Mavic Crossride fékezéskor pattógó hangot ad

Linkelt termék: Mavic Crossride
1-11 (11 válasz)

Elküldve: 2016.04.01. 11:12 Reaper 

  • Reaper avatar
  • sima XC-s
  • Varacskosdisznók csapat
  • Varacskosdisznók csapat
  • hozzászólások: 22
Témaindító kérdés:

Itt a jelenség:

https://drive.google.com/file/d/0Bzbwx2sdJugGZXgySTJhdk04NzQ/view

Várom az ötleteket, mitől lehet és hogyan lehet megszüntetni.

Elküldve: 2016.07.23. 12:53 sziklánülö 

  • sziklánülö avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 36

@Reaper: Így első hallásra nekem is a küllő a gyanus.Mintha fékezéskor a felni "tovább akarna" futni,és feszület keletkezne a küllők környékén..Biztos van egy haver,akinek tárcsás fékje van.(vagy szervízben)kicserélni a tiedet egy másik kerékre,és így tenni egy próbát.Ha akkor is jön a hang,akkor a féket kell átnézni.(kicsi a valószínűsége..)Ha nincs a hang,akkor a kerékagy+küllő gyanus.Fűzési gond is lehet.Esetleg hibás,deformált,túl feszes küllő,ami az agy kapcslatnál is adhat hangot.Kivenni a kereket,és kézzel feszegetni a küllőket,a felnit csavarni,amennyire lehetséges.Ezek a tippjeim.

Elküldve: 2016.07.23. 12:12 jopo83 

  • jopo83 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 39

Egy videón láttam hasonló jelenséget ennél a keréknél,ott a küllő feje és az agy kapcsolatánál volt egy kis mozgás.

Elküldve: 2016.04.02. 21:07 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 157

Amúgy átnéztem, a Crossride->ról írt összes felhasználói véleményt és ott is volt egy tag, aki a küllők pattogására panaszkodott. Ő azt írta, hogy még több ezer km-után is ilyen hangot adott neki, nem akarok szemtelen lenni, de ez valami jelenség lehet "nálatok".. Majdnem én is Crossride->ot vettem, de így olvasva és látva mindezt, most már örülök, hogy XM319-lett! :-) De nem akarok marháskodni, tényleg fogalmam sincs, azt ugyan tartom, hogy ez kűllő-hang, de hogy hogyan lehet megszüntetni és hogy kell-e egyáltalán, a ha a funkciója amúgy hibátlan a keréknek, azt nem tudom..

Elküldve: 2016.04.02. 20:57 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 157

@Reaper: B@sszus akkor nem tudom! Én azt tudom, hogy a videót +néztem(többször is) és az nem fékhang! De sajnos csak egy bringás vagyok nem szerelő, nincs több tippem, hogy mi, de hogy nem a fék az biztos!

Elküldve: 2016.04.02. 15:30 Reaper 

  • Reaper avatar
  • sima XC-s
  • Varacskosdisznók csapat
  • Varacskosdisznók csapat
  • hozzászólások: 22

@Tom771014: Megnyomkodtam a küllőket, nem tűnnek lazának és nem ad ilyen hangot. Az agy is teljesen jónak tűnik, picit sem kotyog, szépen forog a csapágy is.

Elküldve: 2016.04.01. 14:43 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 157

Amúgy + a féket úgy tudod kizárni, hogy kiveszed a villából a kereket, és finoman, de határozottan megmarkolsz három-négy küllőt és összenyomod, nem állatul, hanem picit csak, de érzéssel! Ha akkor is adja ezt a kerregő hangot, akkor fűzés-gondok, valami nem jól van, nem elég vagy túl feszes néhány küllő, ha viszont, csak visszatéve a villába adja ezt a hangot, akkor én tévedek! Akkor viszont roppantul meglepődnék..

Elküldve: 2016.04.01. 14:19 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 157

Ez egyértelműen, a felni és a küllő kapcsolatából adódó hang, nekem is hasonló szettem van SLX SM-RT 64M 180mm tárcsákkal és mecha tektro fékekkel, de a fék nem ad ilyen hangot, a fűzést és az agyat ellenőrizd!

Elküldve: 2016.04.01. 14:15 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 157

Szarul van fűzve a kerék, a hangjából ítélve!

Elküldve: 2016.04.01. 13:00 Reaper 

  • Reaper avatar
  • sima XC-s
  • Varacskosdisznók csapat
  • Varacskosdisznók csapat
  • hozzászólások: 22

@fecseke: Zsír új xt-fék, XT tárcsákkal, minden csavar meghúzva...Nekem úgy tűnik, hogy a fék fogja a tárcsát, a kerék mozdul tovább és akkor adja ezt a hangot...

Elküldve: 2016.04.01. 12:48 fecseke 

  • fecseke avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 5

Biztos a kerék az? Nem a fék?

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!