Marzocchi Dirt Jumper 2 barkácsolás

1-9 (9 válasz)

Elküldve: 2014.10.15. 19:43 Jhon18 

  • Jhon18 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 47
Témaindító kérdés:

Helló!

Valaki tudna nekem segíteni teleszkóp barkácsolásba? Az a problémám, hogy van egy 2007-es Dirt Jumper 2-es teleszkópom amit már megfurt patronnal vettem. A patronos oldalt meg van kopva a becsúszó így engedi az olajat. A levegös oldal pedig a levegöt. Nem kaptam hozzá becsúszót így arra is gondoltam, hogy kicserélem a belsejér Rock Shoxra, például egy Pikéra. Az én észrevételm szerint a Rock Shox-oknak a belsö részük csak a becsúszóban dolgozik, szóval az olaj, levegö nem megy el a lábba és nem éri el a szimeringeket így nem lenne problémám. Ez tényleg így müködik? Van valakinek jobb ötlete, hogy hogyan tudnám megoldani a problémát? Mondjuk szerintem a megfurt patron sem müködik úgy ahogy kell de lehet csak én tettem bele túl híg olajat. A levegös rész pedig azért enged, mert rosszak a szimeringek?

Köszönöm a segítéset!

Elküldve: 2015.01.29. 22:28 gabika94 

  • gabika94 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 8

Sziasztok valaki szedett már ki marzo vállból becsúszót? mármint nehéz sérülés mentesen oldani azt a zsugorkötést?

Elküldve: 2014.11.04. 23:16 KBalazs 

  • KBalazs avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 170

Ha már megvan az új perselyszett, keresel egy megfelelő boltot és kicserélik neked. Vagy vehetsz kiszedőt, szerintem 10E alatt nem nagyon úszod meg, esetleg lehet otthon is csinálni, eszterga kell hozzá. És akkor még beütőt is szerezni kell.

Elküldve: 2014.11.04. 22:11 Jhon18 

  • Jhon18 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 47

Hogyan tudom kiszedni a perselyt?

Elküldve: 2014.11.04. 16:28 KBalazs 

  • KBalazs avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 170

@Jhon18: hát nem valami bíztató, megpróbálhatod valahogy kipolírozni belőle, de a felsőrész csere lenne a legésszerűbb. Perselyt meg szerintem valamelyik szervízben csak megcsinálják, én magamnak szoktam.

Elküldve: 2014.11.02. 15:08 Jhon18 

  • Jhon18 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 47

A becsuszón nagyon mély a karmolás: http://kepfeltoltes.hu/141102/IMAG0383_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg . Nemrég szétszedtem és megnéztem a perselyeket. Azon az oldalt le van válva róla valami. Szerintem az lehet a baj. Hogyan tudnám a perselyeket kicserélni ha szerzek egy újat?

Elküldve: 2014.10.15. 21:25 KBalazs 

  • KBalazs avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 170

Nem jársz jobban, ha kicseréled rock shox megoldásra a levegős részt. Nagyobb/másmilyen gumigyűrűvel pedig nem lesz jobb, mert tized miliméter pontosan kell illeszteni a dugattyút magát hogy megfelelően működhessen. Viszont ettől még kell a lábba az olaj, amit a rossz szimering ugyan úgy elereszt. De nincs szükséged rá hogy kicserélgesd, mert ez a levegőrásegítéses dolog nagyon jól meg van oldva. A levegőeresztés a következők miatt lehet: viseltes szimering, a kupak gumigyűrűje nem jó vagy nincs eléggé meghúzva a kupak. De ami a legvalószínűbb hogy az autószelep, az aminek az a kis tüskéje van, amit megnyom a pumpa, az egyszerűen kikopott. Nekem ez a szelepecske szokott 95%-ban a probléma lenni eresztéskor. A becsúszókra nincs gyógyír, de az oka az elhasználódott persely lehet, viszont ez azt is jelenti hogy valahol karcos a becsúszó ami szétette a perselyt, ezek oda vissza csüriszkelik egymást aminek a kopás az eredménye. Szóval teljes perselycsere. Nameg szimeringcsere. Esetleg ha van valami körömmel érezhető karc a becsúszón azt le kell polírozni és használható is. A patronhoz nem sok mindent tudok mondani, ha azt mondod túl hígat tettél bele próbáld sűrűbbel.

Elküldve: 2014.10.15. 20:31 Jhon18 

  • Jhon18 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 47

Pár miliméterrel lehet kisebb vagy nagyobb a becsuszó belülröl, azt meg lehet orvosolni más gumi gyürüvel. Nekem úgy van a rugós-levegös oldal, hogy az alsó kis fém izén amin van a rugó azon csak egy gumi van ami a teleszkópot tartja össze és már az is megy széjel.

Elküldve: 2014.10.15. 20:22 PetiCzernaa 

  • PetiCzernaa avatar
  • dirt/street gyerek
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • hozzászólások: 69

új szimeringek, meg megnézed hogy fent a kupak rendesen meg van-e húzva mert ott is tud ereszteni. más telónak a levegős bele nem hiszem hogy jó lenne bele mert a becsúszónak belül más méretü lehet az átmérője mint másfajta teleszkópoknak. a levegőnek amúgy sem szabad elmenni a szimeringig mert a ráfújásos marzokban csak a becsúszóba dolgozik a levegő. legalábbis én ugytudom igy van:D

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!