Magura MT2 Storm tárcsa csere

Linkelt termék: Magura MT2
1-21 (21 válasz)

Elküldve: 2014.06.05. 12:03 HIGGINS 

  • HIGGINS avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 19
Témaindító kérdés:

Hali!

Magura MT2-es féket használok egy 29-es Fox villával 180-as Storm tárcsákkal. Ami a probléma, hogy alacsony sebességnél, tehát 10km körül vagy alatta a hullámos tárcsa rángatja a villámat. És ez egy 200 ezres telónál nem annyira vicces. (Én azt értem, ha valaki azt mondja, hogy ne fgolalkozzak ezzel, de engem írtózatosan zavar, ez csere, ha romlik a fékhatás, akkor is.)

Szeretnék venni rá egyenes tárcsát, milyet érdemes venni? 180-asra gondoltam, esetleg a Fox Float 32 CTD Evolution 29-es villa bírná a 203-asat is, ha egyenes?

Általában erdei utakon tekerek, nagyon ritkán bemerészkedek városba is. 185/75 vagyok.

Elküldve: 2014.07.16. 12:42 HIGGINS 

  • HIGGINS avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 19

Minden frankó volt a Formula tárcsával, most meg elkezdett karistolni. Mondjuk, ha huzamosabb ideig fékeztem, akkor azért adott hangot rendesen, de ez engem nem zavar. Most viszont érzem, hogy csavarja a villát, ha csak az első féket használom. Olyan sokat még nem mentem vele szerintem, hogy elkopjon a betét. Vagy csak sár kerülhetett a pofák közé, azért lehet ez a hang?

Elküldve: 2014.07.07. 14:20 Knight_ 

  • Knight_ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 220

@HIGGINS: Elvileg a Shimano is jó hozzá, mert szabvány méretekről van szó, de a Magura ajánlása szerint ez a hozzá való adapter. Mondjuk tényleg pofátlan, hogy 3x annyiba kerül :D. 2,35"-es köpenyt még nem próbáltam rakni rá, de ha jól emlékszem, a gyártó által megadott maximum a gyárilag is rajta lévő 2,25".

Elküldve: 2014.07.07. 10:47 HIGGINS 

  • HIGGINS avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 19

Észre se vettem, hogy érkezett válasz. Köszi a segítséget! 180-as megy hátra akkor.

Itt egy adapter: http://www.bike-discount.de/de/kaufen/shimano-adapter-hr-auf-180mm-sm-ma-r180p-s-26793 Ez megfelelő?

Ez olcsó, úgyis akartam még Rapid Robokat rendelni. OFF, de ezért új témát már nem nyitnék: 2.35-ös elférne hátul, úgy hogy éles kanyarban se érjen neki a gumi a vázhoz?

Elküldve: 2014.06.25. 11:34 Knight_ 

  • Knight_ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 220

@HIGGINS: Én nem javasolnám a 203-as tárcsát hátra. Az XC váz nem örülne neki valószínűleg hosszútávon, és a hátsó kerék is könnyebben meg tudna csúszni hirtelen fékezésnél. A hátsó kerék fékezésénél szinte soha nem a fékerő a szűk keresztmetszet, mert mire annak elérnéd a határát, már rég megcsúszott a kerék. Ha lejtőn, erős fékezés közben át kell haladnod egy olyan akadályon, ahol szükség van a nagy teleszkópútra, akkor vissza kell venni a fékerőből mielőtt eléred. A nagyobb tárcsának hátul inkább csak annyi előnye van, hogy kevésbé melegszik hosszú fékezésnél (mondjuk ha egy túrára megpakolt biciklivel ereszkedsz a hegyről, akkor jól jön). Amúgy ha hátra rakod a 180-ast, elvileg QM10-es adapterre lesz szükséged hozzá.

Elküldve: 2014.06.24. 21:19 HIGGINS 

  • HIGGINS avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 19

Hali!

