Megfelel a céljaimnak a Rock Shox Reba RL?

Linkelt termék: Rock Shox Reba RL
1-28 (28 válasz)

Elküldve: 2013.03.14. 11:20 Sheffy 

  • Sheffy avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 114
Témaindító kérdés:

Sziasztok, nos hosszas tanakodás után hallgatva rátok, kisebb méretű villában kezdtem gondolkodni. Röviden: 100-120 mm közötti DualAir-es villát szeretnék venni nagyjából 100 ezer környékén, kérdésem hogy ez jó villa-e (nem ismerem a rockshox családjait - reba, recon stb. -mi a különbség?) illetve tud-e valaki itthon olyan boltot ahol a fenti áron Fehér színben kapható ilyen villa? Én feltúrtam a netet de sehol nem kapni maximum fekete színben. De ha csak véleményt mondtok jó villa-e és megéri-e megvenni hosszabb távra azt is megköszönöm!

Elküldve: 2013.05.02. 07:59 somogyitibor 

  • somogyitibor avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 5

@Sheffy: A probikeba pont egy használt szar villát szereletek be a biciklimbe. Mikor reklamáltam, azt mondták hogy örüljek neki hogy szóbaállnak velem. Vigyázz, nagyon átbasznak. Nézd meg a fórumokat miket írnak a boltról. Nagyon kerülendő!

Elküldve: 2013.03.16. 20:15 pakesz75 

  • pakesz75 avatar
  • sima XC-s
  • Nagyonodamondók társasága csapat
  • Nagyonodamondók társasága csapat
  • hozzászólások: 120

@Sheffy: Vedd meg! Örülök hogy segíthettem...

Elküldve: 2013.03.16. 18:48 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Sheffy: pedig elég egyszerűen fogalmazott. Szerinte ha az új villád árából inkább vettél volna egy olcsóbb villát és mellé egy, a mostaninál jobb vázat, jobb bringád lenne.

Elküldve: 2013.03.16. 18:19 Sheffy 

  • Sheffy avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 114

@terminator: en mar elvesztettem a fonalat, a villat megrendeltem remelem jo lesz.

Elküldve: 2013.03.16. 17:20 Sheffy 

  • Sheffy avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 114

@pakesz75: varosi forgalomba, illetve turazgatni tokeletesen kiszolgal a vaz. Ezert reszemrol nem indokolt annak csereje. Az hogy a reba villa kb a duplaja mint amennyibe az egesz kerekpar kerult masteszta, de vasarlasa leginkabb kenyelmi szempont volt :)

Elküldve: 2013.03.16. 16:56 pakesz75 

  • pakesz75 avatar
  • sima XC-s
  • Nagyonodamondók társasága csapat
  • Nagyonodamondók társasága csapat
  • hozzászólások: 120

@Sheffy: baja nincs a népnek semmi csak az egy belépő szintű váz( nehéz, nem verseny geometriás ) amibe egy csúcstelót fogsz beleszerelni. Én csak arra céloztam,hogy felesleges pénzkidobás a hidra-ba Reba-t tenni! Ha érted a lényeget érted ha nem akkor az se érdekel. Nem lehúzni akartam a hidrát! De ennyi pénzből lett volna váz+villa kombó!Te kértél segítséget!

Elküldve: 2013.03.16. 16:48 Sheffy 

  • Sheffy avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 114

@terminator: aluvazas, 2008-as kivitel. Pont ezert nem ertem mi vele a nepnek a baja.

Elküldve: 2013.03.16. 12:32 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

@Sheffy:jogos! Főleg ha még a jó öreg acél hydra.Az túlél 10alu vázat még.Na meg a vékony csövei miatt-ha acél-jól néz ki benne a vaskos teló.

