Marzocchi Drop Off ba milyen olajat kell tenni?

Linkelt termék: Marzocchi Drop Off 3 (OEM)
1-46 (46 válasz)

Elküldve: 2013.03.23. 09:40 fumi132 

  • fumi132 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 30
Témaindító kérdés:

Az befolyásolja e a működést ha hígabb vagy sűrűbb az olaj benne mint ami való bele ?

Elküldve: 2013.03.25. 13:59 BalageUMF 

  • BalageUMF avatar
  • dirt/street gyerek
  • -----DSG----- csapat
  • -----DSG----- csapat
  • hozzászólások: 347

Az befolyásolja e a működést ha hígabb vagy sűrűbb az olaj benne mint ami való bele ?

Válasz: igen befolyásolja. De fontos tudni, hogy a drop off a legegyszerűbb teleszkópok közé tartozik tehàt visszacsillapítás egy nagy rugóban kimerül és "előfeszítés" ráfújással lehetséges. Ezért a következőt javaslom: tegyél bele 10-15w-s olajat és ha lassúnak érzed akkor kompenzáld ráfújással.

Elküldve: 2013.03.25. 13:39 bundasalma 

  • bundasalma avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 97

én nem mondtam, hogy 200ml kell a lába te isten verése :-D te szar tudod hogy nem annyi kell, de te viszont nem tudom mennyi kell, mert csak a gyári értékekkel hozakodsz elő..és nem leugattalak, az első levelem teljesen normális volt, csak te kezdtél belepofázni holott hozzád nem szóltam :-) a srácnak irtam aki segitséget kért, a te véleményedet nem kommenteltem...ennyi...képzelődsz, menj orvoshoz

ez volt az első írásom amibe belekötöttél, fel sem merülsz benne...

"Egyébként annyit hozzáfűznék, hogy az hogy mi van leírva a gyári leírásban az egy dolog. Nekem eddig sosem vált be a gyári érték semmilyen téren sem. Szerintem kisérletezd ki magadnak, úgy lesz a legjobb. Én a gyári értékek szerint töltöttem fel a telómat(rs boxxer) és egy jó nagy rakás sz@r lett az egész. 5w-t ír a csillapításba és 290ml-t, és a visszaút nem müködött, a teknős és a nyúl végállás között nem volt különbség, ráadásul alig mozgott, pedig az én testömegemhez megfelelő rugó van beletéve. Szétszedtem majd újratöltöttem 10w-s olajból 250ml került a csillapításba és érezhető lett a különbség, végre úgy müködik a villa, ahogy kell neki, tehát a gyári útmutatóval ki lehet törölni :-D szerintem tölts valamivel kevesebb olajat bele, és sűrűbbet(7.5w , 10w) mert az 5w az semmire, de ezt neked kell kitapasztalni, de megéri vele játszani."

amúgy most olvasom, te már az elején elbasztad, mert egy drop off-ra kérdezett a srác, te meg jöttél, hogy 5-w meg 15w, holott az nyilfürdős, így csak bele kell önteni aztán csókolom, mert a lábban lévő olaj látja el a csillapítás és kenés szerepét is

Elküldve: 2013.03.25. 13:18 Takács Balázs 

  • Takács Balázs avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 345

@BalageUMF: A szűrőt a "hol olvastad hogy nagyobbak a részecskéi" kérdéssel kapcsolatban hoztam fel. Nem állítottam hogy nincs igaza, de az utolsó sorából az jött le hogy "önts bele 15W-t ha az van, jó lesz". Erre írtam hogy ne, mert gond lesz vele. Még ha mint kiderült nem is szimmering, vagy tömítés gond. Sorry, my fault. Valóban csak a gyártói oldalt említettem, egy átlag felhasználónak ez pont elég szerintem, a kérdésre ugyanis a UM-ben is le volt írva a válasz.

@Don Pepe: Köszönöm hogy leírtad hogy hol hibázik az állításom. Értettem.

