Magicshine MJ-808 helyett más alternatíva 10-15 ezer Ft körül?

Linkelt termék: Magicshine MJ-808
1-25 (25 válasz)

Elküldve: 2012.08.06. 19:25 thehpepe 

  • thehpepe avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Kecskeméti bicósok csapat
  • Kecskeméti bicósok csapat
  • hozzászólások: 41
Témaindító kérdés:

Helló! Tudtok ajánlani olyan lámpát kb 10-15ezer körül,amivel rendesen látok és nem csak látszódom? Én ezt a Magicshine MJ-808-ast néztem ki,de jelen pillanatban ez drága lenne. Inkább kivilágítatlan útszakaszokon használnám,terepen kevésbé,de nem kizárt,hogy oda is betévedek. Köszönöm!

Elküldve: 2015.01.08. 11:58 zsoltfree 

  • zsoltfree avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 4

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy első lámpát. Tudtok ajánlani valamit 10 ezer környékén? Az eddigi hozzászólásokat elolvastam, de esetleg az az óta kiadott modellekből valami? Nem használnám versenyzésre és nagyon közvilágítás nélkül sem, de azért legyen jó.

A blackbourn Flea2-n gondolkoztam, de annak állítólag elég gyorsan lemerül az aksija.

http://www.testbike.hu/velemeny/lampa/cateye-jido-hl-au230 Ez a másik ami tetszik.

Valakinek vélemények a 2 termékről? Esetleg más termékről ebben az árban?

Ha lehet ne legyen túl koncentrált fénye.

Elküldve: 2012.09.07. 18:51 thehpepe 

  • thehpepe avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Kecskeméti bicósok csapat
  • Kecskeméti bicósok csapat
  • hozzászólások: 41

Nagyon köszönöm mindenkinek! Vettem lámpát azóta és összességében meg vagyok vele elégedve,de olvassátok ;) http://www.testbike.hu/velemeny/lampa/trelock-ls735?rvid=40840

Elküldve: 2012.09.06. 17:42 nbence 

  • nbence avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat
  • hozzászólások: 19

@thehpepe: HI! Ha szeretsz egy kicsit barkácsolni (forrasztás, kábelvezetgetés, szerelés), akkor érdemes ezt megnézned, nekem is ilyen van, http://bolha.testbike.hu/hirdetes.php?clid=98899, nagyon frankó fényerő, kifejezetten vaksötétre (nem Magicshine letisztultság, de az ára is kedvezőbb /...tizede.../). A fotóim között rövid leírás: http://foto.testbike.hu/index.php?p=showgl&gid=11425&pp=mygl ... kettővel meg hát...

Elküldve: 2012.09.06. 13:47 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

@thehpepe: vagy ha nagyon olcsón akarsz világítást, akkor vegyél ilyenből 2 darabot:

http://www.testbike.hu/velemeny/lampa/velotech-3-w-led?rvid=38029

tegnap is ilyen összeállítással terepeztem sötétben erdőben lefelé. Nem egy Magicshine, de lehet vele látni!

Elküldve: 2012.09.06. 13:16 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

@thehpepe: Itthon (boltban) nem fogsz annyi pénzért olyan lámpát kapni, amivel látsz is rendesen. Viszont távol keletről simán lehet ebben az árkategóriában (postával!) igen komoly fényerejű lámpát beszerezni. Egy ismerősnek én is vettem egyet. Ránézésre pont a 808 koppintása lehet. Szerintem ugyanazzal a LED-el. (Bár ezt 1000 lumen-es lámpának adták, de az SSC-P7 is csak laborban tudja a 900 lument! Mindegy is, a lényeg, hogy brutális fénye van.)

Elküldve: 2012.08.12. 21:42 thehpepe 

  • thehpepe avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Kecskeméti bicósok csapat
  • Kecskeméti bicósok csapat
  • hozzászólások: 41

@XCode: Persze,vágom,köszi! :) Egy hónapja költöztem albérletbe és még nem tapasztaltam ilyet,hogy a net lassúsága bezavarjon valamibe. Nem vagyok ehez szokva :D Hiányzik is az 50 megás sebesség nagyon... Majd ha rávisz a lélek és kellőképpen unatkozom,hogy újra véleményezzem,mindenképp így csinálom!

Elküldve: 2012.08.12. 10:24 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@thehpepe: Időtúllépés-hiba, amiért sajnos a Net lassúsága felel. Mielőtt az "elküld" vagy az "előnézet" gombra kattintasz, jelöld ki a szöveget (pl. Ctrl + A), és másold a vágólapra (pl. Ctrl + C). Ha a kiszolgáló időtúllépés miatt visszautasít, a szerkesztő mezőbe kattintva pl. Ctr+ V-vel másolod a szöveget a vágólapról. Még annyit, de ezt bizonyosan tudod, a vágólapon csak addig marad a szöveg, míg valami mást nem másolsz oda, és persze kikapcsolásnál is elvész a tartalma.

