrágább lakattal, akkor is el fogják vinni... Ilyenkor kifigyelik az embert, hogy milyen lakattal-zárral védi, mikor hagyja őrizetlenül, stb... valszeg sose fogja többé látni... A történetet nem minősítem, de a tolvajoknak hadd kívánjak egy kellemeset (nekem is lopták már el szívemnek kedves kétkerekűt): törjön el alattuk a váz és a kerék egyszerre, a váz élesre tört darabja a tüdejét, a küllők mindkét szemét és a bal heréjét szúrja keresztül... Rohadjon meg mind...

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!