@terminator: kulturált magad és kerüld a személyeskedést. Érdemben továbbra sem kommunikálok veled.

Elküldve: 2013.03.25. 11:41 bundasalma 

  • bundasalma avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 97

@terminator: leghigabb..és van még 2.5 az még higabb...látod megint te jössz a w-kkel.

Elküldve: 2013.03.25. 11:38 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

@Don Pepe: végre egy bátor ember. Na t.balika már ketten szóltunk be neked. Ne is írj így jobb mindenkinek

Elküldve: 2013.03.25. 10:59 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

@bundasalma: itt akkor is az 5ös a legsűrűbb.

Elküldve: 2013.03.25. 10:59 Don Pepe 

  • Don Pepe avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 29

@Takács Balázs: hogy te mekkora marhasagokat irkalsz ember...surobb olajtol lassul a telo mozgasa de nem vagja szet se a szimeringeket, se egyebb tomiteseket... Marzonal es RS nal az nyirja ki, hatul sok olajat teszel bele, es durvan hasznalod, anagyobb legnyomas miatt, ami az olajter, fuggetlenul attol, hogy kenoolaj RS nal vagy nyilt olajfurdoMarzocchinal, szetnyomja a szimering ajkait. Dropoffba aki mindent kimozgo-manias, lehet 5w olajat tenni, de az nagyobb temponal ideges lesz, 10W vel meg mondjuk 10 15 C foka latt belassul, de semmi egyebbbaja nem lesz, a visszutat meg hozza kell allitani.Nemhiaba a gyari 7,5w olaj az optimalis.

Elküldve: 2013.03.25. 10:39 bundasalma 

  • bundasalma avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 97

@terminator: leszarom mit ir ardó tamás, főleg miután láttam bringázni :-D

Elküldve: 2013.03.25. 10:24 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

@bundasalma: a zsírral kevertolaj a 20e telókban volt a cikkben is.

A végén meg ott a telófajták szerinti táblázat,h mibe mit.

Elküldve: 2013.03.25. 10:13 bundasalma 

  • bundasalma avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 97

@terminator: én nem tudom mint ment a vita, csak leirtam hogy az 5w az elég híg, a drop off meg nyilt olajos, ahol számít az olaj viszkozitása

Elküldve: 2013.03.25. 10:08 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

@bundasalma:az egész fórum arról szólt,h engem megköveztek mert 15w-t mondtam kenéshez.

Utána mindenki 5w-t ajánlt.Elolvastam a bikemag cikkét és ott is 5w esetleg 7,5w van megadva.

Elküldve: 2013.03.25. 09:27 bundasalma 

  • bundasalma avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 97

@terminator: az 5w pont nem jó kenéshez, mert eljut ugyan minenhova, de onnan ki is folyik...ha olvastad volna bikemag cikkét( ha már arra hivatkozol), akkor ott még zsirral is megkeverték az olajat, hogy minél SŰRŰBB legyen :-)

olajjal keményiti, tudhatnád, hogy a drop off az nyilt fürdős...erre leugatod meg elküldöd, a k.rva anyj.ába, ez nem éppen ide való. az meg hogy ardó tomika mit mond megint egy más téma...okos gyerek, de másnak is vannak tapasztalatai nem csak neki, nem ő az Isten, hidd el nekem ;-)

Elküldve: 2013.03.24. 17:43 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

@BalageUMF: igazad van.Közben elolvastam a 2009es bikemag-ot is.Valóban a minél sűrűbb olaj jó a kenéshez.....na de. A 15w se tesz tönkre semmit,mint ahogy ½takibácsi½írta.Sőt egy olaj se,mint írtam én sima motorolajjal kenem a telóm és tökéletes.A csillapításba meg csak a megadott teló olaj mehet.R-GO!Ha pl a csillapításba 5w megy akkor a megmaradt olajjal kenhetjük a becsúszókat is.Ez a lényeg.

