Marzocchi 33 LO 65 kg-alá jó? Vagy inkább Tora?

Linkelt termékek: Rock Shox Tora 302, Marzocchi 33 LO
1-8 (8 válasz)

Elküldve: 2011.07.19. 14:49 mematyi 

  • mematyi avatar
  • sima XC-s
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • hozzászólások: 280
Témaindító kérdés:

Sziasztok! Megint írok, mert problémába ütköztem.

Szeretnék a nem olyan távoli jövőben venni egy új teleszkópot a Magellan Hydra vázamba. Először a 33 Lo-t néztem ki, mert árban is jó, és talán még a vázhoz se lette túl nagy, a 44-el szemben.

Az lenne a kérdésem, hogy kisebb tömegű bicajosok alatt van valakinek tapasztalata vele ?(65kg) Mert mindenki csak nagy tömeg esetén ír jót.

Vagy inkább gondolkodjak el egy Tora 289-en? Mivel már van tárcsa itthon hozzá, csak a teleszkópra vár, emiatt szeretnék fékkonzol nélkülit, mert az baromi ronda fék nélkül.Feltéve, ha sikerülne egy 289-et majd beszerezni(nem most rögtön)

Amúgy tipikus xc-re használnám, talán 1-2amatőr verseny.

Elküldve: 2011.08.03. 13:29 mematyi 

  • mematyi avatar
  • sima XC-s
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • hozzászólások: 280

Most láttam kb annyiért, amennyibe egy tora vagy 33 kerül Recon SL-t, vagy kis pótlással esetleg Revelationt használtba, úgyhogy még eldől majd. De úgysem most venném meg, csak kicsit később, mert most otthon se vagyok

Elküldve: 2011.08.03. 13:03 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

A Tora az alsóbb szegmensben(289-302) eléggé gagyin mozoghat. Speciel nekem 302-őm van és csak 6,5-7cm-tudok kicsikarni belőle. 33-at még nem próbáltam de a 22LO nagyon szépen mozog.

Elküldve: 2011.07.27. 16:03 mematyi 

  • mematyi avatar
  • sima XC-s
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • hozzászólások: 280

youtube video Mi pont ilyen helyen szoktunk lemenni, persze az ugratók nélkül, mint ebben a vidiben, csak merevvázasssal, na meg persze csak 35tel, nem 50nel. Akkor mi most rendeltetésszerűtlenül használjuk a bringát?

Elküldve: 2011.07.26. 20:34 mematyi 

  • mematyi avatar
  • sima XC-s
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • hozzászólások: 280

Sajna nincs összehasonlítási alapom, csak egy Spinner 300 , de ehhez képest akár az Axon, akár a Tora hogy mozog?

Elküldve: 2011.07.22. 14:31 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@mematyi: sokan gagyinak tartják a Suntourt, pedig a saját árszintjükön mindig A Legjobbak közt vannak. Csak a saját árszintjük 90%-ban az alsó kategóriát jelenti. Mindenesetre ha úgy adódna, ne félj az Axontól (,

(btw előbb-utóbb az enyém is eladó lesz, 50 körül, mivel hosszabb utú teló kell majd) (:

Elküldve: 2011.07.19. 17:23 mematyi 

  • mematyi avatar
  • sima XC-s
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • hozzászólások: 280

SZia, köszi. Sajna ugysem állok olyan anyagi szinten, hogy ez döntené el, hogy milyen nehéz a bringa, meg a rászánt keret ígyis felső határos a telókkal, amik kb 45ezer ft-ba kerülnek Ígyis egy '''Dart 1''' ről lett feltornászva a keret. Szóval ha a boltban lenne tora 289, akkor azt venném, mert csak annak jobb az útállítása, azt olvastam az tekeréshez jó.

Köszi a választ:)

Egyébként szerintem a torákat azért szeretik, mert árhoz képest jók, és túllépnek a sokak szerint(szerintem nem) gagyinak tartott SR Suntour márkán. Nem drágák viszonylag, de már profi érzéssel mehetsz vele.

Elküldve: 2011.07.19. 17:14 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Hali!

Szokásos fennakadásom, hogy miért vesz valaki Torát? (: A Marzocchi 33-at én is nézegettem anno, meg a Torát is, de bazi nehezek. Végül Suntour Axon-t vettem, és nem bántam meg. Ajánlom figyelmedbe: http://www.bikemarket.hu/index.php?page=termek&obc=432

Nem tudom mennyiért vennéd a 33-at vagy a Torát, de 55ért már van Axon. Ami nekem van, az most 65, abban már visszaútcsillapítás állítás is van. 80/100 mm-t állítható az útja, és sokkal-sokkal könnyebb mint a Tora vagy a 33.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!