Megéri? :) Szerintem igen.

1-17 (17 hozzászólás)

Elküldve: 2013.04.03. 15:04 kbmpi 

  • kbmpi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Eastern Riders csapat
  • Eastern Riders csapat
  • hozzászólások: 110
Témaindító hozzászólás:

Üdvözlet.. no, ugyan keskenykerekes versenyben van tapasztalatom, de mtb-ben nincs. Viszont kaptam egy jó ajánlatot, mégpedig kapnék egy patai szabó vázas mtb-t, alivio cuccokkal, a pezsómért cserébe (meg a kerékszettért, ez a sarkallatos pont, hogy vajon megéri-e ez nekem?)

van egy Patai Szabó vázas MTB Alivio 3*7es szettel, (váltók-fékváltókarok-hajtás) alhonga v-fékekkel, miche nyeregcsővel, kormánycsapággyal, kormányszárral. Mennyit érhet?

Van egy lepukkant francia középrésszel, francia fejcsapágymenettel, 24-es nyeregcsővel bíró peugeot vázas 1sebim, hájtenacél (karbolite 103, de szép muffolású, friss festésű, króm villás) nem túl régi építés, nem túl régi alkatrészek (egy telet használtam, csak sárban-hóban-esőben, így értelemszerűen strapabringa). Ez mennyit érhet? (gyári alkatrészek, váltók, ilyesmik megvannak)

Meg van egy télies kerékszett is raktárban, shimano 105 agyak, hetes sor, felniszalag, mavic ma2 felni, viseletes küllőzés, de felütés-nyolcas nincs, szép állapotú agy-felni.

Ez a három portéka milyen értéken kelletheti magát?

csak hogy pontos legyek:

mtb: http://aprod.hu/hirdetes/egyedi-patai-szabo-vazas-mtb-IDu82t.html

kerék-pezsó: http://foto.testbike.hu/index.php?p=showgl&gid=12810&pp=mygl http://foto.testbike.hu/index.php?p=showgl&gid=12777&pp=mygl

igazából a kerékszett még használható, az mtb nagyon jó, a pezsó is, mert hibátlanul megy, gyors, könnyű (a szar csövek ellenére is), csak hosszú távon szívás lenne megtartani, mert csak rossz időben, csak mocsokban megyek vele, s azért a franciaságokat nem olyan könnyű pótolgatni, ha esetleg elszakadna valami a középrésznél, netán kikotyogósodna a kormánycsapágyam. : -)

Elküldve: 2013.04.06. 09:24 kbmpi 

  • kbmpi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Eastern Riders csapat
  • Eastern Riders csapat
  • hozzászólások: 110

még annyi, hogy mint írtam, a főbb részegységek jók, a hajtásnak kell renoválás. ha valakinek van hozzá alkatrésze-kedve, az foglalkozhat vele, jó lesz.

így a kikiáltási ár 7, fiksz ár 12, amúgy mg a legjobb ajánlat viszi, vagy cserélhető működő mikrohullámú sütőre ((az enyém múlkt héten halt meg 16 év szolgálat után)

Elküldve: 2013.04.06. 08:52 kbmpi 

  • kbmpi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Eastern Riders csapat
  • Eastern Riders csapat
  • hozzászólások: 110

végül is vonatjegy ára a veszteség. már mindegy, mondom, tanultam belőle, hülye voltam.

egyszerűen nem tudok a helyszínen olyat mondani, hogy "testvér, ez egy rakás szar". pedig néha kéne tudnom nemet is mondani, de ilyenkor. nem megy.

amúgy a váz maga nem rossz. (legalábbis súlyra, hegesztésekre) a részegységek sem, egyedül a hajtás része kopott a dolognak, de pont az a legdrágábban beszerezhető (lánc-fogsor-lánctányér)

Elküldve: 2013.04.06. 08:46 Takács Balázs 

  • Takács Balázs avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 345

Bontva simán visszajöhet a 7rugó, talán még több is ha mákod van. Én is vettem már pár bringát (látatlanban) bontásra, eddig még rosszul nem jöttem ki belőle (persze én vásárlás előtt azért végignéztem hogy mit tud, mi van rajta és az mennyire lesz jó nekem). Van is otthon egy dobozom megmaradt alkatrészekkel, meg olyanokkal amit nem volt szívem eladni.

Elküldve: 2013.04.06. 08:45 sipi88 

  • sipi88 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 352

@kbmpi: Hát én sajnálom hogy nem tudtam előbb szólni, viszont másnap finoman céloztam rá hogy a bicaj egy nagy ...:D "Biztos Pata Szabó vázas?? Csak mert elég gagyi váznak néz ki." Egy kicsit azért várhattál volna, az ilyen esetekre valamelyik tag nagyon jól megmondta, hogy akinek nincs túl sok pénze az alkatrészekre az 16-szor jobban meggondolja hogy mit vesz, mint aki csak a hátsózsebéből kicsörgeti.