Na meg az umfBalage,h kb te,meg én dudtunk valóban okosan hozzászólni a témához.

az 5w-olaj is ½csak½ azért a legjobb a kenéshez is,mert ahova eljut,ott is marad sokáig,ezáltal a legjobb kenést biztosítva.Ez a hivatalos magyarázata.

De nem ilyen hülyeségek,h a többi megöli a tömítést.

Elküldve: 2013.03.24. 17:12 BalageUMF 

  • BalageUMF avatar
  • dirt/street gyerek
  • -----DSG----- csapat
  • -----DSG----- csapat
  • hozzászólások: 347

nézzétek már meg mi van itt. semleges szemmel!!!

terminator-nak minimálisan, de igaza van. de ami történik részben az ő hibája is. ha azt vesszük, hogy Takács Balázs mit írt, az elég nagy butaság mert egy szűrőnek semmi köze egy záró egységhez és ebbe igazat kell adni terminator-nak. viszont a válasz helyességével sincs baj mert jót írt csak annyi, hogy szűk látókörű tehát csak azt csinálja amit a gyártó mond és nem olvas utána a többi dolognak. ehhez érdemes hozzá tenni, hogy a gyártó amit ír azzal nincs semmi gond csak kicsit szűkösek az opciók.

viszont a probléma ott van és ezt be kéne látnod. ha "támadó" választ kapsz. erre 2 dolgot javaslok. vagy ne válaszolj, vagy kulturáltan válaszolj de ne vedd fel ezt az alpári bunkó stílust mert ha megfigyeled mindenki erre harap. ha ezt a két dolgot betartod és feltöltesz egy saját képet, saját korral, adatokkal. kicsit másképp fognak rád reagálni az emberek. illetve tanuld meg, hogy más is érthet a dolgokhoz akár jobban is mint te. megnyugtatlak, hogy valamit nem tudok vagy nem írok oda, vagy ha valaki kijavít akkor azt elfogadom miután utána néztem és be tudtam magamnak bizonyítani, hogy igaza van. (ezért nem írtam a tora-hoz és el se olvastam)

nem tudom ki mennyire olvasta vissza de, szerintem ez van, ha valaki mást lát kérem jelezze.

Elküldve: 2013.03.24. 11:04 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

@bandyta: a kenőolajról megy a vita

Elküldve: 2013.03.24. 10:44 bandyta 

  • bandyta avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 104

@terminator: Pl. egy visszaút csillapítás, az neked tömítés?:) Ugyan már, azt sem tudod mit jelent a w, vagy mi a különbség fit, mcd, vagy open bath között ...

Elküldve: 2013.03.24. 08:27 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

@Takács Balázs: oké de a tény,hogy te semmitm semikorm,sehol nem mondtál jól. Ezzel a tovább fikázódással csak megint bebizonyítod,h hülye vagy a telókhoz. Most is nekem ugatsz,ahelyett,h valamit jól hozzászolnál a témához.

Nem hinném,h neked ez lenne a munkád,ne is szóljunk egymáshoz a jövőben kérlek. Jobb lesz ez így neked,legalább nem derül ki ,h mihez nem értesz még. Fék-teló téma ez már kettő volt.

Elküldve: 2013.03.24. 08:17 Takács Balázs 

  • Takács Balázs avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 345

@terminator: Látom a szövegértésed még mindig 0, olvasd végig mégegyszer a hozzászólásokat, hogy ki mikor mit hol. Ezen a ponton elzárkózok a veled történő kommunikációtól.

Elküldve: 2013.03.24. 06:48 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

ja és még annyi, hogy én kb 8,5W-s olajat használok a drop offomba, a gyári mennyiséget. Szerintem így jobb egy picit a mozgása, nem olyan "mindent túlmozgó". (nem teljesen pontos a 8,5 mert 2,5w és 10w-s olajokat kevertem)EZT CSEPREGI ÍRTA!

Átmentetek az én basztatásomba.Lehet UMFkirály te jobb vagy mint én.De t.balász hülyeségeket beszél.Minek kötekedtek.

