Marzocchi 66 RCV állás közbe eleresztette az olajat mi van vele?

Linkelt termék: Marzocchi 66 RCV
1-7 (7 válasz)

Elküldve: 2013.02.17. 21:10 Eticsiga 

  • Eticsiga avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 9
Témaindító kérdés:

Sziasztok! Volna egy nagyon érdekes problémám. Vettem egy 66rcvt 2010eset és nem építettem be egyből hanem csak most 2-3hónap múlva szedtem elő. Eddig fektetve tároltam és elkezdett folyni belőle az olaj a szimeringnél. Amikor vettem csont száraz volt a becsúszó (próbák után is)Ez mért lehetséges, mi van ilyenkor vele? és ahogy néztem mindkét becsúszó nedves ja és egy hónapja amikor néztem még nem volt vele gond

Elküldve: 2016.11.29. 00:20 skater 

  • skater avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 228

Egyelőre nem rohannék egyből új szimeringeket venni, persze ez csak az én véleményem. Volt rá példa, hogy egy 888 villa pár napig eresztette az olajat friss szimering csere után, és egyik pillanatról a másikra megszűnt az olajfolyás. Most meg egy fox 36 szintén friss szimeringcserével néha azt produkálja, hogy ugyan nem tekerek vele, csak megnyomkodom/próbálgatom, és nagy ritkán látok némi olajat a becsúszón, máskor meg ugyanannyi nyomkodás után meg száraz a becsúszó. Szóval valószínűsíthető, hogy van egy kis "bekopási" idejük. Bár ahogyan olvastam, a tieid nem újak, de gyanítom, hogy valami hasonló lehet a hiba oka. Én azért intéznék a helyedben egy teljes takarítást, és megnézném utána is. Ritka, hogy egy kis beszorult kosz okozza az olajfolyást, de nem lehetetlen, volt már rá példa, csak nem nálam. Szóval költekezés előtt célszerű egy takarítás.

Elküldve: 2016.11.28. 10:31 bikeviktor 

  • bikeviktor avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 2

Sziasztok vettem 2011 66 rvc 1 éve most volt olajcserén, meg szimering cserén ha használom nincs gond de ha, 1-2 hetet áll folyik az olaj belőle a szimeringnél,mihelyst használom megszűnik de ugyan úgy előjön állásába .Lehet perselyt is cserélnem kéne? Üdv Köszi a válaszokat.

Elküldve: 2013.02.18. 15:40 Faisst 

  • Faisst avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 32

@Gege: így van.Homok,finom por be tud szorulni az ajkak alá,így ez okozhat folyást.Mondjuk ilyen még nem fordult velem elő bringánál.Viszont egy homokos,esős mx verseny után màsnap,szivárgott egy kicsit az olaj a telómból.Finoman körbepucoltam a szimeringet,nagyon vékony hézagolóval,utána meg is szűnt a folyás :)

Elküldve: 2013.02.18. 14:53 Eticsiga 

  • Eticsiga avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 9

@Faisst: köszi

Elküldve: 2013.02.18. 07:35 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

@Eticsiga: Két három hónap alatt álltó helyében szerintem elképzelhetetlen h a szimering ilyen szinten elöregedjen. Szét kellene szedni a villát és szépen megnézni a szimeringeket, lehet h csak vmi kosz kerül az ajkak közé.

Elküldve: 2013.02.18. 00:01 Faisst 

  • Faisst avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 32

Előfordulhat,hogy "kiszàrad" a szimering az àllàstól,kirepedezik ès nem tömít jól.Nekem is volt màr ilyen sajnos ès hallottam måsoktól is.De ez csak egy lehetősèg,màs baja is lehet..

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!