Elküldve: 2012.08.12. 10:14 thehpepe 

  • thehpepe avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Kecskeméti bicósok csapat
  • Kecskeméti bicósok csapat
  • hozzászólások: 41

@veszigeri: telefonnal készült képek voltak, 5 megásak max. 3kép volt Én a netem lassúságára gyanakszom,de akkor sem kéne kidobnia,csak többet kéne várni elméletileg. Írok nekik,köszi!

Elküldve: 2012.08.12. 09:37 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

@thehpepe: ez már nálam is előfordult, és azért volt, mert túl nagy méretű képeket tettem fel!! Azóta javították a hibát, és már 8Mb-os képet is lehet feltölteni! Valószínű, hogy te ennél is nagyobbat szerettél volna, és ezért dobott ki! Ha nem ez a gond, akkor írj hozzászólást a "Hibák" nevű fórumra, oda írd le részletesen mi volt a gond, és mivel azt elég sűrűn nézik az adminok, ezért mihamarabb orvosolni fogják!

Elküldve: 2012.08.12. 09:03 thehpepe 

  • thehpepe avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Kecskeméti bicósok csapat
  • Kecskeméti bicósok csapat
  • hozzászólások: 41

Írtam egy részletes véleményt a lámpáról és miután rányomtam az előnézetre kidobott az oldal és elveszett az egész... Kösz szépen,Testbike,hu karbantartói/fejlesztői! Egyébként nagyon jó a lámpa! Talán valamikor nekifutok majd mégegyszer a véleményezésnek. De már szűkszavúbban... Elég bosszantó,hogy gépeltem kb fél órát feleslegesen.

Elküldve: 2012.08.08. 17:11 thehpepe 

  • thehpepe avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Kecskeméti bicósok csapat
  • Kecskeméti bicósok csapat
  • hozzászólások: 41

Tényleg jól összehoztátok :D Megvettem a Trelock-ot. Valóban vastagabb a kormány a stucni felé,de egy kis buherálással meg lehetett oldani. Nekem bőven elég lesz ennek a fényereje. Azzal a töltéssel próbáltam ki,ahogy a dobozában volt és nem is teljes sötétségben és így is nagyon jónak tűnik. Szerintem ezzel is lehet könnyeket csalni az autósok szemébe ha úgy állítom be :) Az meg hogy műanyag nem gáz. Sikeresen le tudtam ejteni mikor állítottam be a felfogatóját és csak kis pontok lettek rajta. Közeljövőben véleményezem,ott bővebben írok róla. Szerintem jó lámpa lesz. Nagyon köszönöm a segítséget mindenkinek! Jó tekerést! :)

Elküldve: 2012.08.07. 23:20 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

@johnny336: Na mondjuk ebben lehet valami, hogy későn kezd el vékonyodni!! Érdemes lenne lemérnie, hogy van-e helye még a kormányon, ahol még nem vastagabb a kelleténél. Nekem mondjuk nem olyan, így frankón tele tudom pakolni, mert csak kicsit vastagabb a közepe felé. Na mind1! Ezt így jól összehoztuk:)

Elküldve: 2012.08.07. 22:09 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@veszigeri: valóban így van. De rengeteg kormány "későn" kezd vékonyodni. Illetve a lámpát nem közvetlen a markolat mellé szokás tenni. Ott a fékkar/váltókar, vagy fékváltókar pihen. Amik szépen tudnak pöffeszkedni.

Tapasztalat: én megjártam így OS-kormánnyal.

Elküldve: 2012.08.07. 18:46 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

@johnny336: A kormányátmérő miatt nyugodtan veheti a Trelock-ot, mert amit te mondtál, az OS, az a kormány befogó mérete, ahol a stucni fogja a kormányt. Utána a vége felé összeszűkül, és a markolat részénél minden kormány ugyan olyan vastag. Ezért nem látsz különböző belső átmérőjű markolatokat:) Lehet, hogy rosszul tudom, de szerintem ez így van!

Elküldve: 2012.08.07. 18:22 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@thehpepe: A Highbeam BLS-61 első lámpa, a külsejétől eltekintve, nagyjából ugyanazt tudja, mint a Velotech 3W LED, csak éppen hétszeres áron. Ebből a szempontból nem jó vétel. A nevezett lámpák esetében egyébként szó sincs 3 W, illetve 1 W teljesítményről. Ökölszabály: ha folyamatos üzemmódban 2-4 óra üzemidőt szavatolnak, akkor a tényleges elektromos teljesítmény csak kb. 0,3 W. Ennél nagyobb (elektromos) teljesítményű lámpához a szokásos elemeknél nagyobb teljesítményű áramforrások szükségesek. Az igazi nagyágyúk nagy kapacitású lítium elemekkel, akkumulátorokkal működnek. A lítium elemek cellafeszültsége is nagyobb, ezért hatásfokuk is jobb.

