Mavic Crossmax SLR Disc Mavic agy racsni kotyanás,mi lehet a gond?

Linkelt termék: Mavic Crossmax SLR Disc
1-33 (33 válasz)

Elküldve: 2012.09.09. 20:18 Flipperke 

  • Flipperke avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 15
Témaindító kérdés:

Hali! Egy hete vásároltam egy mavic crossmax kerékszettet használtan(gyári kerékszett)! Ahogy felraktam a fogsort azt vettem észre hogy a racsni egy minimálisat kottyanik.Szétszedtem és van benne egy fehér gyűrű amin van egy kis mélyedés körbe(kép...: google-->képek-->MAVIC CROSSMAX FREEHUB BUSHING Standard Size. NEW.(keresőbe))Most nem tudom, hogy az a mélyedés gyári vagy kopás eredménye..Valaki tudna segíteni nekem, hogy mi lehet gond? Előre is köszönöm a segítséget!! Üdv Zsolti

Elküldve: 2014.07.04. 11:11 hthtamas 

  • hthtamas avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 2

Sziasztok ! Én is ezen problémával küzdök, csak nekem mavic crossride szettem van. Kérdésem, hogy a Bikeman által belinkelt csapágyas cucc http://www.ebay.com/itm/NEW-HUBDOCTOR-PRO-MAVIC-FREEHUB-REBUILD-KIT-HYBRID-CERAMIC-BEARINGS-/330785090441?pt=Cycling_Parts_Accessories&hash=item4d0453eb89 az nekem is tutira jó ? ? Előre is köszi a segítséget !

Elküldve: 2013.09.22. 17:03 Flipperke 

  • Flipperke avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 15

@bohus1: írtam e-mailt!!!

Elküldve: 2013.09.21. 04:35 bohus1 

  • bohus1 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 9

Szia megjött az alkatrész a kerékhez összeraktam,de amikor a tengelyeket meghúzom a racsni megszorul lehetséges,hogy még csiszolni kellene mert most úgy sikerült összeraknom,hogy amit küldtek hozzá alátétet a két csapágy közé azt pluszba beleraktam így nem szorul és nem is kotyog csak azt nem tudom nem lesz e így baja.

Elküldve: 2013.09.03. 18:12 bohus1 

  • bohus1 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 9

Köszi szépen a segítséget:)

Elküldve: 2013.09.03. 17:49 Flipperke 

  • Flipperke avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 15

@bohus1: hali, Egy ilyet vegyél!! http://www.ebay.com/itm/NEW-HUBDOCTOR-PRO-MAVIC-FREEHUB-REBUILD-KIT-HYBRID-CERAMIC-BEARINGS-/330940493909?pt=US_Cassettes_Freewheels_Cogs&hash=item4d0d973055 Teflonos cucc semmit nem ér!! Lényeg, egy aluminium persely benne a csapágy egyszerű még is nagyszerű!

Elküldve: 2013.09.03. 17:08 bohus1 

  • bohus1 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 9

Sziasztok nekem is ez a problémám van a sornak egy oldalirányú mozgása tudnátok egy linket küldeni hogy honnan tudnák vásárolni ilyet nem szeretném elrontani,hogy másmilyet rendelek mavic slr crossmaxom van köszi előre is a választ.

Elküldve: 2012.11.28. 22:02 bikeman_hun 

  • bikeman_hun avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 7

@Flipperke:

bikeman@index.hu

Nekem nem kellett semmit csiszolni, mert a 6000 km-tert futott kerékre pont jó volt a csapágy.

Mindenesetre én akkor is a racsni csapágy "vas" részét csiszolgatnám egy kicsit, mert ha elrontom az 20$, de ha az agyat csiszolom túl az $$$$$.....

Elküldve: 2012.11.27. 18:10 Flipperke 

  • Flipperke avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 15

@Flipperke: Na bocs véletlenül entert nyomtam amit mondtál csapágyat vettem egy olyat is és azt raktam bele(nem akarok már többet szenvedni vele mondván ezért. azért kérdeztem hogy mit meg hol csiszoljak mert a papíron az agyat mutatja hogy az kell felcsiszolni nem pedig a gyűrűt amibe van a csapágy!! Egy e-mail címet nem tudnál adni, hogy könnyebben kommunikáljunk.. Mert be vallom öszintén drága volt és nem akarom csak úgy elbaszni mert nem bírtam kérdezni. Köszi előre is!

Elküldve: 2012.11.27. 18:05 Flipperke 

  • Flipperke avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 15

@Bikeman@HU: hali de vettem csapágyat amit mondtál az van bent!!!