Én nem írok neked listát.Ott a tora fórum,nekem az is elég,hott megint én adtam jóválszt.és nem az ½½autószerelő ismerősöm mondta½-ból hanem mert már csináltam. Johnny téged meg nem is ismerlek.De egy ehhez a témához való okos mondatod se volt.Csak jösz kötekedi.Ha ez szórakoztat csináld.

A tora fórumban hárman,beszélgettünk,mindenféle vita nélkül.Talán mert mindenki tudta miről van szó.

Balázs!a vita azon robbant ki,h te azt állítottad,h a 15w olaj szétbassza a szelepet. Én erre mondtam,h ha csináltál volna ilyet akkor tudnád,hogy nem.

Az az érdekes,h nem az állítássimat cáfoljátok meg(ugye tapasztalat nélkül nem tudjátok),hanem ilyen köcsögségekkel,h Mr.Cannondale stb dobálóztok.

A w-k igazak is nem azt mondtam.Csak azt,h nem megy tőle tönkre a szelep.(amúgy RockShox pont 15w-t ad meg kenéshez)Se a Marzo,se az RST stb.egyik sem.

Valaki írta,h ½átpréselni egy állandó átmérőjű szelepen½. Ha tudnád,h az a kevés kenőolaj szinte semmi,akkor tudnád,h ott semmi se préselődik sehova.A szelepen meg keresztül megy valami(levegő,olaj) .Ez nem szelep. Tömítés.

Attól még,hogy 10en nem tudtok valamit és együtt azt hiszitek igen,attól még az nincs úgy.

Ha egyszer is pl most ott a Tora fórum.Valamelyikőtök egy okos hozzászólással PONTOS leírással tud szolgálni akkor arcoskodhatna.

Én nem kötekedek tovább.Te meg Balázs....nem értem miért fáj az,h megmondtam,h nem értesz hozzá. Legalább lásd be.De biztos a lóvéd miatt olyan egyéniség vagy aki nem tűri el,h bárki is jobb legyen mint ö.

Igen johnny van tora,fox32,meg most épp egy Rst decude teló nálam,mivel ezt csinalom. Nem csak egy ½dagadt½nak van torája, Mr.Cannondale-det meg üdvözlöm.

Ja, stílus megnéztem ő köpködött kígyót békát dobált meg anyázott. Én meg a jó megoldást mondom.

Többet ide nem írok.Töltsetek bele amit akartok.Üdv. H.Tamás

Elküldve: 2013.03.24. 00:01 BalageUMF 

  • BalageUMF avatar
  • dirt/street gyerek
  • -----DSG----- csapat
  • -----DSG----- csapat
  • hozzászólások: 347

@terminator: ha valóban ennyi ideje szerelnéd a kerékpárokat nem hordanál össze ennyi zöldséget. 15éve foglalkozol? tudásodból mérhetően jó ha van az 2 év amit egy torával töltöttél el. A korodról nem nagyon akarok degradáló szöveget írni mert mindegy hány éves vagy csak alpári paraszt módon tudsz beszélni másokkal. Az elmúlt 10 évben te milyen teleszkópokat szervizeltél? Nekem ez a lista: mozo r200, rst omni, mozo groove, srsuntour xcp, marzocchi drop off, rock shox domain, spinner ammo, fox 32 vanilla r, fox 36 float r. Akkor ami nem az enyém volt: sr suntour duro, mozo r500, manitou black, marzocchi dirjumper 1, zoom usd, rst launch, top gun, srsuntour xct, marzocchi 33. Lehet így is van pár amit kihagytam de most így ezekre emlékeztem.

10 éve szerelek bicikliket ebból az elmúlt 4 évben elismerten és 2 évig hivatalosan is dolgoztam mint szerelő nos. Nekem ebből jön a tapasztalatom;-) és neked?

Elküldve: 2013.03.23. 22:43 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@terminator: azt meséld már el nekem, Tamás, hogy miként van pontosan olyan stílusod, és szóhasználatod, mint Mr.Cannondale-nek? Illetve ugyanolyan telód (a BMX-edben), ráadásul szintén dagadt vagy, mint ő, ésatöbbi, ésatöbbi.

