Magellan PolarX 4X-ba milyen méretű kormánycsapágy kell?

Linkelt termék: Magellan PolarX 4X
1-14 (14 válasz)

Elküldve: 2023.02.07. 20:08 Mzs 

  • Mzs avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 8
Témaindító kérdés:

Sziasztok valaki kérlek tudna segíteni hány mm-es csapágy kell bele, és hogy iparissal is lehet-e használni?

Elküldve: 2023.12.22. 20:30 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 247

@fpeter: Nyomaték táblázat tényleg kellene. Gyártó függő a dolog, mert például a KLS még a kitámasztó mellé is megadta a nyomatékot. Más meg semmit.

Elküldve: 2023.12.22. 08:05 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 330

@bl4ckv0id: abból épitettel fel az ebike-okat.

Az utóbbi 3 évben sok alkatrészt vettem. Ennek ellenére pár csomagolás tartalmazott csak használható utasítást. Tune es e13 hasznos volt. Oké, hogy a legtöbbnél nyilvánvaló a szerelés, de azért szerintem elvárható lenne pl. Egy nyomaték táblázat.

Elküldve: 2023.12.21. 15:14 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 157

@rcs2003: https://www.lordgun.com.au/deda-zero-2-stem-5

Ebből a linkből világosan kiderül, hogy ez a típus igazából három színben elérhető: fehér, fekete és szürke színekben létezik. A decathlonnál azonban nem lehet színt választani ebből a termékből, és a képen ugye szürke színű az alkatrész, de amikor megérkezik fekete lesz belőle.. :-) Igazából ha már reklamálhatnékom támadna utólag, azért rinyálnék mert fehérben mutatna ez a hlomi igazán klafán a gépen, persze akkor már a kormánynak is teljesen fehérnek kellene lennie, mert az úgy lenne nagyon állat:-) De már annyi mindent rendeltem náluk, valahogy sejtettem, hogy fekete lesz és ez így beépítve nekem nem üt el a többi cucc színétől, csak gondoltam megírom mi a helyzet ezzel, ha valaki ilyesmiben gondolkodik.. Véleményezni nem fogom, mert már leszoktam róla, persze ha valakit csalódás ér egy rendelésnél, az üzlet a két év garancia mellett három napon belül visszaadja indoklás nélkül a termék árát, ha nem tud helyette utólag küldeni másikat..

Elküldve: 2023.12.21. 14:45 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

@Tom77: na igen a képek színe az eléggé megtévesztő ennél a terméknél. Még a csavarokhoz képest is szürke a többi rész. A leírásban sem utal semmi a valódi színére. Esetleg jelezd nekik vagy a termékértékelésbe vedd bele.

Elküldve: 2023.12.21. 11:37 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 157

Még egy érdekesség, ami nem tudom más oldalakon szintén szokás vagy csak a véletlen műve, de amikor megrendeltem a képen is világosan látszik, hogy garfitszürke a cucc, de amikor tegnap bementem érte, a kicsomagolásnál már fekete lett. Nekem ez nem baj, sőt kifejezetten örülök, hogy nem lett egy haramdik szín a fehér bringámon, mivel fekete alkatrészek vannak rajta ott ahol nem fehér, de arra gondoltam hazafele, mi van azzal a vásárlóval aki tényleg szürkét szeretett volna, hiszen amikor kiválasztod és megrendeled, akkor ott van a képen, hogy ez az alkatrész szürke, és más színben az oldalinfo alapján nem is rendelhető..

Elküldve: 2023.12.21. 11:20 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 157

Én tegnap ezt raktam fel fordítva miután megérkezett, pedig előtte megnéztem a leírását de abból egyszerűen nem tudtam kikövetkeztetni hogy elöl a két pálca, milyen állásban van rendesen.. Végül aztán ennek a képnek az újbóli megtekintése adta meg a helyes állapotot, persze ez a kép nem volt a rajzon, nyilván azért mert azt gondolták annyira egyértelmű a dolog, hát nekem nem volt az. Mondjuk eddig már 3-at felraktam, de egyik deda száram eleje sem volt két darabban, ez a két pálcikás megoldás amúgy tök béna szerintem, bár összeszerelve jól mutat a bringán, jövőre nem fog fájni a kezem, mert három centivel előrébb került ezzel a motyóval a kormány. https://www.decathlon.hu/p/kormanyszar-deda-zero-2/_/R-p-198991?mc=8513838

Elküldve: 2023.12.21. 08:10 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 247

@fpeter: Pozitív példa a Shimano Dealer's manual, ami egy teljesen jó leírás az összes alkatrész beállítására. Én a csavarok ajánlott meghúzási nyomatéka miatt töltöttem le, de tényleg egy nagyon jó cucc.

Elküldve: 2023.12.20. 23:42 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 330

@rcs2003: Mint múltkor a mavic keréknél. Na jó, azért belenéztem.

Elküldve: 2023.12.20. 19:40 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

Hát ezt kikérem magamnak az intelligens férfiak nevében. Te a balfaszokról beszélsz. :)

Elküldve: 2023.12.20. 11:29 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 330

Az első dolog, amit egy intelligens felnőtt férfi kidob, az a használati utasítás. :d

Elküldve: 2023.02.08. 17:07 Mzs 

  • Mzs avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 8

@j.andor: Ok, köszi a választ

Elküldve: 2023.02.08. 12:03 j.andor 

  • j.andor avatar
  • DH/Freeride arc
  • Érdi Dirt csapat
  • Érdi Dirt csapat
  • hozzászólások: 129

Ha ott a váz nálad akkor az a legegyszerűbb, hogy megméred. Amúgy pedig évjárattól függően létezett belső és külső csészés változatban is (de az is lehet integrált a csapágyazása egyes évjáratoknak). Ettől még lehet golyós és ipari csapágyas is a csapágyazás. A fejcsöve 1 1/8"-os fent is, lent is, tapered villa csak akkor megy bele, ha találsz hozzá olyan kormánycsapágyat ami 1 1/8 vázba kell és tapered az alsó csapágy mérete. Láttam már ilyet, de nem kapod meg a sarki zöldségesnél az tuti és szerintem olcsó sem lesz ebből adódóan... https://www.tartybikes.co.uk/images/custom/headsets/large_hopehheadsetlower3.jpg

Elküldve: 2023.02.07. 20:12 Mzs 

  • Mzs avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 8

@Mzs: meg még annyi, hogy taperedes esetleg belemegyvalahogy ?

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!