Elküldve: 2013.03.15. 19:14 Sheffy 

  • Sheffy avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 114

@pakesz75: Koszi :) a vazamra szinte mindenki ezt mondta, en szeretem, sok elmenyem van ami miatt ragaszkodom hozza. Ahhoz hasonlitanam, mikor valakinek van egy olcsobb autoja es nem vesz egy dragabbat hanem megcsinalja azt rendesen. azon kivul hogy a bovdenvezetese alul fut en semmi gondot nem latok benne :)

Elküldve: 2013.03.15. 18:08 pakesz75 

  • pakesz75 avatar
  • sima XC-s
  • Nagyonodamondók társasága csapat
  • Nagyonodamondók társasága csapat
  • hozzászólások: 120

@Sheffy: De ezek belülről állíthatóak csak. tehát nem egy tekerentyüvel hanem távtartó áthelyezéssel. Jó villa de abba a vázba nem vennék annyira drága villát. Bár, ha később fejleszteni akarod a gépet , akkor jó alap lesz a villa ( én spec. vennék egy jobb vázat meg egy Recont ennyi stexből)

Elküldve: 2013.03.15. 13:52 Sheffy 

  • Sheffy avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 114

@opp: Köszönöm, de végül megrendeltem a Reba-t. Ahogy olvastam a Sram oldalán, elvileg állítható a rugó út 80-100-120 mm között... Már csak abban kell bíznom hogy nem lesz a villával semmi gond. :)

Elküldve: 2013.03.15. 12:21 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 219

@Sheffy: A reba rl egy jó villa, legalábbis annak nézett ki, annyira nem ismerem, de ha neked nem számít 300-400g és csak hobbi felhasználás a cél akkor vegyél egy recon-t.

Igaz egy csak egy légkamrás, de tök jól mozog, ezt is ugyan úgy be tudod lőni a súlyodhoz, csak másabb a mozgása mint egy két légkamrásnak. De hobbi szinten nem lesz akkora különbség mint a többletköltség ;)

Nem ismerem annyira az új gold és silver recon-t, a régi egy teljesen jól mozgó villa! (tora-ban is van soloair, de torát nem használtam,probáltam)

Elküldve: 2013.03.15. 09:33 Sheffy 

  • Sheffy avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 114

@terminator: 2008-as Magellan Hydra :)

Elküldve: 2013.03.15. 08:16 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

igen, ezek sajnos ilyenek. Mivel a belső szerkezetet fizerjük meg-csillapítás,rugózás stb. És az pl ugyanaz a 100asban mint a 120asban így nem a rugóút szabja meg az árat...sajnos. Merevbe nem is szabadna nagyobbar rakni 100asnál...elvileg,de nekem tora-m van ami u-turnös 85-130 között állítható,én kb 110re nyitva használom.

Milyen bringába veszed a telót?

Elküldve: 2013.03.14. 16:38 Sheffy 

  • Sheffy avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 114

@terminator: hát bizom benne, de azért az dühít hogy 150-es villa is majdnem ugyan ennyibe kerül, de az már túl nagy lenne a vázamba (elvileg...).

eBay nem nagy durr, csak egy bármilyen bankkártya kell hozzá, azzal regisztrálsz a paypal-on, és gyakorlatilag ez az egész ebay olyan, mintha kártyával vásárolnál egy boltban, amit aztán kihoznak házhoz :)

Elküldve: 2013.03.14. 16:25 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

@Sheffy: ez az ebay vásárlás majd ha lesz időm érdekelne.

Elküldve: 2013.03.14. 16:17 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

@Sheffy: sajnos olyannal még nem mentem,de biztos igaz:) akkor ka az olyan 100ért akkor penge árban van.jó döntés lesz

Elküldve: 2013.03.14. 15:55 Sheffy 

  • Sheffy avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 114

@terminator: Na igen de a rugósok, nem mozognak olyan szépen mint a hidrósok. Ezért szeretnék DualAir-t, plusz ott jobban állítható villa (negativ-pozitiv kamra érték)

Elküldve: 2013.03.14. 15:21 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

ja szerintem a R.S-ek a legjobb villák,a fox-ok már nagyon drágák és nem jobbak annyival ugye te 100körül néztél,na egy fox ugyanebben a kategóriában kb 180-200. Arra viszont gondolj,h ezek szervizigényesebb versenyvillák!főleg a dual air-esek.én ha tényleg nem vetsenyezni akarsz,a helyedben egy tora-n max egy recon-on gondolkoznék és kb 60-70ből kivagy vele.