Elküldve: 2013.03.23. 21:52 Takács Balázs 

  • Takács Balázs avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 345

@terminator: Mondjuk onnan tudom hogy a UM 7,5-öt ír. Mondjuk.. tessék, "süjedek" ;)

Elküldve: 2013.03.23. 21:48 bandyta 

  • bandyta avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 104

@terminator: Nagyobb viszkozitás -> nagyobb felületi feszültség -> nehezebb átpréselni egy állandó átmérőjű szelepen.

Elküldve: 2013.03.23. 20:35 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

@terminator: 15 éve? Azt meg h? Vagy nem megfelelően töltötted ki az adatlapodat?

Elküldve: 2013.03.23. 19:29 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

Hívj aminek akinek akarsz. De ma bebizonyult,h tudás nélkül arcoskodni kár.

A nevem Horváth Tamás,és kerékpárok javításával foglalkozom itt Sopronban,már 15éve.Pont. Napalm!!!!!!

@Takács Balázs: nem nagy dicsőség keménykedned,hisz te itt dolgozol.gondolom az írásaidat már le is szedted mi?

Úgy babrálsz bele a rendszerbe ahogy akarsz,ne keménykedj. A tény,h te nem én igenis teleszkópokat szervizelek. Szegy már szét egyet és látod majd,h ott mi fröcsög neked.

ha nem a tapasztalatod írod,honnan tudodmh a 15w rossz??? Olyat kérdeztek amit az tudhat aki már csinálta. Mivel te nem...hallgass!!!

Tudsz még lejjebb süjedni?

Elküldve: 2013.03.23. 18:45 Takács Balázs 

  • Takács Balázs avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 345

@terminator: "Nem tudom ki az a Mr. Cannondale"... Jó, játszuk azt hogy nézzük egymást hülyének. Jó, átnézek a RS fórumba. Jé, 120 kiló vagy. Nem látszik rajtad... igazából azt hogy kamuképpel kamukorral vagy fent kicsit jobban zavar mint a stílusod. Apám betolt a testbikehoz... már az előző profilodnál kértelek hogy ne személyeskedj. Ki írt felül milyen gyári adatot? hol? mi történt, mikor, miért, honnan, meddig, mi van, és mégis he? Nem, nem a tapasztalatom mondom, hanem azt ami a gyár által írt users manualból kiolvasható. Az elméleti fizika jó, szeretem, de elméleteim nincsenek, mert nem fizikusnak tanulok. Se nem vergődök, se nem égek, és a megfelelő olajjal keményebb a villa témát több gyártó UM, SM, TM-jeiben is megtalálod.

Béke.

Elküldve: 2013.03.23. 17:32 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

@BalageUMF: egyetértek veled.A kenőolaj midegy.

De ez a balázs....olyan hülyeségeket mond.

@Ns-Biker87: én nem vitázok.bemondtam a frankót

Elküldve: 2013.03.23. 17:08 BalageUMF 

  • BalageUMF avatar
  • dirt/street gyerek
  • -----DSG----- csapat
  • -----DSG----- csapat
  • hozzászólások: 347

az, hogy hány W-s van benne nem számít, csak az, hogy csakis teleszkóp olajat lehet bele tenni. minél nagyobb a szám annál keményebb, lassabb mozgású teleszkópot kapsz. a gyártók se azt mondják, hogy "már pedig te csak ilyet tehetsz bele". tudják ők is, hogy lehet befolyásolni a mozgást és tudják, hogy ez nem árt a teleszkópnak.

