Marzocchi Z1 Freeride ETA 05 Miért kattog?

Linkelt termék: Marzocchi Z1 Freeride ETA
1-10 (10 válasz)

Elküldve: 2012.02.22. 23:08 adamrc 

  • adamrc avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 7
Témaindító kérdés:

Ki lett szedve a csillapítás, volt egy olajcsere és össze lett rakva, már benne van a csillapítás, de azóta elkezdett kattogni! Csak egy rugóval használom, és kicsavartam a zárókupakokat is, úgy nyomkodtam ,de így is hallható a hang. arra gondoltam hogy lehet az a kis alumínium szelep kattog a csilliben,elég idegesítő mert ha csak simán tekerek akkor is elég hangosan kattog , mint amikor a láncterelőt ütögeti a lánc. Ha a csillapítást kiszedem akkor nem kattog.Ja és ha fejrefordítom a bringát és úgy mozgatom akkor csendben szörcsög a teló, amint visszafordítom 5 másodperc után megint kezdi:/ Mit tudnék vele kezdeni hogy ne adjon ki ilyen hangot?

Elküldve: 2012.06.07. 08:15 w4crack04 

  • w4crack04 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Veszprém megyei bringások csapat
  • Veszprém megyei bringások csapat
  • hozzászólások: 14

Hello. A jövőben szeretnék beszerezni egy ilyen teleszkópot a bringámba de attól félek, hogy megterhelné a vázat. Vélemények? Vázam: Magellan Polarx 2005 single speed. (Profilomba van pár kép róla)

Elküldve: 2012.02.25. 11:18 adamrc 

  • adamrc avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 7

Tegnap megoldódott a probléma,Nem volt elég erősen ráhúzva a csillapítás az alsó csavarra és 1cm-t lötyögött oldalirányban. Meghúztam rendesen és mostmár tökéletes. :)

Elküldve: 2012.02.23. 21:45 bandyta 

  • bandyta avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 104

Zugorcső a rugóra.

Elküldve: 2012.02.23. 21:06 Josii93 

  • Josii93 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 62

@adamrc: kattog a rugó az oldalához? akkor húzz egy régi vékony o.úti belsőt a rugóra, és megszűnik :D

Elküldve: 2012.02.23. 19:45 adamrc 

  • adamrc avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 7

Na kiszedtem a visszautat de most úgy raktam vissza hogy a kis rugót ráraktam,olyan hangja lett a villának mint egy dupla rugós dj-nek. Mostmár odaútnál nem kattan csak a rugót lehet hallani,viszont a visszaútnál akkorát csattan,hogy zeng utána az első kerék.

Elküldve: 2012.02.23. 14:32 adamrc 

  • adamrc avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 7

@Csongor: Csak odaútnál kattan, ha finoman mozgatom akkor nem , de már ha 1mm-t bemozdul akkor is kattan egyet,ha lenyomom félig és úgy mozgatom akkor is kattog, nem lehet hogy esetleg az olaj nem tetszik neki? REPSOL Moto 10W-olaj van benne.

Elküldve: 2012.02.23. 14:26 adamrc 

  • adamrc avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 7

A rugónak semmi köze hozzá, az már ki van zárva, csakis a csillapítás lehet, mert ha fejrefordítom akkor nem kattog. Ha viszont a csillapítást nem rögzítem a zárókupakhoz akkor is kattog, hogyha nem mozog a csillapítás. Szétszedem és összerakom újból, mást nem tudok tenni.

Elküldve: 2012.02.23. 12:05 Csongor 

  • Csongor avatar
  • triálos fenegyerek
  • hozzászólások: 13

nem lehet hogy a rugó ér hozzá valamihez ?? és hol kattog az alján mikor leér vagy amikor visszajőn ??

Elküldve: 2012.02.23. 12:01 Josii93 

  • Josii93 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 62

újból szétszeded, és össze rakod még egyszer. nekem is ez volt kb 1 hete az argyle-al, ugyanígy kattogott a visszaút.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!