Elküldve: 2012.11.27. 15:44 bikeman_hun 

  • bikeman_hun avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 7

@Flipperke:

Nem, a racsnitest belsejébe pattintott műanyag csűszógyűrűt csiszold, az agyat nehogy!

Ahol a következő linken fehér (ahová a túlméretest bepattintottad), annak a belsejét:

http://www.shopping.com/mavic-2006-mavic-free-hub-body-shimano-9-10/info

De próbált úgy csiszoni, hogy a racsnitest bejsejében lévő "fogakhoz" ne érj hozzá!

Elküldve: 2012.11.23. 23:50 Flipperke 

  • Flipperke avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 15

@Bikeman@HU: Értem, de a papíron az agytestet mutatja na mindegy amúgy magát az alumínium házat kell akkor belül nem csiszolni nem?

Elküldve: 2012.11.22. 11:37 bikeman_hun 

  • bikeman_hun avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 7

@Flipperke:

Még csiszolni kell rajta (a csúszógyűrűn ugye, nem az agyon), ez egy sziszfuszi munka, mert csak akkor látod, hogy jó-e, ha össze van rakva, beolajozva,csavar betéve, meghúzva. Ha nem jó megint szét az egész. Próbált mindenhol egyenlően csiszolni, nehogy ovális legyen.

De arra vigyázz, hogy nagyon könnyű túlcsiszolni, aztán ugyanolyan lesz, ha nem rosszabb, mint a régivel.

Akkor jó, ha a kereket a kezedben tartva szorulás nélkül pörög a racsni, de oldalirányú mozgása nincs. (oldalirányú mozgás megnézéséhez az a jobb, ha a fogsor rajta van a racsin, és úgy szeded le, így amikor visszaraktad, meghúztad, a legnagyobb fog két ellentétes fogát megfogva tudod megnézni a lógást.)

Elküldve: 2012.11.16. 12:54 Flipperke 

  • Flipperke avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 15

@Bikeman@HU: Egy kis segítség kéne! Megjött a csomag össze is raktam, de kicsit szorul fogja a racsnit. Ugye írja, hogy használjam a csiszoló papírt használtam is meg húzkodtam, de még mindig szoros ( konkrétan ha megtekerem és el engedem a pedált forgatja ugyan úgy tovább az egész racsnit).. Gondoltam inkább kérdezek mert te már túl vagy egy ilyen.. Most ez ilyen lesz vagy még lehet rajta finomítani? (ja csapágy nem szorúl azt néztem) Előre is köszi a választ. Üdv Zsolti

Elküldve: 2012.10.26. 11:43 bikeman_hun 

  • bikeman_hun avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 7

@Flipperke: Ha bent lesz a csapágy, akkor azon forog a kazettatest, tehát az agy kopása 0.

Elküldve: 2012.10.14. 19:45 Flipperke 

  • Flipperke avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 15

@Bikeman@HU: Akkor az lesz amit mondtál, mert ahhoz drága volt hogy most egy 10 ezer ft sajnáljak rá... Annyi még hogy ha bent lesz a csapágy akkor a kopás valamennyire meg szűnik ? Terepen én nem használom, hogy az előző tulaj használta-e azt nem tudom. Esőbe meg nem kerékpározok!!

Elküldve: 2012.10.12. 09:32 bikeman_hun 

  • bikeman_hun avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 7

@Flipperke:

Attól függ. (De 0.05-ös nél szorosabb gyűrű nincs, és ha már az is lötyög, akkor a csapágyat sem tudod felrakni, mert az agy már túl kopott lesz hozzá, így szerintem ne várj vele sokáig.)

Hol használod, kap-e sok port sarat-vizet, stb.

Ezek a matériák bemennek a csúszógyűrű alá és még jobban koptatják magát az agyat is, ezért jó az az utólagos csapágy. És a pucolás fontos, 5 perc alatt megvan.

Elküldve: 2012.10.04. 18:23 Flipperke 

  • Flipperke avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 15

@Bikeman@HU: Na ezt jó tudni én ilyenről se hol se olvastam!Elég macerásnak tűnik de majd megoldom... Tök jó azért vettem ezt a kereket mert mondom erős meg semmi gond nem lesz vele erre tessék itt szívok vele!! Amúgy milyen gyakran kell ezt ki cserélni?? köszi az infot!!!

Elküldve: 2012.10.04. 15:03 bikeman_hun 

  • bikeman_hun avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 7

@Flipperke: Ha a 0,03-mas nagy lesz, akkor vékony smirglivel csiszold egy kicsit, nagyon könnyű túlcsiszolni, sokszor próbáld fel, de úgy, hogy racsnival együtt (azt amúgy sem kell ugye leszedni a szétszedéshez), alátét rajta, csavar meghúzva. Ha szorul az sem jó, nem tudsz majd tekerni, mert a láncot alul feltekeri.

