Mavic Crossride vs. Fulcrum Red Power SL

Linkelt termék: Mavic Crossride
1-5 (5 válasz)

Elküldve: 2013.06.04. 14:19 drahoss 

  • drahoss avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 20
Témaindító kérdés:

Sziasztok!

Egy olyan kérdésben szeretném a segítségetek kérni, hogy épített biciklimbe szeretnék kereket találni. Ahogy a kérdés nevébe megfogalmaztam a Mavic Crossride és a Fulcrum Red Power SL között vacilálok. Árban nem sok különbség van a kettő között(3-4ezer ft a fulcrum javára), viszont dönteni képtelen vagyok. Xc maratonra használnám, és főleg a súlyom ami aggaszt(95kg), hogy melyik bírná jobban a terhelést. Esetlegesen még egy fűzött kerék is szóba jöhetne, a lényeg, hogy 50ezer ft alatt tudjak maradni. Érdemes esetleg egy XT agyas fűzött kerékbe gondolkodni? Teszem hozzá nem vagyok gramm mániás, inkább legyen kellően masszív.

Köszi a segítséget előre is!

Elküldve: 2013.06.05. 16:16 drahoss 

  • drahoss avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 20

@semmiho: Sajnos igen, az anyagi keretek lekorlátozzák a választást. Ahogy számolgattam a fűzöttet nem nagyon tudom 50 alá szorítani.(esetleg akkor lehetséges ha XT agyak, és mondjuk egy Mavic 319 felnivel, esetleg DT XR 400d felnit néztem, de azzal is már inkább 60ezer) Így jelenleg kompromisszumot kötve maradnék a gyári szetteknél. Húzok a Fulcrum felé, bár elég kevés írást találtam róla a neten, viszont komplett kerékpárokba is előszeretettel használják a gyártók(Cube pl. felsőkategóriás kerékpárjában is megtalálható - Raven 5.0 2012) Így talán annyira mellé nem fogok vele. Főleg, hogy újonan 40ezerért már beszerezhető.

Elküldve: 2013.06.05. 13:30 zscs 

  • zscs avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 115

@drahoss: XT agynál talán nehezebb kissé a karbantartás, bár nem ördögtől való; cserébe filléres dolog a csapágygolyók cseréje, ami mellett nem véletlenül tart ki annyira a Shimano, az "iparinak" hívott csapágyazással szemben (tartósabb, golyókon a csészék nagyobb felületen fekszenek fel stb.). Grammok terén persze viszonylag nehéznek számítanak az XT agyak. Felniben ne hallgass rám, mert úgy tuti nem jössz majd ki 50e-ből:), de Mavic 819 UST (ha 2.25-ösnél szélesebb külsőt nem használnál) vagy ZTR Flow EX (esetleg a könnyebb Arch EX) az, amit a leginkább jónak tartanék. ZTR Flow-val DH-zni is lehet (sokan DH-znak vele), nagyon erős! Küllőkből a jó ár-érték arány és a sima 2.0-ással szemben erősebb (!) mivolta miatt 2.0-1.8-2.0-ast választanék, Sapim Race vagy DT Competition.

Külföldi fűzetéshez bátran ajánlom például őket, nagyon jók! http://www.actionsports.de/de/Laufraeder/Custom-Laufraeder/MTB-Disc-26-Zoll/Shimano-XT-Disc-Custom-Laufradsatz-fuer-MTB-26-Zoll::12167.html

Elküldve: 2013.06.05. 09:58 drahoss 

  • drahoss avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 20

@semmiho: Köszönöm a segítséget. Amennyiben a fűzés mellett maradnék, esetleg egy tipp, hogy milyen felniben és agyban érdemes gondolkodni? Ahogy előzőleg írtam XT-ben gondolkodtam, de, hogy őszinte legyek külföldi oldalakon kimondottan lehúzták.(mtbr.com) Nyílván nem mindegy, hogy mire használja az ember.

Elküldve: 2013.06.04. 20:34 zscs 

  • zscs avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 115

Amit javasolnék: mindkét gyártó oldalán elérhető .pdf-ben és több nyelven a részletes leírás, Fulcrum részéről rémlik, hogy weight limitet is említenek (~110-115 kg van emlékeimben). Nézz utána mindenképp! Mindkét kerékszett viszonylag erős, bírni fogják a terhelést. Amit megnéznék: tartalék küllő könnyen beszerezhető-e és mennyiért. Szervizelni midegyiket könnyű, megbízhatónak ismertem meg őket; Crossride-om van egy szett már több mint 2 éve, Fulcrumom szintén volt már/van. Személy szerint én fűzetnék egyébként, de olyan helyen, ahol bemérik, ellenőrzik a küllőfeszességet stb. (Akad pár hely, ahol nagyon jól fűznek, de félő, nem jön majd ki 50e-ből...)

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!