A Formula tárcsával meg lett oldva a probléma és a fék is ugyan olyan jól harap rá! A hátsó 160-as tárcsát mindenképp lccserélem, a kérdést csak az, hogy mekkorára. (A Hayesnél elvileg romlott volna a fékerő, ezért választottam a Formulát.)

Hátrarakhatom a mostani tárcsát, amit előről levettem, így olcsón megúsznám. Vagy pedig vehetnék egy 203-as Stormot és brutálisra növelhetném a fékerőt hátul. Azért van szükségem a nagyobb tárcsára, mert meredek lejtőn fékezéskor, ha az első féken van a nagyobb terhelés, akkor a villa bemegy 1-2 centit és kisebb lesz ezáltal a rugóút. Tehát elvileg egy 203-as tárcsával lehetne nyerni 1-2 centit a rugóúton ilyen helyzetekben. Ezt jól gondolom?

Elküldve: 2014.06.11. 12:31 HIGGINS 

  • HIGGINS avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 19

Köszi a válaszokat srácok! Rendeltem egy 180-ast, most nem akarok adapterekkel szórakozni, meg a villa élettartamát sem tenném kockára. Ha megjött a tárcsa, írom a tapasztalatokat!

Mondjuk a hátulra lehet felrakom majd a 180-as Stormot egy adapterrel, nem hiszem, hogy az a plussz 3 deka sokat számít. El tudom képzelni, hogy kényelmesebb lesz hátul is 180-assal fékezni, de majd kiderül! :-)

Elküldve: 2014.06.10. 23:34 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381

Elküldve: 2014.06.10. 21:00 Knight_ 

  • Knight_ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 220

@HIGGINS: Én meredeken is egy ujjal fékezek :), úgyhogy feleslegesnek tartanám a nagyobb tárcsára váltást. De ha mégis méretet váltasz, akkor szerintem rakd hátra a 180-as tárcsát, hogy ne legyen nagy különbség a két fék között. Persze ehhez két új adapter is kelleni fog. A villát szerintem sem kell félteni. A lényeg, hogy rendesen fogjon a gyorszár :).

Elküldve: 2014.06.10. 14:03 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381

@HIGGINS: én a hayest raknám rá az tuti. háát az tuti h nagyobb lesz a fékerő de a villának csökkenne az élettartama, bár nem törik el vagy valami ilyesmi...

Elküldve: 2014.06.09. 12:39 HIGGINS 

  • HIGGINS avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 19

@Knight_

Full gyári az egész. Köszi, hogy megnézted! Valamiért az MT2-es érzékeny erre, szerintem amúgy semmi baja nem lesz tőle a villának, legalábbis egy ilyen Foxnak biztos nem, mert nem átütőtengelyes és tök rugalmas az egész.

Én fogok cserélni egy egyenes tárcsára, most azon tűnődöm, hogy egy 203-as tárcsa ártana bármennyire is a villának? Mert én még fokoznám kicsit a fékerőt, hogy meredeken is menjen az egyujjazás.

Elküldve: 2014.06.08. 22:15 Knight_ 

  • Knight_ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 220

@HIGGINS: Bakker, tényleg remegésre lehet bírni egy bizonyos sebességnél. Eddig ez nekem fel sem tűnt. Neked még a gyári betétek vannak benne? Én most fogok cserélni, mert egyik napról a másikra csökkent a fékerő. Nekem 7.3-as betéteim vannak, amikből elvileg készült egy gyengébb széria. Most 7.1-et rakok bele. Ki tudja, lehet, hogy a remegést is befolyásolja. Majd megírom a tapasztalataimat.

Elküldve: 2014.06.07. 20:30 HIGGINS 

  • HIGGINS avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 19

http://www.ebay.co.uk/itm/mr-ride-Formula-Rotor-180mm-127g-1pc-for-Avid-Shimano-magura-DISC-BRAKE-/231152211304?pt=Cycling_Parts_Accessories&hash=item35d1bed568

Ezt terveztem megvenni, mert (állítólag ez teljesen egyenletes. Erről tudna nekem valaki nyilatkozni? Megkérdeztem az eladót, még nem válaszolt, remélem érti a kérdésem, de azért innen is jó lenne egy megerősítés, mert nem szeretném kidobálni a pénzt az ablakon.

