Mali Viper váz bírná-e a Suntour duro 130mm teleszkópot?

Linkelt termékek: Mali Viper, Suntour Duro D
1-11 (11 válasz)

Elküldve: 2013.02.17. 09:20 sipi88 

  • sipi88 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 352
Témaindító kérdés:

Ennek a váznak a fejcsövét http://www.testbike.hu/velemeny/mtb-vaz/mali-viper elrepesztené egy 130mm-es duro? A Bükkben és a Mátrában használnám nagyobb túrákra mindenféle terepen, mert a 100mm már nem elég. A teleszkóp 2005-ös az nem tudom hogy mennyire baj, viszont 130mm-el még lehet kényelmesen tekerni 50km fölött? 17"-es a vázam, és lehetőleg olyanok írjanak akiknek tapasztalata is van, mert találgatni én is tudok:)

Elküldve: 2013.02.25. 07:48 Mr.Cannondale 

  • Mr.Cannondale avatar
  • sima XC-s
  • Cannondale-esek csapat
  • Cannondale-esek csapat
  • hozzászólások: 86

@sipi88: annyira nem ismerem az rst palettát de sok Cannondale-ben(olcsóbbakban)is az van.Az enyémben is az volt 3évig használtam minden gond nélkül.és 110kg körül vagyok. A szar mozgást meg lehet orvosolni egy kis olajjal.Mivel ezt kispórolják főleg a verseny telókból.Egy 250ezres fox telóban 7!!!!! Gramm kenőolaj van.A legtöbb teló ezért mozog szarul. Meggyőzni nem tudlak de megnézem az rst kínálatát.

Elküldve: 2013.02.24. 23:28 sipi88 

  • sipi88 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 352

*Mr.Cannondale: Már mint melyik RST-t?? Alig gyártják már ezt a márkát, és nem véletlenül. Nekem két RST-m és ugyanannyi Suntour-om volt, mindkettőt sokáig használtam/használom. Azt kell mondjam hogy a Suntour belsőleg és külsőleg minden szempontból veri az RST-t, nem hiába ragaszkodom az SR-hez. A boltok nagy részében jóval 20 ezer fölött kapok egy RST-t, Suntour XCM-et pedig vehetsz akár 13 ezer forintért is. Az újább XCM-ekhez maximum 185mm-es tárcsaféket ajánlanak, és rengeteg olcsó dirt bicajba raknak még XCT-t is, pedig ez az egyik leggyengébb termékük. Szerintem ez azért jelenthet valamit. A másik hogy miért vegyek majd dupla annyiért egy RST villát, amikor sokkal olcsóbban kapok egy jobb Suntourt? Nem akarok mindenképpen SR-t venni, győzzél meg hogy miért válasszak másfajta márkát. Nyilván jó ha egy teleszkópnak nincs akkora széttartása meg precízen van összerakva, de minden a pályán derül ki. Itt a testbike-on az SR-t nem dicsérik agyon, viszont ez megint olyan dolog hogy valaki vesz 10 ezer körül egy alap XCM-t, de nem tetszik neki a mozgása ezért szétfikázza, a másik meg vesz 20 ezerért egy lockout-os olajcsillapításos XCM-et, és tetszik neki a mozgása meg az hogy zárolható a teleszkóp, ezért 5 répát ad rá és örül hogy ilyen jó teleszkópot vett. Az a baj hogy itt nagyon sokan úgy írják a véleményt hogy alig használták, közbe meg miután eltörik alatta vagy tönkre megy rögtön megváltozik az álláspontja. Az igazi véleményt az tudja írni, aki alatt már tönkrement az adott termék.

Elküldve: 2013.02.24. 17:10 Mr.Cannondale 

  • Mr.Cannondale avatar
  • sima XC-s
  • Cannondale-esek csapat
  • Cannondale-esek csapat
  • hozzászólások: 86

@andris2222: Lehet! Ez olyan mint,hogy egy noname házimozi is sony alkatrészekből van.De mégis szar. Ne hidjétek,hogy a villáknál nem számít a minőség.Pl egy tökéletes(fox)villánál a szárak széttartása kb 0.1-0,2mm ez gagyinál akár több mm is lehet.És ez csak egy paraméter. Nem véletlenül annyi ammennyi valaminek az ára. Ettől akinek nem számít a mozgás súly stb megfelelhet a sountur is. Én olcsóból inkább az RST-t választanám.

Elküldve: 2013.02.24. 15:10 andris2222 

  • andris2222 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 56

Egyébként a Suntour villák is nagyon sokat fejlödtek mint súlyban mint belsöleg kinézetileg! ha jól tudom a marcocchi teleszkópok különbözö típusokba ugyan olyan suntour alkatrész van! pl egy 55R szóval egy suntour villa is tökéletes csak törödést szervizelést ígényel! Nekem már ez a 4. vagy 5. Sr villám hibàtlanok! (saját vélemény

Elküldve: 2013.02.24. 14:45 Mr.Cannondale 

  • Mr.Cannondale avatar
  • sima XC-s
  • Cannondale-esek csapat
  • Cannondale-esek csapat
  • hozzászólások: 86

@sipi88: Ne aggógj sipi.Én is úgy vagyok mint te.Én melóztam és úgy épitgettem a gépet ahogy lóvém volt.Most épp nem melózok. Ja nemnagyon éri meg eladni,még félárban se menne el. Üdv.