@Takács Balázs: a részecske szűrős dologgal az a baj, hogy az egy szűrő (sajnos nem tudom pontosan mi az) de a lényeg, hogy ha a nevéből adódó funkcióját nézzük akkor valami kicsit kell megszűrni és ha valami annál nagyobb akarna átmenni rajta akkor az fenn akad rajta. szemben egy szimeringgel aminek az a funkciója, hogy bent tartsa a folyadékot több rétegű "hártyás" megoldással. tehát míg a teleszkóp olajba nincs szennyeződés addig nem károsítja a szimeringet.

remélem sikerült érthető választ adni mindenkinek

@terminator: velem nem kell versengened. hidd el, hogy a legtöbb gyártó teleszkópjait szereltem már és tudom miről beszélek.

Elküldve: 2013.03.23. 16:31 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

@Takács Balázs: Nem tudom ki az a Mr.Cannondale.

De te biztos okosabb vagy mindenkinél,akkor használj olyat. Több telót szereltem 15w-s olajjal,több haveromnak és egyik szimeringje se ment szét. Mi közöd hozzá,h milen telóm van vagy nincs. Az autó részecskeszűrője meg pont egy kategória egy teleszkóp szimeringgel.....??? Ha megnézed a tora fórumot esetleg kiderül ki az okosabb. ...megint.

te a tapasztalatodat mondod-mert én igen-vagy dobálózol a fizikai elméleteiddel.????

Az a pár ml olaj ami kell a szárakba az annyi,h épp csak benedvesíti a becsúszót.Az neked szimering nélkül se fröcsögne.

Hány telót szervizeltél már életed során? Vagy csak az ismerősöm mondta elméletekre alapozol?

Nekem anno Ardó Tamás a volt Bikemag főszerkesztője 5w-et mondot.Pedig ő biztos többet tud mindenkinél. De te biztos nála is okosabb vagy. Engedd meg,h gratuláljak. Meg milyen jogon jösz te ahhoz,h bárkit a GYÁRT!! felülírd. Ha szétmegy a telód garancia alatt,megnézik milyet használtál és ha nem a gyár által adottat mehetsz a francba. Én nem tudom mit ajánl a Marzo,mint mondtam is.Én a rs-el példálóztan. De használhatsz vénuszt is bele tőlem

már azt se tudom most milyen olajról vitázunk?

De attól ezt a vitát buktad.

kötekedsz itt a w-kkel. De az ½olajjal keményíted a villa½témát kikerülted szépen és rám terelted a közönség figyelmét. Ne vergődj már,elvéreztél haverom. Aki ilyet mond az azt se tudja mit beszél.És pedig ez a téma fontosabb mint a w-k.

Égsz mint a napalm!!!

Elküldve: 2013.03.23. 15:58 Takács Balázs 

  • Takács Balázs avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 345

@Gege: Nem olvastam, egy autószerelő ismerősöm mesélte félig könnyes szemmel, mikor meglátta egy opel szervizkönyvében hogy 10W-s olajjal töltötték az utolsó két szervízen. Ő mesélte el hogy miért teszi tönkre a 10W-s olaj az 5W-s olajhoz tervezett részecskeszűrőt. Pont azért mert a részecskék telítik, majd eldugítják a szűrőt, mivel nagyobbak. A részecskeszűrő meg drága...

Elküldve: 2013.03.23. 15:52 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

@Takács Balázs: Kicsit már téma. Ezt hol olvastad h nagyobban a "szemcséi" a sűrűbb olajnak? Nem szopatásból ,meg okoskodásból kérdezem, csak elolvasnám a cikket!

Elküldve: 2013.03.23. 15:41 Takács Balázs 

  • Takács Balázs avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 345

@terminator: a 15wos olaj nem maró anyag, de a szemcséi jelentősen nagyobbak, mint az 5W-s olajé, így a szimmeringnek is nagyobb szemcséket kell visszatartani. A szimmering kopik, és ha egyszer rájössz hogy miért szar a teló, és sima 5W-ssel töltöd fel, akkor úgy fogja köpni hogy még a kormány is olajtól fog csöpögni.

