Megéri cserélni FSA Vision Team 35-re?

Linkelt termék: FSA Vision Team 35
1-9 (9 válasz)

Elküldve: 2023.06.19. 19:18 Zsolt.K 

  • Zsolt.K avatar
  • hozzászólások: 5
Témaindító kérdés:

Sziasztok! Egy dechatlonos aero 24 kerékszettet cserélnék vision team35.-re. Szerintetek megéri a cserét? Sokan a karbonkerekeket dicsérik, de a pénztárcám nem engedi. Köszi a váalszokat!

Elküldve: 2023.06.21. 06:40 Zsolt.K 

  • Zsolt.K avatar
  • hozzászólások: 5

@Makky: Köszi a tanácsokat! Végiggondolom, hogy mi legyen max másra költöm el a zsebpénzt :D

Elküldve: 2023.06.21. 05:24 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

@Zsolt.K: Hát, hogy melyikkel nem fogsz nyolcast kapni azt nem tudom. Én mondjuk emiatt nem cserélném le a mostanit az biztos! 3 havonta egy centír nem nagy cucc. (Főleg, ha veszel egy másikat 100e-ért és ugyanez lesz vele!) Magadnak is meg tudod csinálni (egy küllőkulcs kell csak hozzá). Ha van benne mondjuk 0,5mm ütés, az még simán "elmegy" kategória nálam is. Épp most verseny előtt vettem észre, hogy az egyik verseny karbon kerekem is üt annyit. A fékbe nem ért bele, szóval nem volt gond. A menettulajdonságán nem rontott érezhetően még 80-as tempónál se! Majd megcsinálom. :)

Elküldve: 2023.06.20. 19:47 Zsolt.K 

  • Zsolt.K avatar
  • hozzászólások: 5

@Makky: Hobbi bringás vagyok nem versenyzem. 80kg vagyok a bringa 8.6 kg

Elküldve: 2023.06.20. 19:45 Zsolt.K 

  • Zsolt.K avatar
  • hozzászólások: 5

@rcs2003: Több szervizbe is vittem elvileg nincs vele gond.

Elküldve: 2023.06.20. 18:34 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

@Zsolt.K: De mire kell? Az továbbra se derült ki! Hány kg vagy? Nyilván mást mondanék egy 7kg bringába egy 60kg egyénnek, mint egy 10kg-s bringába egy 80kg-osnak! Mást túrázásra és mást versenyzésre, stb. Amúgy meg igen: küllőfeszesség! Ha "csak kell egy kerék", akkor vedd meg a legolcsóbb 11-es Shimano agyat, és egy közepes/jobb alu felnivel fűzess belőle kereket egy boltban (ha magadnak nem tudod) valami jobb küllőkkel.

Elküldve: 2023.06.20. 14:57 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

Küllőfeszesség jó?

Elküldve: 2023.06.20. 13:33 Zsolt.K 

  • Zsolt.K avatar
  • hozzászólások: 5

@Makky: Nincs nagy gond a mostanival sem, csak kb 3 havonta kell neki egy centír. Esetleg tudsz ajánlani valami típust ami 11-es sort fogad? Köszi!

Elküldve: 2023.06.20. 13:02 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

Miért szeretnéd cserélni a mostanit? Aerobb kereket szeretnél? Vagy könnyebbet? Vagy mindkettőt? Alu+aero nem nagyon barátok. Pláne nem lesz könnyű! Jó aero kerék csak karbonból van! Könnyű alu kerék azért akad, de az nem lesz aero! :) Persze kérdés, hogy mire kell, mert 25-35km/h átlagoknál olyan marha sok értelme nincs a aero-nak. Főleg, ha az ember nem is versenyzik. Karbonnál (felnifék esetén) pedig szívás a fékhatás! Vizesen sokkal szarabbul fog, de szárazon se az igazi (nagyon kerék+betét függő a dolog). Illetve sokkal könnyebben tönkre is megy a fékfelület! Peremes felnifékes karbont szintén nem vennék. Nem tudom milyen az a deca-s kerék, de ez az FSA nem egy nagy szám. Szerintem annyira szar nem lehet az se, hogy ennyi pénzért vegyél egy másik kicsit kevésbé rosszat. Viszont használtan ennyiért már ki lehet fogni ennél sokkal könnyebb alu kerekeket. Aero-t meg, mint mondtam felejtsd el aluból.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!