Elküldve: 2014.06.06. 08:11 HIGGINS 

  • HIGGINS avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 19

15-20 km/h-nál már én se érzem, mert akkor a tárcsa egyenletlenségeit már nem érzi meg a fék. Ha nagyon lassan totyogsz vele, akkor már kicsit érzed, de nálam olyan 10 km/h-nál jön be ez a rángás. Finoman húzd meg a féket lassú sebességnél és figyeld a villa alját!

Köszi előre is a segítségedet!

Elküldve: 2014.06.06. 00:00 Knight_ 

  • Knight_ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 220

@HIGGINS: Holnap majd megpróbálom előidézni a dolgot és leírom, hogy mit tapasztaltam. A fékrendszer gyári a bringámon (nekem is 180mm-es Storm tárcsám van). Biztos, hogy a hullámossággal függ össze a rezonancia? Én nem érzem ki a fékezésből a tárcsa hullámait (néha a hangján hallom legfeljebb).

Elküldve: 2014.06.05. 20:47 HIGGINS 

  • HIGGINS avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 19

Igen, ugyan az a bringánk van, annyi a különbség, hogy a tied adonizált az enyém meg flashed. Mikor viszonylag lassan, de azért nem egy helyben totyogva mész, neked a villa alja nem ugrál előre-hátra? Nyílván ennél sokkal nagyobb terhelést kap a helyen, igazából annyira nem féltem, csak engem személy szerint ez irritál. Te Storm tárcsával használod? (Eredetileg az van benne.)

Elküldve: 2014.06.05. 19:39 Knight_ 

  • Knight_ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 220

Ha jól látom, pont ugyanolyan bringánk van. Én eddig nem figyeltem meg az említett jelenséget. Nekem szépen, egyenletesen lassít. Lehet, hogy én nem vagyok ennyire érzékeny erre, de szerintem ez nekem is feltűnt volna. Fogalmam sincs, hogy mi okozhatja nálad a gondot. Jól van meghúzva a gyors-zár? Jól van beállítva a féknyereg? Nincs valami gond a pofákkal?

Elküldve: 2014.06.05. 16:17 HIGGINS 

  • HIGGINS avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 19

Most az a kérdés, hogy nem-e magával a fékemmel van-e a baj? A Storm tárcsa ennyire durva? Mert a Magura rosszul kezeli az ilyen nem egyenletes felületet.

És ha Hayes akkor mehetne rá 203-as, vagy az megcsavarná és biztosabb, ha 180-asnál maradok? Szeretek egy ujjal fékezni, nekem az kényelmesebb. :)

Elküldve: 2014.06.05. 15:16 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381

@HIGGINS: Szia! Nekem is hayes van magura mt-vel és elég jól fog, nem is rángat

Elküldve: 2014.06.05. 14:44 HIGGINS 

  • HIGGINS avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 19

Köszi a választ!

Tehát pl, ha Hayes v7-et rakok rá, akkor ez elmúlik teljesen? Nekem ilyen régebbi Juicys tárcsákat javasoltak, azokban elvileg nincs ilyen vastagságbeli egyenletlenség.

Elküldve: 2014.06.05. 14:20 susu95 

  • susu95 avatar
  • sima XC-s
  • Dirt-street montisok csapat
  • Dirt-street montisok csapat
  • hozzászólások: 1

Szia!

Nekem is ugyan ez volt a problémám, ugyan ez az alkatrész combo, én egy Hayes v7-et tettem rá, és miután bekopott nagyon szépen fog nem olyan harapós ezzel a tárcsával de elől az nem is baj. Ja és csak visszatettem a kereket meghúztam és nem ér bele sehol a fékpofába.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!