Elküldve: 2013.03.23. 15:37 Takács Balázs 

  • Takács Balázs avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 345

@terminator: Attól hogy nem vagy moderátor, még nem vagy okos. Örülök hogy ennyire értesz a freeride telókhoz, bár BMXed van, és még egy Torá-d is van véletlenül elfekvőben. Semmi gond, Mr.Cannondale, a lényeg hogy ha megnézed a users manualt, akkor pont az van leírva amit írtam. Egy 2006ban fejlesztett telóról beszélünk. És ha most az jön hogy "attól hogy a marzocchi mérnökei azt mondják még nem úgy van" akkor inkább kíméljük meg egymást.

Elküldve: 2013.03.23. 12:43 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

@Takács Balázs: ne haragudj,de az ½olajjal szabályzod a keménységet½írásod faszság.

Most mindegy,h 5w,7,5w, vagy 50w olaj. Csillapításba ADOTT!!!!mennyiség és ADOTT!!!! fajta mehet CSAK!!!különben halál a villára. A kenőolajtól meg se puhább se keményebb nem lesz a villád.Max szebben mozog=hamarabb megindul=aszt hiszed puháblesz.

Vagy te a VALÓDI(nem csak így csúfolt)nyílt olajfürdős villákra gondoltál ahol a kenőolaj maga a csillapító olaj is egyszemélyben.

Kenőolajjal egy módon keményíted fel a villád,ha beletöltesz 1litert és abban úszik a becsúszód szó szerint.

Elküldve: 2013.03.23. 12:15 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

@csepregi: azt írtam, h AZ KELL BELE AMIT A GYÁR MEGAD!!!!! 3x írom le neked. Te megírtad,h 7,5w.Én meg azt mondtam,h ha pl. a gyár 5öt ad meg akkor öt kéne bele.És hozzátettem,h NEM ISMEREM A MARZO-t,ezzel utalva arra,h amit írtam példa,és meg kell nézni a gyári adatot. Te meg leírod,h 7,5 w.Aztán kiderül,h 2különböző sűrűségű olajat kavartál össze,ami a ½pontos½ számításaid alapján 8,5w lett

Elküldve: 2013.03.23. 12:05 csepregi 

  • csepregi avatar
  • DH/Freeride arc
  • leszaromcsakbiciklizzünk csapat
  • leszaromcsakbiciklizzünk csapat
  • hozzászólások: 62

@terminator: És ha nem tudod, hogy a drop offba milyen viszkozitású olaj kell, akkor mégis mi a szarért írsz bármit is? Szerinted a kérdezőt érdekli, hogy a RS telókba milyen olaj kell? Kérdez valamit te meg tök másról válaszolsz... De tényleg ezt magyarázni kell?

Elküldve: 2013.03.23. 11:37 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

@csepregi: látom meg is értetted amit írtam:)

pont most van egy Rockshox fórum.oda írok azt konkrétan ismerem nekem az van. Érdekes az r.s pont 15w-t ajánl kenésre.innen a példa. De odaírtam,h NEM ISMEREM A MARZOT

ja és a r.s. Szimeringnek semmi baja.

Elküldve: 2013.03.23. 11:22 csepregi 

  • csepregi avatar
  • DH/Freeride arc
  • leszaromcsakbiciklizzünk csapat
  • leszaromcsakbiciklizzünk csapat
  • hozzászólások: 62

ja és még annyi, hogy én kb 8,5W-s olajat használok a drop offomba, a gyári mennyiséget. Szerintem így jobb egy picit a mozgása, nem olyan "mindent túlmozgó". (nem teljesen pontos a 8,5 mert 2,5w és 10w-s olajokat kevertem)

Elküldve: 2013.03.23. 11:21 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

@csepregi: azt írtam,h nem ismerem a marzo-t de az kell bele amit a gyár megad.és ha az 5 akkor öt ha 15 akkot tizenöt de ha te megnézted és 7,5 akkor annyi. Értelmezd amit írnak.