Elküldve: 2013.02.24. 14:26 sipi88 

  • sipi88 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 352

Suliba járok még, a szüleimtől nem nagyon kaptam pénzt, bár ha kértem volna biztosan adtak volna és tavaly akartak venni nekem egy bicajt amit kinéztem és az tényleg nagyon tetszett, de nem fogadtam el, mert jobban szeretek a saját pénzemen vásárolni, mint hogy kikönyörögjek tőlük egy bicajt és aztán arra verjem magam mint a sok kis 10 éves itt a testbike-on. Igazából így hogy mindig is spóroltam tudtam magamnak bringákat venni, most is van egy 2009 mali viperem, de ezek a sok éves megvonások eredménye, és soha sem vettem magamnak semmilyen divatcikket sem, mint például okos telefon vagy márkás ruhák. Alkalmi munkát nem rég tudtam szerezni, így már nem panaszkodhatok hogy nincs pénzem, de még így is 38-szor meggondolom hogy mire adok ki pénzt. 60kg körül vagyok és ezalatt a súly alatt sok mindent kibír a bicóm. Egyébként gratulálok a biciklidhez szép igényes. Azt tanácsolom hogy ne add el, mert csak bukhatsz rajta és valószínűleg meg is fogod bánni hogy ha eladod.

Elküldve: 2013.02.24. 12:51 Mr.Cannondale 

  • Mr.Cannondale avatar
  • sima XC-s
  • Cannondale-esek csapat
  • Cannondale-esek csapat
  • hozzászólások: 86

@sipi88: Sajna a kurva anyagiak ezzel én is mindíg küzdöttem. Hát színvonalba bármelyik r.shox veri a duro-t,de ez a 130as méret nem nagyon van belőlük. Csak az olyan villában mint az enyém.U-turn-ösm85-130között állítható. De ez is 50 volt tavaly újonnan:( a többi márka még drágább,fox,manitou,stb. Még használtan se láttam olcsón 130ast.

Ha lenne egyben pénzed az én gépemmel jól járnál,de gondolom nincs? Tavaly raktam össze.

Igazából nem ajánlom még újonnan se a sounturt. Nem véletlenül olcsók. Inkább gyűjts még R.shoxra.,vagy nézz esetleg egyR.Shox dart-ot 120asba használtan v. lehet van még raktáron valahol valakinek. Ennél jobb tanácsom nincs most. Én nem vennék sounturt-biztos.

Elküldve: 2013.02.24. 12:02 sipi88 

  • sipi88 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 352

Még nem vettem meg, csak kinéztem egyet, de így már nem veszem meg még ha 25 ezer is. Hát a Mali az tényleg nem egy papír váz, mint egyes Kona vázak. Vennék Rockshox-ot szívesen, de tudsz mutatni nekem akár 30 ezer forint alatt egy olyan Rockshox-ot, ami megüti a duro színvonalát? 25 ezer forintért már nem egyszer láttam vadonatúj duro-t 130mm-esbe, csak akkor még nem volt rá pénzem és azok 2010-11-es szériák voltak nem régi szarok mint amit venni akartam, de kösz hogy figyelmeztettél:) A Rockshox valóban szépen mozog meg minden, de én xcm-hez vagyok szokva, szóval tök mind1 nekem a mozgás, sőt még az sem számít ha nincs rajta lockout! Nem vagyok versenyző időm is van, ezért nem számít nekem hogy 10 perccel előbb vagy később érek ki a Bükkbe:) Legjobb lenne ha ki tudnék próbálni egy 130mm-es teleszkópot erdőbe.

Elküldve: 2013.02.17. 11:25 Mr.Cannondale 

  • Mr.Cannondale avatar
  • sima XC-s
  • Cannondale-esek csapat
  • Cannondale-esek csapat
  • hozzászólások: 86

Megjegyezném,hogy minden alkatrész hülyefüggő. Láttam már Rock Shox villa papucsát törve,mert ugrattak vele mint a barom és szarrá ment. De nem győzöm hangsúlyozni,hogy állatkodáshoz ÁTÜTŐTENGELYES VILLA!!!!!! Amiről beszélek egy kis dart2 RS villa volt,de mint látod hamarabb tört a papucs mint a nyak.Ez se jó de nem mindegy mi törik előbb.

Elküldve: 2013.02.17. 11:18 Mr.Cannondale 

  • Mr.Cannondale avatar
  • sima XC-s
  • Cannondale-esek csapat
  • Cannondale-esek csapat
  • hozzászólások: 86

Röviden megpróbálom leírni. 2005ös a telód és sr s. márka,ez adott.Sajnos az szar.Az újak már biztos jobbak.A MALI-magyar váz-ebben szerintem van anyag az nem nagyon törhet(ne) el.Viszont a telód nyaka ilyen régi teló esetében esélyes,hogy törik:(Bocs de fosok ezek az sr-ek.Én csak az esetleges baleseted miatt adok tanácsot. Én egy állítható utas telót használok a brinyómban 115mm-re állítva.De a vázam eleve alacsonyabb geometriájú.De ha kinyitom a villám 130mm-re az ebben is sok. A maliban biztos sok 130,és ilyen régi villa nyaka törni fog. Válasz inkább egy 120-as rockshox-t használtan jobban jársz.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!