Mach1 Omega szóba jöhet trekkingre, terepes túrákra?

Linkelt termék: Mach1 Omega
1-12 (12 válasz)

Elküldve: 2012.05.28. 11:40 aaniko 

  • aaniko avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7
Témaindító kérdés:

Sziasztok, Egy KTM Trekking kerékpárra szeretnék felnit venni 28as méretben. Aszfalton városban 60%, kirándulások, terepen kb. 40%. Napi 30-60 km között lenne igénybe véve. 49 kg vagyok, 167 cm. Fekete színben szeretném fehér küllőkkel, de eléggé meg vagyok lőve nem találok igazán. Kérek szépen tőletek tippet, hogy mit javasoltok. Köszönöm. Aniko

Elküldve: 2012.05.29. 12:30 aaniko 

  • aaniko avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7

@Krupcheck: uhhh ha nem lennél...

ugyanis nekem most 36 küllős a felni, akkor új agy is kell ha 32eset szeretnék :D ez nem volt ám egyértelmű :D

Elküldve: 2012.05.29. 11:46 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@aaniko: A flyer az 13 mm-es belső szélességű, nem tudom miért írják trekking felninek, inkább országúti az.

A Zac Pro-t csak ajánlani tudom, ha jól sejtem ez a Rigida Zac2000 átmatricázása(névváltás történt), az meg egy jó erős felni.

A küllőszám mindegy, csak nyilván ugyanannyi furatos agyat kell venned hozzá. Tehát ha már megvan a kiszemelt, akkor nézd meg, az van-e 32-esben (illetve hogy ne csak elméletileg legyen, hanem gyakorlatilag is beszerezhető legyen).

A köszörült oldalfal csak annyit jelent, hogy van rajta v-fék felület, nincs telibe festve. Ilyenkor vagy visszaköszörülik a festéket, vagy valahogy megoldják hogy ne legyen rajta, de szinte mindig bordázott ez a felület, egyedül a nagyon olcsó felniknél sima (nem köszörült). A bordázotton jobban fog a fékpofa.

Elküldve: 2012.05.29. 11:32 aaniko 

  • aaniko avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7

@Krupcheck: http://bringabutik.hu/vasarlas/kerekpar-alkatresz-kiegeszito/felni/ryde-zac-pro-trekking-felni-fekete-32l.html

vagy inkább ő?

http://bringabutik.hu/vasarlas/kerekpar-alkatresz-kiegeszito/felni/ryde-flyer-trekking-felni-fekete-32l.html

gondolom a 32 és a 36 küllős között nincs nagy különbség érzésre. nekem most 36os, de elég lenne kevesebb is, nemtom mit befolyásol.

A köszörült oldalfal erősebb?

Elküldve: 2012.05.29. 10:36 aaniko 

  • aaniko avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7

@Krupcheck: ettől féltem h ezt írod :) viszek magammal kerámia tollat, az véknyan fog megkérem írjanak azzal :))) na keresem a cuccokat akkor, köszi a bíztatás, írok még ha felmerülnek kérdések, sokat segít, h van aki itt válaszol is!

Elküldve: 2012.05.29. 09:57 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@aaniko: bp-i szervizekben nem vagyok otthon, de ha valahová úgy mész be, hogy "legyen fehér, bírja a strapát, stb-stb, fűzzétek be, egy hét múlva jövök érte", akkor nagyon vastagon fog fogni a ceruza.

Javaslom inkább a webshopok bújását. ebike.hu bikemarket.hu bringabutik.hu most ami így hirtelen eszembe jutott.

Elküldve: 2012.05.29. 07:47 aaniko 

  • aaniko avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7

@Krupcheck: ma sem erre keltem :D két hét múlva kész kell lennie és még sehol semmi. van esetleg olyan tipp melyik szervizbe tudom bevinni, ahol elmondom mit szeretnék és érte megyek? ez egy kikönnyített megoldása lehetne az ötletemnek :D

Elküldve: 2012.05.28. 19:51 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@aaniko: Rodi: 13-as a belső szélessége, ezért erre leginkább csak 23, max 28-as szélességű gumit tudsz feltenni. Az meg keskeny trekkingre.

A felni belső szélessége-gumi mérete témához itt találsz segítséget.

Persze nem szentírás, ezek az általánosan javallott párosítások, valamelyest el lehet térni a tartományoktól.

20küllős: ha találsz gyárilag fűzött kereket ennyi küllővel, ami nem gyanúsan olcsó, akkor szerintem fogja bírni, mtb-re is raknak ilyen-olyan ritkított küllőseket- bár a 26os kerék azért merevebb.

Tudom nem egyszerű összevadászni a megfelelő alkatrészeket, ami könnyű is, szép is, árban is elfogadható, és az egyéb igényeket is kiszolgálja, de a bringaépítés már csak ilyen "sportág". Majd ha sokadjára riadsz fel álmodból arra, hogy "úúú, most akkor melyik felni legyen az", akkor átérzed :D

Elküldve: 2012.05.28. 18:37 aaniko 

  • aaniko avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7

Találtam egy Rodi Airline 4eset (http://hercehurca.hu/node/635), ami van fehérben. Ez technikailag rendben lenne egy trekkingen? Köszönöm

Elküldve: 2012.05.28. 18:34 aaniko 

  • aaniko avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7

Köszönöm, vannak gondok nálam. A fejembe vettem hogy nézzen ki a bicajom, de úgy tűnik a kivitelezésben segítségre van szükségem. Kérdés még, hogy ha kevesebb küllősen akarom a felnit, annak milyen hátrányai lehetnek? mondjuk egy 20 küllős egy trekking merészség? Ha nem akkor találok valahol feketében?

Elküldve: 2012.05.28. 12:16 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

49 kg alá, laza túrákra szinte mindegy, hogy mit veszel, bármelyik értelmesebb duplafalú felni sokáig ki fog szolgálni.

Fehér küllőt DT-ben találhatsz, de itthon ritka, és külföldön sem olcsó. Idehaza kb. csakis BTS akad, az viszont nagyon korlátozott választékban, ami a küllőhosszokat illeti. http://hercehurca.hu/node/684 avagy szinterezés, de így ez sem olcsó /:

Elküldve: 2012.05.28. 12:10 1 

  • 1 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 105

Szia.Nekem az a felni nagyon bejött,kb egy napot használtam,de jól teljesitett.Padkázgattam is vele elégszépen és kibirta.(23as gumival).Csak ajánlani tudnám.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!