Elküldve: 2013.04.06. 08:29 kbmpi 

  • kbmpi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Eastern Riders csapat
  • Eastern Riders csapat
  • hozzászólások: 110

hát, olankor már mindegy volt : D kb. szolnok környékén jártam mikor jött a füles, hogy szar, fos, húgy,etc.

már a jegyem se tudtam volna visszaváltani.

de legalább tanultam az esetből, és rájöttem, hogy aki elmebeteg árakon hirdet, az valszeg simlisch

Elküldve: 2013.04.06. 08:08 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

@kbmpi: ja. Higgyél nekem.látszott képen,h szar. Eleve aki ilyen szavakkal reklámoz hogy egyedi az kamu.írtam egy szótárt neked figyelj.

Egyedi=ekkora szart sehol nem találsz még egyet

alig használt=alig használták egymillió km-nél többet

újszerű=nem több 10-15évesnél

kis karcolás=akkora karc van a vázon mint a grandkanyon,de ha 50e-ért újrafesteted már nem is olyan vészes

jó müszaki állapotú=csak a 2váltó és az egyik fékbowden szakadt el na meg a gumik szarrá vannak rohadva és 6küllő kitörve a hátsó kerékből

Elküldve: 2013.04.06. 06:57 kbmpi 

  • kbmpi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Eastern Riders csapat
  • Eastern Riders csapat
  • hozzászólások: 110

@terminator: hát, ha már odavonatoztam, el kellett hoznom, nem? legalább a vonatjegy ára visszajöhet

Elküldve: 2013.04.06. 06:43 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

@kbmpi: Ugye megmondtam

Elküldve: 2013.04.05. 21:25 kbmpi 

  • kbmpi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Eastern Riders csapat
  • Eastern Riders csapat
  • hozzászólások: 110

igazából haragszom magamra.. ahogy írtam, a vonatút 7ezer volt oda-vissza, s nem volt "szívem azt mondani hogy bazdmeg ez egy kalap szar".. mert az..

csak hát.. látatlanban venni valamit balekság, viszont megvenni valamit amin látod hogy szar az meg szimpla balfaszság.

így vihető az egész kóceráj 12be. vagy bontódik.

igazából a váltók patentok, a váltókar remek, a felnik-agyak kiválóak, a váz is egész igényes és könnyű.

viszont: sor-lánc-lánctányérok KUKA hátsó belső ma megadta magát.

így némi idővel-pár alkatrésszel remek bicaj építhető, ha valakit érdekel, 12 az egész.. így legalább egy Széchenyivel előrébb volnék : D

Elküldve: 2013.04.05. 20:52 NN 

  • NN avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 84

@kbmpi: hm, nem. Arra gondolok, hogy régi szabványú alkatrészek kellenek a régi vázakba és azt szívás beszerezni. Legtöbb kerékpárosbolt nem is árul régi nemszabványos középrészt, stb...

... érdemes a korszakot követni használt vétel esetén is és maximum 10-12 évesnél nem régebbi vázakat venni, hogy legyen bele OLCSÓ és jó minőségű, tömegtermelés alatt álló komponens...

Elküldve: 2013.04.04. 15:07 kbmpi 

  • kbmpi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Eastern Riders csapat
  • Eastern Riders csapat
  • hozzászólások: 110

@Nitronaut: vagyis, mindegy, mire adsz ki, úgyis lesz jobb vétel 2-3 percen belül..

Elküldve: 2013.04.04. 14:08 NN 

  • NN avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 84

@kbmpi: sajnos már nem 1985 van, azóta eltelt 28 év. Lomisoknál kapható full carbon váz+villa 5-ért, kerék nélkül a rajta felejtett sora és tiagra cuccokkal.

Elküldve: 2013.04.04. 12:35 kbmpi 

  • kbmpi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Eastern Riders csapat
  • Eastern Riders csapat
  • hozzászólások: 110

köszönöm terminátornak az igen hasznos és építő jkellegű kommentet, tudod, balfasz vesz látatlanban bicajt ahasználtan, és ha 7ezer az útiköltség, az 7ezer... ha lolvastad volna amit írtam, tudnád, hogy a fehér egysebizst adtam azért a szarért. mert ugyebár "mind szar",ahogy mondtad ;)

Elküldve: 2013.04.04. 09:15 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

Hát nem tudom mit cseréltél mire,de mind szar.

Elküldve: 2013.04.04. 08:29 kbmpi 

  • kbmpi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Eastern Riders csapat
  • Eastern Riders csapat
  • hozzászólások: 110

hát remélem jó.. mert már vonaton vagyok, 7ezer a jegy oda-vissza, szóval jó lenne méltányosan tvozni.. kerekeket nem viszek, nehogymá én járjak rosszul : )

Elküldve: 2013.04.04. 07:20 sipi88 

  • sipi88 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 352

Biztos Pata Szabó vázas?? Csak mert elég gagyi váznak néz ki.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!