Marzocchi 55 R vs Rock Shox Argyle 302 dirtre, enyhe DH-ra.

Linkelt termék: Marzocchi 55 R
1-7 (7 válasz)

Elküldve: 2011.10.16. 16:22 Aleen 

  • Aleen avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 2
Témaindító kérdés:

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni,hogy melyik teleszkópot vegyem meg? Dirt-re de enyhe DH-ra is akarom használni. Az 55-ről sok jó és sok rossz dolgot halottam szóval nem tudom:S Az argyle-ról irták,hogy jó Freeride-ra csak kicsit kevés az a 100mm. Előre is köszi

Elküldve: 2011.10.16. 20:25 KBalazs 

  • KBalazs avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 170

vagy ha mondjuk nem sima r-eset vennél hanem tst-set vagy hasonlót abban a belsőség is jobb: http://apro.bikemag.hu/browse/mtb-alkatresz/rugozas/marzo-55-r-tst2-air-l41664.html

Elküldve: 2011.10.16. 18:10 skater 

  • skater avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 228

Láttam már pár 55R villát (és ez mindegyik nagy villára igaz) repedni a fékhídnál, még úgyis hogy eléggé vastag. Mivel ki az az istentelen barom idióta, aki 160-as villával forog és dirt/street-re használja. Utálom az RS-t, de ha forogni akarsz és trükközni, akkor inkább egy 100mm-es argyle. Az 55R villát össze lehet húzni, mivel SSVF rendszerű nyomorúdja van, ezáltal esztergált távtartókkal össze lehet húzni 160.ról 100mm-re és jobban bírja a forgásokat. De az 55-nek nem egy álom mozgása van, úgyhogy ezt is vedd figyelembe

Elküldve: 2011.10.16. 17:59 Aleen 

  • Aleen avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 2

értem,köszi:D Igazából 1 kis fully gépet akarok építen.Ezt kihagytam:D

Elküldve: 2011.10.16. 17:22 Norcs 

  • Norcs avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik vissza akarják a régi Testbike-ot csapat
  • Akik vissza akarják a régi Testbike-ot csapat
  • hozzászólások: 26

Sajnos az 55R elég nehéz villa. Gyártó Freeridra ajánlja, forgolódásokat belsőleg nem igazán bírja. Páran használják Dirtre, kérdezd meg tőlük mi a tapasztalatuk. Egy merev Freeridbringában szerintem ennél több nem is nagyon kell, a Freeride része megvan, a Dirtre meg talán jó lehet, de még mindig könyebb egy Freeride DH-t keményebbé tenni, mint egy kemény villát puhábbá tenni.

Elküldve: 2011.10.16. 17:18 Norcs 

  • Norcs avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik vissza akarják a régi Testbike-ot csapat
  • Akik vissza akarják a régi Testbike-ot csapat
  • hozzászólások: 26

Argyle sokkal keményebb villa, révén, hogy egy Dirt/Street teleszkóp. 55 vaj puha, de fel is tudod keményíteni. 55-tel sokkal több bajod lesz, de sokkal inkább univerzális villa. Én az 55öt választanám, mert ha akarod fel tudod keményíteni, ezáltal nem koppan le dirtön, de Freeridon picit puhítassz rajta, vagy DH-n. Ezeket az általad kiválasztott Argylén nem tudod megtenni. 55R-t összehúzod mondjuk 140mm-re és megvan a villa.

Elküldve: 2011.10.16. 17:07 KBalazs 

  • KBalazs avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 170

Amennyire én tudom az 55 egy freeride villa, tehát arra való se többre(annyira azért nem jó villa) se kevesebbre(dirtre nehéz és nagy is, semmi értelme arra használni) és ezt igazolja a 160-as út. Az argyle egy dirt/street villa 100-as úttal. Csak azt kell eldöntened, hogy inkább melyik irányba mész és aszerint el tudod dönteni melyik villát válaszd.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!