Mekkora a 8 sebességes Shimano Alfine áttétele?

Linkelt termék: Shimano Alfine
1-6 (6 válasz)

Elküldve: 2011.02.16. 19:47 felhasznalo1 

  • felhasznalo1 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 2
Témaindító kérdés:

Hali

Szeretném a 8 sebességeset megvenni, mert elegem van a fogaskerék kupacos láncfeszítős váltó szörnyetegekből.

Azt szeretném kérdezni, hogy ez a váltó fogja-e nekem tudni azt az áttételt mint a jelenlegim ?

Nekem most elől 52 fogas, hátul 11 fogas kerék van. De az sem lenne baj, hogyha ettől kisebb áttételt is el tudnék érni. Természetesen az első 52 fogas lánckerék megmaradna és az agyváltóra pedig a 18 fogasat venném meg. Tehát ebben a felállásban tudná ugyanazt vagy kisebb áttételt ?

További kérdés: Nem Magyarországon vásárolt Shimano váltóra Magyarországon lehet garanciát érvényesíteni ha szükséges ?

Köszi

zsolt

Elküldve: 2011.03.18. 22:30 felhasznalo1 

  • felhasznalo1 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 2

Nagyon köszönöm a bőséges és szakszerű válaszodat. Bocsi a kései válaszért, de a nyakamba szakadt sok minden és nem volt sok időm a neten bogarászni öncélúlag...

Szinte tudtam, hogy el fogom rontani az áttétel fogalmát...

Szóval amikor kis áttételről beszéltem valójában a kisebb fogaskerékre gondoltam, de ezzel pontosan az áttétel aránya a nagyobb.

Hát azt tudom mondai, hogy nehezebb lesz tekerni mint a láncváltósokat.

Igazából én városi bringás vagyok, de az az idióta fajzat aki 20 colos kerekeken teker és ezen a bringán van jelenleg az a bizonyos 52/11 áttétel és azt szeretném, hogyha az alfine 52/8-9 fogszámnak megfelelőt tudná.

Tehát nagyobb áttételre lenne szükségem (remélem most nem leszek olyan tök , hogy megint elrontsam..)

Mégpedig azért kellene nagyobb áttétel mert a 20 colos kerekek miatt nem tudom azt a sebességet kihozni mint ugyanezen áttátel mellett 28 colos kerekekkel.

Egyébként azért lesz nehezebb tekerni, mert sokkal nagyobb a súrlódás? vagy mi az oka ?

A külföldi-magyar garanciát meg azért kérdeztem, mert nálunk 60e egy ilyen váltó míg angolban ez akár 42-45e is lehet szállíátssal együtt....

Köszi

Elküldve: 2011.02.18. 18:13 Takács Balázs 

  • Takács Balázs avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 345

Szóval ha 4,7re akarod belőni a legnagyobbat, akkor a 307%kal az 1,53 lenne a legkisebb. Közbe előtúrtam a 8 sebességes alfine áttétét, 0,52-1,615 ig terjed. 307% nál a legnagyobb áttét 1,615, azaz a láncnál az áttét 2,9nek kell hogy legyen. ez 52/18 vagy 44/15.

összefoglalva: 52/18-al a legerősebb fokozat olyan lesz mint most az 52.11-el.

A magyarországi garanciát pedig a külföldi értékesítőnél érdeklődd meg.

Elküldve: 2011.02.18. 18:00 Takács Balázs 

  • Takács Balázs avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 345

a további pontos számoláshoz valahonnan elő kéne túrni az agyváltó minimális illetve maximális belső áttételét, de előre garantálhatom hogy az 52/18 nagyon sok lesz. Ez 2,9 de agyváltóhoz 1,6-2,0 általában elég szokott lenni. A 4,7 amúgy is brutálisan hangzik. Nem hinném hogy túlnyomórészt azt használod.

Elküldve: 2011.02.18. 17:54 Takács Balázs 

  • Takács Balázs avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 345

az alfine áttételi aránya 307%

jelenleg 52/11 azaz 4,72 a legnagyobb áttéted. Ettől kisebb áttétet akarsz, tehát lőjük be ezt a 8 sebesség legerősebbjének. 4,7 a max, 307% az áttét, tehát a legkisebb áttéted 4,7/307*100 azaz 1,53 lenne

Elküldve: 2011.02.18. 17:09 Mate94 

  • Mate94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 13

Hát azt tudom mondai, hogy nehezebb lesz tekerni mint a láncváltósokat. Agyváltó inkább csak városba való. De ha arra lesz, akkor teljesen megfelel.

Attétel meg google.hu....

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!