Elküldve: 2013.03.14. 15:15 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

TORA+RECON+REBA+SID így nő a ketegória köztük. Nincs ember aki mindet tudja,annyi féle van egy fajtán belül is de a kategóriák így nőnek,tehát a súlyuk kisebb. Pl a revonból láttam már acél nyakasat,de alut is,becsúszóknál is van többféle.Tehát nincs könyvbe írva melyik között mi a különbség. Egyértelmű,h a reba-sid kategóriában már csak a legkönnyebb cuccok vannak.

Elküldve: 2013.03.14. 15:10 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

TORA ők voltak a legnagyobb széria ebből volt 100-120mm,85-130között állítható u-turnös változat,átütőtengelyes stb,ezt váltotta tavaly óta a TK széria. A tora-k pl acél becsúszósok,acél nyakasak,kicsit nagyobb súlyú de merev villák. A többiből is van több rugóút fajtájú nem csak 100mm es.

Elküldve: 2013.03.14. 15:05 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

a reba már kemény verseny villa xc-re,sima mtb be már csak a SID van fölötte. Neked elég lenne egy Tora is,igaz már nem gyártják de van a probike-nál raktáron 40körül még.Lehet azzal jól jársz.írom mindjárt a többit

Elküldve: 2013.03.14. 14:58 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

itthon meg jól át is kúrnak én bb7 munkahengert 12990-ért vettem 1db-ot tárcsa nélkül

Elküldve: 2013.03.14. 14:58 Sheffy 

  • Sheffy avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 114

@terminator: Pl mi a különbség Reba, Tora, Recon meg a többi között? Nekem igazából túrázni, könnyebb terepre kell, nem durvulok, arra majd lesz egy össztelós. Az olajat majd úgyis megnézetem a szerelőmmel (ugyis ő fogja méretre vágni a villa nyakát, meg leszedni a régi villát a vázról stb.). Azt láttam több féle Rock Shox villa van csak a különbségeket nem láttam, nyilván a nagyobb rugóút az egyértelmű, de ilyen alap tekergős, mászkálós, városi, túrázós használatra elég a Reba?

Ha vásárlással kapcsolatban lenne kérdésed nyugodtan irj, én állandóan eBay-ről vásárolok :)

Elküldve: 2013.03.14. 14:52 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

jó lenne nekem is tudni külföldről vásárolni de nem tom h kell?

Igen a rock shoxok jók.csak mint miden villában ezekben is alig van kenőolaj belül. Tölteni kell bele már újonnan is. Ha nem tudod,h kell megírom. Főleg az alu becsúszósnál mint a reba is fontos a kenés mert szarrá kopik a becsúszó. Ugye verseny villa itt elspórolják a súlyt. Egy fox tesztben láttam,h 7gramm nem ml hanem gramm kenőolaj van a villában.

Na de ezt leszámítva jó villák a rock shoxok nekem is az van a montimban.igaz az csak tora. Kérdezz ha van kérdésed nyugottan.

Elküldve: 2013.03.14. 14:23 Sheffy 

  • Sheffy avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 114

@terminator: Köszi, én eBay-ről szoktam vásárolni ott 95-97 ezer postával együtt :) Avid BB7 komplett szettet első+hátsó G3 tárcsákkal volt 20 ezer postával :DDD Itthon nem nagyon vásárolok mert irreálisan drága majdnem minden. De maga a villa amúgy jó? Megéri megvenni?

Elküldve: 2013.03.14. 14:09 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

REBA ÚJONNAN ENNYIÉRT NINCS! 140körül van. De nézd meg a probike.hu-t van most manitou r7akcióban nekik lehet azzal jól jársz

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!