Megvegyem vagy ne? marzocchi 55 r, 43-ért, boltból.

Linkelt termék: Marzocchi 55 R
1-14 (14 válasz)

Elküldve: 2012.05.10. 14:41 murkok5 

  • murkok5 avatar
  • dirt/street gyerek
  • Dartmoor fan club csapat
  • Dartmoor fan club csapat
  • hozzászólások: 27
Témaindító kérdés:

Sziasztok az lenne a kérdésem ,hogy érdemes e megvennem egy marzocchi 55 r 2009 es teleszkopot 43 ezerért vadonat ujon boltból. Én a saját eszemtől megvenném de hallottam hogy vannak vele az olajpatronos gondok vélemények? köszönöm előre is !!!!

Elküldve: 2013.05.12. 14:11 spaca.team 

  • spaca.team avatar
  • DH/Freeride arc
  • SpAcA Team Szombathely csapat
  • SpAcA Team Szombathely csapat
  • hozzászólások: 9

@murkok5: szerintem megér 43-at főleg, hogy új!! Én kb ugyan ennyiért vettem használtan egy 2008-ast!! 2 évvel ezelőtt, és mostanáig használtam a gyári nitrogénes patronnal gond nélkül. Én házilag 0 pénzből fúrtam ki a patront, 5W Repsol teló olajat öntöttem bele kb 2 - 2,5 decit így egész jól csillapít is, és újra kimozogja a 160-at nem is szarul! persze nem kell csodát várni tőle, de ennyi pénzért új hasonló kaliberü telót nem igen kapsz.

Elküldve: 2013.05.12. 12:14 Princewall14 

  • Princewall14 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 128

@murkok5: Ha van ismerősöd aki át tudja alakítani nyílt olajfürdősre akkor megveheted.Ha nincs akkor inkább ne.43ezret megér újonnan,egy 10esért át lehet alakíttatni,és úgy már lesz egy jó kis villád! @KBalazs: Tévedsz.Az 55tst még szarabb mint az 55r!Ugyanúgy szétmegy benne a patron csak még gyorsabban. Ezek a villák csak nyílt olajfürdőssé alakítva jók,de úgy tényleg jók!

Elküldve: 2013.05.12. 11:33 biker123 

  • biker123 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 14

nemtom mi bajotokvan nekem vol 55r és igaz felvolt furva de új nagyonjó volt . nitrogénesen nem a legjobb a csillapítása de ez van enyipénzt akármikor meg ér. 45 böl újjonnan nem veszel normálisvillát sose.

Elküldve: 2013.05.12. 11:26 biker123 

  • biker123 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 14

heló ne is gondolkozz megérinagyon annyi pénzért! habajavan kifúrod és van egy kibe baszottjó villád.

Elküldve: 2013.05.12. 11:12 mate1998 

  • mate1998 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Budapesti DH és Freeriderek csapat
  • Budapesti DH és Freeriderek csapat
  • hozzászólások: 24

Hello.

Én most tuningolom a bringámat, és új villát vennék. A két villa, amik között gondolkodok:

1x SR Suntour Durolux RC2 2013160mm úttal 135.000

1x Marzocchi 55 r 2013 , amit már nem a suntour gyátr, hanem az a cég, ami a roco tagot gyártja, valami Hondaka vagy mi. 135.000

Enduro felhasználásra lenne, 1.1/8 nyakkal, 20mm QR tengellyel.

Elküldve: 2012.06.05. 00:05 skater 

  • skater avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 228

@Smoky2011: akkor neked is beállt... a rugó hosszának nincs köze a rugó úthoz. 160mm-t ki KELL mozognia. volt egy 55R villám és 7 centinél beállt. meg lett fúrva, olaj bele és olajtömítő szimering a lábba és máris 160-at mozgott. szóval minden 55R villa ki mozogja gond nélkül a teljes útját, ha nincs beállva a szelep, de nagyon úgy néz ki hogy nálad is ez a para áll fenn. ha neked így jó, akkor használd, de én a helyedben ha használni akarom, akkor vagy megfúrnál alul és felül a szelepet 1.5mm-es fúróval vagy eladnám, esetleg létezik a suntournak egy bontható zárt olaj és nem levegő szelepe, ami nem ehez van legyártva ezért a lábhoz rögzíthető menetet esztergálni kell.. ilyet lehet kapni a ridebike-ban esztergálással együtt 20,000ft-ért, csak telefonálni kell nekik. de amúgy bármilyen megoldást választasz, ez a villa SOHA NEM LESZ TELESZKÓP, de verekedni még így is jó.

Elküldve: 2012.06.03. 18:58 kurtaazz 

  • kurtaazz avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 84

@murkok5: ezt olyan gyorsan felejtsd el, amilyen gyorsan eszedbe jutott.

Elküldve: 2012.06.03. 18:36 Smoky2011 

  • Smoky2011 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 27

@Dabomb96: Hogyan alakitotat át:O??? egyesek azt mondják,hogy hoszab rugot kell bele rakni és akkor kimozogja a 160mm-tert... Mások olajszimering és furást mondanak.. Nekem még nem ment tönkre bent a patron de 13cm-nél többet nem mozog.. Már 1 éve használom DH-ra..

Elküldve: 2012.05.11. 11:26 skater 

  • skater avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 228

szar mozgás, szar alkatrészek, nem lehet beállítani levegővel a keménységet, mert két véglet van, mivel olyan gyenge a gyári kék rugó, hogy egy kézzel koppig benyomod, hogy ha levegőt fújsz bele, akkor vagy szintén lekoppan vagy alig akar mozogni, továbbá nagyon nehezen indul meg, beáll a zárt nitrogénpatron és hülyeség átalakítani, mert úgy legalább van valamennyi csillapítás, de az egy rendes csillapító egységtől igen messze áll, tehát úgyis szar. az 55 villák közül az R széria egy hatalmas zsákutca volt a suntourtól, szóval ha jót akarsz magadnak és az emberiségnek akkor eszedbe ne jusson megvenni, esetleg porfogónak vagy levélnehezéknek pont optimális

Elküldve: 2012.05.11. 10:21 KBalazs 

  • KBalazs avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 170

@murkok5: szerintem se vedd meg, nekem 2008-asom volt és amúgy nagyon egyben van meg erős stb de az a csillapításos dolog az nagyon szar benne. De mondjuk a 55 tst meg ehhez hasonlók már nem olyan szarok

Elküldve: 2012.05.11. 07:12 murkok5 

  • murkok5 avatar
  • dirt/street gyerek
  • Dartmoor fan club csapat
  • Dartmoor fan club csapat
  • hozzászólások: 27

oké köszi a válaszokat :)!

Elküldve: 2012.05.10. 21:23 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

@murkok5: Meg ne vedd!!!

Elküldve: 2012.05.10. 20:31 Dabomb96 

  • Dabomb96 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 53

Szerintem ne vedd meg mert eldurran benne a patron nekem egy átalakított 55r-em van egyedi csillapítással úgy már egész jót mozog sőt kurva jót mozog de újonnan ne vedd meg!

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!