Elküldve: 2012.08.07. 16:17 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@thehpepe: az, hogy sokat írok valahova, még nem jelenti, hogy értelmesek is a hozzászólások :D

Megnéztem a Dekás linket, ott a Trelock-ra azt írja, hogy 22-25 millis kormányátmérőket támogat. Nem tudom mi van neked, de ha OS kormányod, akkor bukod, mert azok 31.8-asok.

Elküldve: 2012.08.07. 16:15 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@thehpepe: menet közben még nem próbáltam, de ablak nélküli, sötét, nagy területű helyiségben igen, és ott meggyőző volt. De drágállottam, illetve sok helyen járkáltam már körbenézni, ezért másra esett a választásom:

http://www.xlc-parts.com/produkte_detail_en,1200,1417,detail.html

Ez ötledes, Margitszigeten egyik este bevilágítottam a lány ruháján a husáig :D

http://www.hugo-sport.hu/bls61-kerekparos-vilagitas-highbeam-elso-lampa-p-610.html Baromi erős fénye van, ennek létezik a boltban 2000-rel drágább változata, ami állítható fókuszos. Na azzal kifolyatod a szembejövő szemét, ha ügyesen célzol... Ráadásul nagyon minőségi, szálcsiszolt alumínium, masszív, strapabíró szerkezet benyomását kelti. A Trelock ezzel ellentétben biliműanyag, de a nagy test miatt bitangnak érződik.

Előbbihez eldobós elemet kapsz, utóbbihoz azt hiszem tölthetőt, és USB-kábelt.

Elküldve: 2012.08.07. 15:59 thehpepe 

  • thehpepe avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Kecskeméti bicósok csapat
  • Kecskeméti bicósok csapat
  • hozzászólások: 41

@johnny336: Fáradt voltam,így az említett barátokról valahogy megfeledkeztem :) Szóval azt mondod,a Trelock nagyon jó. Ha valóban látok vele kivilágítatlan úton 40 méterre ahogy írja,akkor nekem valóban jó lesz. De ha már 30 méterre akkor is. :) Volt már ilyen lámpád? Szoktam látni,elég sok dologhoz hozzászólsz,véleményezel,így gondolom,már régóta tekersz rendszeresen és megfordult már pár bringás kiegészítő nálad,ezért hajlok arra,ha azt mondod,jó ez a cucc,akkor asszem eldöntetett a kérdés.

Elküldve: 2012.08.06. 21:02 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

Trelock nagyon jó. Vagy BBB HighBeam... A három különböző értékre pedig wikipedia and google are your friends.

Elküldve: 2012.08.06. 20:31 Zeke 

  • Zeke avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 113

Magicshine-hoz gyárilag milyen teljesítményű 18650es akku van? Sikeresen tönkretettem (nagyot repült és felhevültek az akkuk de van ami sérülésmentes) és szeretném a gyári állapotokat visszaállítani , de ha ez nem sikerülne akkor upgrade-elem.

Elküldve: 2012.08.06. 20:23 thehpepe 

  • thehpepe avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Kecskeméti bicósok csapat
  • Kecskeméti bicósok csapat
  • hozzászólások: 41

De mi a f@szért adják meg a lámpák fényerejét 3 féle egységben? Lumen Lux és cd...

Elküldve: 2012.08.06. 20:17 thehpepe 

  • thehpepe avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Kecskeméti bicósok csapat
  • Kecskeméti bicósok csapat
  • hozzászólások: 41

@veszigeri: Nagyon jó cikk! Köszönöm szépen! :)

Elküldve: 2012.08.06. 20:10 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

@thehpepe: A Magicshine-ról én is sok jót hallottam, de amit linektél, a Decathlon-os az sem lehet rossz. Bár az 100%, hogy a Trelock közel sem tud akkor fényerőt, és akkora területet bevilágítani, mint a Magicshine. Gyorsan szétnéztem TestBike-on, és a lámpák között megtaláltam a Magicshine MJ-838B-t, ami a 808-as kistestvére lehet. Segítségképpen tudnám ajánlani ezt: http://velo.hu/index.php?modul=frissmag&kod=70 Nekem papíros formában van meg, de így is elvileg végig lehet olvasni az egészet. Mindenképpen nézd végig, mert hasznos infókat tartalmaz!!:)

Elküldve: 2012.08.06. 19:36 thehpepe 

  • thehpepe avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Kecskeméti bicósok csapat
  • Kecskeméti bicósok csapat
  • hozzászólások: 41
 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!