Marzocchi 55 R-en hogyan lehet keménységet állítani?

Linkelt termék: Marzocchi 55 R
1-13 (13 válasz)

Elküldve: 2012.12.17. 13:14 FlickzZ 

  • FlickzZ avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 3
Témaindító kérdés:

Sziasztok! Azt szeretném megtudni, hogy miként lehet Marzocchi 55R keménységét állítani?

Ami nekem van az egy 2009-es 55R nyílt olajosra alakítva, és az a problémám, hogy túl puha... Belefújok 1 bart, és ha ráülök a bicajra simán beül 3 centit így is.. (80kg vagyok). Jelenleg 5 W-s olaj van benne és az útját hibátlanul kimozogja, viszont a levegő szeret belőle a komolyabb bringázások után kiszökni. ://

Kérdésem az, hogy próbáljak bele 10w-s olajat rakni ?? És hogy mennyi levegőt szabad belefújni ? (1bar-nal többet nem mertem.)

Elküldve: 2012.12.19. 14:27 FlickzZ 

  • FlickzZ avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 3

Köszönöm szépen a sok segítséget!:) Remélem majd később sikerül valahogy olaj, szimmeringcserével megoldani a problémám!

Elküldve: 2012.12.18. 11:43 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@Gege: valóban nem ismerem, ezért is fogalmaztam ilyen "óvatosan", tipp szintjén.

De ha már- akkor mi a különbség a levegős és a levegő ráfújásos között? Hogy ne legyen off, és más is megtalálja ha belefutna ebbe a kérdésbe, kérlek itt válaszolj. Köszi!

@ISMET: ezt a fáradtolaj/fékolaj/nitrohigító/pí-víz/kutyatakony dolgot felejtsétek már el... remélem csak poénból írtad.

Elküldve: 2012.12.17. 20:47 bandyta 

  • bandyta avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 104

@ISMET: :D

Elküldve: 2012.12.17. 20:08 ISMET 

  • ISMET avatar
  • dirt/street gyerek
  • BIKE BANDITS csapat
  • BIKE BANDITS csapat
  • hozzászólások: 79

@FlickzZ: Nekem fáradt motor olajjal ment az 55r tökéletes bele az az olaj, akitől vettem 2 évig nyomta azzal, hibátlan állapotban vettem át tőle 2 hétre, utána adtam el mert nekem túl nagy volt a 180mm rugoút

Elküldve: 2012.12.17. 20:01 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

@Krupcheck: Az a baj h ezek szerint nem ismered az 55R-t. Az levegő ráfújásos, NEM levegős villa!!! Ezeknél a villáknál a levegő nyomását csak a szimering tartja meg.

Elküldve: 2012.12.17. 19:24 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Egyáltalán nem biztos, hogy ez a baj, de volt egyszer egy Manitou telóm, ami elengedte a levegőt. Az egész egy olyan buta hiba volt, hogy nem kapott elég zsírt a dugattyú, és átszökött alá a levegő, pedig elvileg nem volt elkopva. Körbe lett kenve bőnyállal, meg fölé lett locsolva egy pár ml. nagy viszkozitású olaj, onnantól még nálam volt tartotta a nyomást.

Elküldve: 2012.12.17. 13:44 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

@FlickzZ: Az előbbi kommentemet félrecímeztem, bocsi!

Elküldve: 2012.12.17. 13:43 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

@bandyta: Ha belefújsz 4 bar nyomást kikészíted a tömítéseket,amik most is rosszak már, ha már 1 bar nyomást elenged. Rugót kellene cserélned benne. De egy úttal sűrűbb olaj is kell a csillapítás részhez, mivel a nagyobb rugó erősebb visszaút csillapítást igényel.

Elküldve: 2012.12.17. 13:26 bandyta 

  • bandyta avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 104

Felfújod, akkor meg kirúg, mert a csillapítása behalt. Add el, vegyél mást. Ez a nyílt olajosra alakítás meg csak egy humbukk, semmi nincs átalakítva benne, csak kifúrták a patront, hogy mozogjon. Semmivel nem tudod csillapítani majd a mozgását, az olajat meg csak fölöslegesen locsolod bele, semmi nem fog változni.

Elküldve: 2012.12.17. 13:21 FlickzZ 

  • FlickzZ avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 3

@nitroboy: Köszi a gyors választ! :D Esetleg abba tudnál segíteni, hogy milyen olaj lenne bele jobb? mert már ráférne 1 olajcsere... mindenképp Motorex 5w, 7.5w, 10w-ben gondolkozok.

A visszaútcsillapításról meg annyit, hogy naggyából működik, de a gyári patronos megoldáshoz képest szerintem szarabb... (nemrég próbáltam mindkettőt)

Elküldve: 2012.12.17. 13:18 nitroboy 

  • nitroboy avatar
  • dirt/street gyerek
  • CRAZY MERIDA CLUB csapat
  • CRAZY MERIDA CLUB csapat
  • hozzászólások: 118

és ha szökik a levegő akk szar a felső kupaktömités.. xd én ugy oldottam meg a manitou-n, hogy vékony szigszalaggal egyszer körbetekertem a kupak peremét és ugy csavartam vissza, és teljesen jól tömit, próbáld ki..

Elküldve: 2012.12.17. 13:16 nitroboy 

  • nitroboy avatar
  • dirt/street gyerek
  • CRAZY MERIDA CLUB csapat
  • CRAZY MERIDA CLUB csapat
  • hozzászólások: 118

attól h sürübb olajat raksz bele nemlesz keményebb, csak lassabb...fujj bele több levegőt..4bar még bőven belefér, bár azmár túl kemény lenne :D próbáld 2vel...

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!