Magura MT2 -t debrecen környékén hol tudják légteleníteni?

Linkelt termék: Magura MT2
1-7 (7 válasz)

Elküldve: 2013.09.13. 23:07 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381
Témaindító kérdés:

Fellevegősödött az első fékem és az lenne a kérdésem, hogy van-e olyan bolt Debrecenben vagy a környékén ahol rendesen le tudják légteleníteni a fékem esetleg magánszemélyhez is elvinném. Köszönöm a válaszokat!

Elküldve: 2013.09.25. 17:27 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381

@Kolompár Megatron: Szia! Köszönöm a válaszod és az eddigi felhasználók válaszait is! A légtelenítési metódust is tudod, mert olvastam, hogy máshogy kell mint más fékeknél. Egy árat tudsz privátba írni? Köszönöm!

Elküldve: 2013.09.25. 13:52 rajmund 

  • rajmund avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 1

Szia! Böszörményi úton a Biketrial-ba szerintem megcsinálják /nekem légtelenítették már a magurámat,igaz hs33-at,de magura légtelenítőjük van. A másik bolt a Chili Sport a Csapó utcán,ott is láttam már,hogy légtelenítettek! Üdv! Sok sikert! Ray

Elküldve: 2013.09.25. 13:33 Kolompár Megatron 

  • Kolompár Megatron avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 1

Jövő héten hozd be nyugodtan, van egy szép új légtelenítő szettem, meg hat liter olajam, és nem félek használni.:D vámospércsi 66 (Gyöngybike)

Elküldve: 2013.09.14. 13:35 Marcikutya 

  • Marcikutya avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 45

Szia!

Nem nehéz a légtelenítés, az első féké legalábbis. Én a legkezdőbb típusú Shimano fékemet saját magamnak szoktam légteleníteni.

Szükséges néhány műanyag fecskendő (egy 50ml-es és kisebbek) és némi infúziós cső orvosi műszerboltból (Debrecen, Dózsa iskolával szemben).

A fékkart vízszintesre kell állítani. Én egy székre állítom fel a bicikli elejét ehhez, de fel is lehet kötözni. Ez a megoldás különösen a hátsó féken végzett műveleteknél elengedhetetlen.

Feltöltés A légtelenítőcsavarra egy rövid csővel rácsatlakozok és addig nyomom a fékfolyadékot (Shimano-nál ásványi olaj), amíg a kiegyenlítőtartályban buborékmentes nem lesz az anyag. A fékcsövet közben gyengéden ütögetem. A kiegyenlítőben levő olajat közben egy kis fecskendővel kiszívom (erre van a légtelenítő pohár, azzal könnyebb lenne).

Légtenítés Az alsó légtelenítőcsavarra a nagy fecskendőt egy kb. félméteres csővel csatlakoztatom, a fecskendőben nincs benne a dugattyú és beteszem valamelyik bowden alá. A légtelenítőcsavar zárva van. A kiegyenlítőtartályban a szint maximális legyen. A fékkart ötször meghúzom (csak annyiszor, hogy levegőt ne szívhasson be, csak folyadékot), majd az utolsó húzással együtt megnyitom a légtelenítőcsavart és nézem az eltávozó folyadék buborékosságát. El kell zárni a csavart, és a fékkart CSAK UTÁNA szabad visszaengedni. Pótlom a tartályban a folyédékot és addig ismétlem a műveletet, amíg buborékmentes folyadék távozik alul.

Ha egyszer elrontjuk a műveletet, akkor addig csináljuk a folyamatot, amíg újra nem lesz buborékmentes alul.

A kiegyenlítőtartály tetejének kis csavarjait csak a bit-fejel húzom meg, szerszám nélkül, csak az olajos ujjaim szorítóerejével, így nem lehet túlhúzni.

FIGYELEM: az egyes márkák különböző folyadékokkal működnek, ásványi olajjal vagy DOT-jelű hidraulikus fékfolyadékkal. Nem szabad eltéveszteni!

Viszont a méregdrága SHIMANO olaj tapasztalataim szerint gond nélkül helyettesíthető a leghígabb szintetikus motorolajjal, 5W30 vagy 5W40, az 5W a lényeg. Literes kiszerelésben is csak 3000Ft, és az autóm is ezt issza.

Elküldve: 2013.09.14. 13:01 elemér 

  • elemér avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 133

Csipisz mester, vagy a Gyöngy. Vagy a nagy boltok, ahol árulnak hidrós cuccot.

Elküldve: 2013.09.14. 10:15 Blero 

  • Blero avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 4

Arra ügyeljenek, hogy a fékkarban lévő műanyag torx-fejű légtelenítő csavart ne húzzák agyon, mert el lehet darálni könnyen. Debrecen passz, ha jársz bp környékén megcsinálom neked szivesen, Royal Blood-dal.

üdv, Tomi

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!