Ja és a lényeg: 500 km-enként szétszedés, pucolás, + olaj (valami ásványi (csak az jó) nem túl vékony, pl. 10W-40-es motorolaj), de nem túl sok!

Elküldve: 2012.10.04. 14:49 Flipperke 

  • Flipperke avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 15

@Bikeman@HU: hali már megrendeltem, egy ilyet.. http://www.ebay.com/itm/2-Qty-MAVIC-CROSSMAX-FREEHUB-BUSHING-STD-003-O-S-/230763908086?pt=Cycling_Parts_Accessories&hash=item35ba99cbf6 Ebbe van standard is meg 0,03-mas is remélem jó lesz ha nem akkor rendelem amit te mondtál! Kár, hogy nem előbb írtál..(mindegy ha jövő évi szezont kibírja az akkor tökéletes aztán majd kap egy ilyet!! Köszi szépen!!!

Elküldve: 2012.10.04. 11:08 bikeman_hun 

  • bikeman_hun avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 7

Ez kell neked:

http://www.ebay.com/itm/NEW-HUBDOCTOR-PRO-MAVIC-FREEHUB-REBUILD-KIT-HYBRID-CERAMIC-BEARINGS-/330785090441?pt=Cycling_Parts_Accessories&hash=item4d0453eb89

Én most szereltem be az egyik SLR-embe,ami ben 6000 km van, és már a túlméretes csúszógyűrűk (a fehér izé) sem jelentettek megoldást, ezt a csapágyat beraktam, és egy milimétert sem lötyög a racsni.

Ha még is inkább csúszógyűrűt vennél, akor ne a standard méretűt, mert az agyad már kopott, ugyanúgy lötyögni fog, hanem minimum a 0.03-mast.

http://www.ebay.com/itm/Mavic-Crossmax-Cassette-Freehub-Bushing-003-Oversize-/250661511345?pt=Cycling_Parts_Accessories&hash=item3a5c9720b1

http://www.ebay.com/itm/MAVIC-CROSSMAX-FREEHUB-BUSHING-003-OVERSIZE-/230859483766?pt=Cycling_Parts_Accessories&hash=item35c04c2a76

Elküldve: 2012.09.11. 20:43 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

@Flipperke: Egyébként szerintem teflon lesz az a cucc.

Elküldve: 2012.09.11. 20:41 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

@Flipperke: Persze. Teljesen igazad van!

Elküldve: 2012.09.11. 20:38 Flipperke 

  • Flipperke avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 15

@Gege: a szöveg alapján ami oda le írtak az alapján az...de hát most 3000ft durván látta, 5000-ért is 2db gyűrű meg 3 db tömitést meg 1 db hézagoló most inkább áldozok rá mint, hogy ki kellene basznom az agytestet mert ki kikopott belőle valami..

Elküldve: 2012.09.11. 20:32 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

@Flipperke: Nem hiszem h túl speckó lenne.

Elküldve: 2012.09.11. 20:30 Flipperke 

  • Flipperke avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 15

@Gege: Hát de ez valami specko műanyag cucc.. Gondolom azért, hogy ez engedjen ha valami van na az agytestet vagy a racsnit bassza széjjel....

Elküldve: 2012.09.11. 20:26 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

@Flipperke: Vagy még esetleg le lehetne esztergálni is. Ahogy nézem nem egy nagy kaland

Elküldve: 2012.09.11. 20:16 Flipperke 

  • Flipperke avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 15

@Gege: Jah itthon tuti drága lenne!!!

Elküldve: 2012.09.10. 21:14 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

@Flipperke: Igen. Annyira nem is vészes.

Elküldve: 2012.09.10. 21:00 Flipperke 

  • Flipperke avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 15

Elküldve: 2012.09.10. 06:49 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

@Flipperke: Hát érdekes...... Akkor ez cserés lesz.

Elküldve: 2012.09.09. 20:59 Flipperke 

  • Flipperke avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 15

@Gege: Az a baj hogy nem fog látszani a képen, de találtam valami ilyesmi az enyém is csak nincsen ennyire le strapálva... http://roguemechanic.typepad.com/.shared/image.html?/photos/uncategorized/img_0460.jpg Na igen... Akkor már meg van mi a hiba... http://roguemechanic.typepad.com/roguemechanic/2006/05/how_does_a_mavi.html Amúgy köszönöm a gyors választ!!

Elküldve: 2012.09.09. 20:21 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

@Flipperke: Fénykép kellene a tiédről. De szerintem az kopás lesz.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!