Marzo DJ 2 2005 vagy duro? villákról általánosságban

1-7 (7 válasz)

Elküldve: 2013.02.02. 20:08 bender267 

  • bender267 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 10
Témaindító kérdés:

Eddig merev villám volt, nagyobb sor miatt szeretnék teleszkópra váltani. Súly annyira nem számít, a lényeg hogy masszív legyen, keménységet egyszerűen lehessen állítani. Duro műkődése nagyjából világos, inkább a marzo érdekelne, hogyan tudom a keménységet növelni? Nem szeretném hogy minden kis mozzanattól bemozduljon, hogyan érhetem el, hogy inkább csak a nagyobb érkezéseknél, rontásoknál mozogjon be? Nézelődtem, találtam hogy 1bar-ig ajánlott a levegős rugóelőfeszítés, az elég lenne? ha nem, mit tudnátok ajánlani? Köszi előre is!

Elküldve: 2013.02.05. 19:25 bender267 

  • bender267 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 10

köszi! Közben sikerült kiokoskodni, marzo oldalán is fentvannak, évjárattól függ hogy épp melyik milyen. Úgy néz ki sikerül szerezni pont egy 2007est, abban meg elvileg egyik szár levegős, másik olaj+rugó, és 4,5 bar-ig fel lehet nyomni ami pozitív levegős. Még annyi kérdésem lenne, hogy ha 100mmről összébb szeretném húzatni ~85-90 mm-re,az nem terheli-e nagyon a villát, meg úgy átlagosan mennyiért szokták vállalni?

Elküldve: 2013.02.04. 21:57 madarka 

  • madarka avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 3

Hali 07es dj2-őm van, a keménységet olaj és levegő menyiséggel jól el lehet játszani hogy a végén hol kezdjen keményedni..:) gyárilag mind 2 oldalt rugó van.. ha kiveszel 1 rugót, abba a szárba több olajat meg levegőt neki akkor meg mindent ki mozog, mint 1 xc villa, csak 1 kgvel nehezebb...:) jóformán mindenre be tudod állítani csak türelem játék:)1,5 bárnál sem volt problémám.. igaz nem használtam úgy csak 1 hétig. ha súly nem számít akkor tökéletes választás:) próbáltam 2010-es dj1-et és 1 rakás szar volt ehhez képest:P csak az a 2-300 gramm...

Elküldve: 2013.02.04. 10:22 j.andor 

  • j.andor avatar
  • DH/Freeride arc
  • Érdi Dirt csapat
  • Érdi Dirt csapat
  • hozzászólások: 129

@bender267: nekem a 2004-es DJ II van és mindkét oldala levegő ráfújásos, jól beállítható mindenhova és baszott masszív. Én is inkább valamelyik DJ-t ajánlanám (csak ne a 2007-nél újabbakat...) mint a Durot, de az új Durok már nem olyan rosszak szerintem...

Elküldve: 2013.02.03. 17:45 andris2222 

  • andris2222 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 56

Most jött ki az új duro már RCA csillapítással! Szerintem most elég fasza lett! Ára kb 60 körül van! Érdemes utánnanézni :)

Elküldve: 2013.02.02. 22:07 bender267 

  • bender267 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 10

@Prox47: köszi,én is inkább a marzo felé hajlok, nagyjából már képben vagyok:D Még annyi kérdésem lenne, hogy hogyan vannak ezek a láb cuccok ? (Amugy jó a levegős módszer, azzal finomabban lehet állítani, mint új rugókkal:D ) Néztem a hivatalos leírásban, hogy mindkét lábba kell fújni, de láttam olyan bontott képeket, ahol meg az egyik lábban volt csak rugó, másikban meg vmi levegős cucc:D

konkrétan erről a villáról lenne szó: http://www.marzocchi.com/template/detailProdotti.asp?LN=UK&idC=1579&IdFolder=113&idMY=8357&IdOggetto=8461

Elküldve: 2013.02.02. 20:41 Prox47 

  • Prox47 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 171

Ha levegős akkor fel kell fújni amíg nem lesz elég, asszem a marzók alacsony nyomású levegővel üzemelnek, sajnos nem tudom a cucc pontos nevét, a lényeg az hogy kb 1bar-t tudsz bele fújni vagy kicsivel többet, de ott már szinte betonkemény a villa, és azt hiszem nem kell hozzá még telópumpa sem mert a csavarja elég széles és hozzáférsz sima autós taposós pumpával (nem úgy mint pl a manitou stancenél), a duro meg fos, felejtsd el ha komolyan akarsz dirtezni, több ismerősömnek kijött a nyaka, nem eltört hanem egyszerűen elkezdett forogni a vállban, 2007ig nagyon jó dirt jumpereket kapsz, talán én a 2007eset ajánlanám konkrétan, cserélhető a válla is, mind a két szárt 2-2 imbusz tartja (2005öst még nem láttam, de a 2006os azt hiszem nem volt cserélhető) jah és ha a levegős téma nem tetszene szerintem simán tehetsz az nyílt olajfürdős oldalába egy rugót (azt hiszem gyárilag nincs benne) és akkor megint keményebb lesz a villa, szerintem a dirt jumper mindig is jobb választás lesz mint akármilyen duro

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!