Elküldve: 2013.03.23. 11:18 csepregi 

  • csepregi avatar
  • DH/Freeride arc
  • leszaromcsakbiciklizzünk csapat
  • leszaromcsakbiciklizzünk csapat
  • hozzászólások: 62

@terminator: most ugye csak viccelsz? Ott vannak a gyári adatok, hogy 7,5-7,5w kell mindkét oldalba. Mégis mi a szart képzelsz te itt magadról? Mindenhova ilyeneket írkálsz, teljesen kivagy. Meg minek kell rossz adatokat megadni? Ennek semmi értelme, hogy félrevezeted az embereket... A túl viszkózus olaj igenis rosszat tesz a villának, ha buta vagy ne próbálj tájékozottab embereket kioktatni. Itt van ez, nem hinném, hogy elolvasod, de akkor is hátha hasznos valakinek http://www.kankalin.bme.hu/Dok/gyakorlatok/kozlek/Kenoanyagok.doc

Elküldve: 2013.03.23. 11:10 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

van régi nyilt olajfürdős teló ahol a csillapító meg a kenőolaj egy és ugyanaz,ott lehet igaz amit írtál.de ilyen telót már nem gyártanak. Van nyílt o.f.-es nevű de az se az az a nyílt amit leírtam és ilyen ma nincs.

Elküldve: 2013.03.23. 11:07 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

@Takács Balázs: attól mert moderátor vagy még nem vagy okos.

Csillapításba csak a gyár által megadott olaj mehet.Ez adott te nagyész.Nem ismerem a marzot de ha az éppen 5w v. 15w csak az mehet bele.

Ne okoskodj már olaj nem bassza szét a szimeringet az enyémben egy éve az van 15w-s a kenéshez. Szerinted a 15w-s olaj valami maró anyag.?

Elküldve: 2013.03.23. 10:34 Takács Balázs 

  • Takács Balázs avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 345

Igen, jellemzően olaj mennyiséggel-sűrűséggel lehet hangolni a telót (többek között)

Itt megtalálod milyen olaj kell bele, és mennyi:

http://www.marzocchi.com/template/contenuto.asp?LN=UK&IDFolder=777

Minél kevésbé sűrű az olaj, annál puhább lesz, annál nagyobb lesz a beülése. Ha könnyen koppan, vagy a max előfeszítéssel is túl puha, akkor is sűrűbb olajat kell bele tölteni. Ha nem mozogja ki a teljes útját, akkor kevésbé sűrű olaj kell.

Itt találsz users manualt, 20. oldaltól vannak trubleshootok, ott leírja milyen olajra hogy reagáll (azaz milyen reakciót milyen olaj vált ki)

http://www.marzocchi.com/admin/download.asp?LN=UK&idC=1737&Campo=ManualeInglese&IDFolder=126&IDOggetto=28114

Ja, és ne tölts bele 15W-s olajat, mert betonkemény lesz, és ha nincs szerencséd a szimmeringek, és tömítések is csereérettek lesznek pár hét múlva...

Elküldve: 2013.03.23. 10:17 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

de ha van otthon pl 5w-s csillapításba való olajad akkor ne vegyél másikat ez is jó a szárakba.

Elküldve: 2013.03.23. 10:14 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

csillapításba 5W-olaj

becsúszók kenéséhez 15W olaj.

Nem tudom mit értesz a ½ami való bele½alatt. Csillapításba csak a gyárilag megadott mehet és csak az előírt mennyiség amit a gyár megad küllonben szétbaszod a csillapítást.

Kenőolaj(ami a becsúszókat keni és a külső szárak alján töltöd be)meg mindegy.Itt is megvannak adva a hivatalos mennyiség meg milyenség de ez nem lényeg. Csak tiszta-új olaj legyeb.

Pl.én sima rotába való 15-40w-s olajat dobtam bele száranként 40-40mk-t.Igaz gyárilag 15ajánlott.De a 40is éppcsak elég neki. Az,h kenéshez milyet használsz mindegy,ez nem fogja se jobbá se rosszabbá tenni a villád.Mivel gyárilag szinte nincs benne semmi és mégis mozog.....na ez a válasz.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!